התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

מטפס ההרים היהודי של גוגל נהרג במפולת שלגים קטלנית ברעידת האדמה בנפאל
מאת: חנה קאופמן | פורסם: 27.04.2015 16:10
דן פרידנבורג (33), מהנדס המחשבים היהודי-אמריקני שהקים את Google Adventure, קיווה להגיע במו רגליו לכל המקומות שאנשים רוצים לזכות לבקר בהם בימי חייהם


דניאל (דן) פרידנבורג (Dan Fredinburg)

דניאל (דן) פרידנבורג (Dan Fredinburg)

השחקנית סופיה בושלדניאל (דן) פרידנבורג (Dan Fredinburg) (בתצלומים למעלה), בן ה-33, היה ג'וב חלומי. הצעיר, תושב סאניוויל שבסיליקון ואלי כיהן כמנהל יחידת מיפוי ההרים של ענק האינטרנט Google, או בלשונו "ההרפתקן של גוגל". סלבריטי בעולם האינטרנט, דן התפרסם גם ברומן שהיה לו עם השחקנית סופיה בוש (המככבת בתפקיד השוטרת ארין לינדסיי בסדרת הטלוויזיה של אנ.בי.סי Chicago P.D) (בתצלום מימין).  

בסוף השבוע האחרון, מהנדס המחשבים היהודי-אמריקני מצא את מותו ברעידת האדמה העצומה שהתרחשה בנפאל, שמספר הרוגיה ופצועיה עולה מדי שעה.

דן היה על האוורסט, ממפה ומצלם את שביליו למערכת מפות ההרים של גוגל, כאשר האדמה רעדה בעוצמה של 7.8 בסולם ריכטר ויצרה מפולת שלג בגובה של כ-50 קומות בניין, שקרסה על כ-30 מטפסי הרים נוספים ועוזריהם שנשכרו משבט הסארפה הנפאלי, שהיו ב'משלחת' הצילומים שהוביל פרידנבורג. רק אחדים מהם ניצלו כדי לספר על רגע האימה, שמחק את חייו של הגבר היהודי המיוחד במינו. הם סיפרו, כי דן נפגע בראשו באורח אנוש ומת במקום.

פרידנבורג, שהתקבל לגוגל בשנת 2007, חבש מספר כובעים בתאגיד האינטרנט הגדול בעולם. בין היתר, היה אחראי על נושא הפרטיות בגוגל. כאיש סוד בכיר הוא היה מעורב גם בגוגל  x, מרכז הפיתוח של החברה, שם מתבשלים החידושים הבאים מבית גוגל.

אבל אהבתו הגדולה הייתה טיפוס הרים, ומה שיותר גבוהים. ב-2013 הוא הקים את Google Adventure ועמד בראש החטיבה, שנועדה להוסיף אתרים אקזוטיים למפות Google Street View.

את מטרתו דן הסביר כך: "לכולנו יש רשימת מקומות שהיינו רוצים לזכות לבקר בהם בימי חיינו... אם אתם כמוני, הרשימה די ארוכה... אם אהיה בר מזל אשלים את כולה".

ממרומי ההרים הוא וצוותו הוסיפו צילומי 360 מעלות של הנוף ומיפויים מרתקים של נתיבי טיפוס.

טיפוסי הרים הפכו לעניין משפחתי. דן פרידנבורג מטפס עם אחותו מייגןטיפוסי הרים הפכו לעניין משפחתי. דן פרידנבורג מטפס עם אחותו מייגן

לאוורסט יצא דן לפני כ-3 שבועות. הוא התמקם למרגלות ההימלאיה במחנה על בסיס ההר הגבוה ביותר בעולם, והחל לתעד עם צוותו את האיזור. במקביל המשיך להתאמן בטיפוס על גבי קרח.

5 ימים לפני הרעידה החל לטפס במעלה ההר, בנתיב הקיים כבר שנים. הטיפוס היה קשה ואיטי, בשל עבודת איסוף וצילום החומרים המסובכת שנדרשה - ונעצר באיבו כשמפולת השלג הענקית התגלגלה על השביל.

אחותו הצעירה של דן, מייגן, ביקשה שיזכרו את אחיה כגבר נחוש ואתגרי, הרפתקן חסר פחד, בעל חוש הומור ואהבת חיים.

לכל הכתבות החדשות

צילומים: הבלוג של דניאל (דן) פרידנבורג; סופיה בוש - MingleMediaTVNetwork / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה