התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

בעולם אוהבים יותר את ארצות הברית ואת אובמה, בישראל הרבה פחות
מאת: אייל שמיר, פרשננו לענייני ארה"ב | פורסם: 25.06.2015 03:30
האמריקנים ונשיא ארה"ב עשו את זה להודים, שם נרשם הזינוק הגדול ביותר בתמיכה באמריקה ובנשיא. ישראל היא המדינה היחידה בה נשחק מעמדו של נשיא המעצמה מס' 1

צוחק מי שצוחק אחרון: הפופולאריות של נשיא ארצות הברית הגיעה לשיא עולמיצוחק מי שצוחק אחרון: הפופולאריות של נשיא ארצות הברית הגיעה לשיא עולמי

הפופולריות של ארצות הברית ונשיא ארה"ב ברק אובמה עלו בשנה האחרונה בכל רחבי העולם... פרט לישראל.

כך עולה מסקר חדש שערך מכון המחקר האמריקני הנחשב PEW בקרב 45,000 נסקרים ב-40 מדינות ברחבי העולם. הסקר מצא, כי ב-14 מדינות התמיכה באובמה עלתה השנה וב-25 מדינות הפופולאריות שלו נשארה ברמה יציבה ביחס לשנה הקודמת.

הקפיצה הגדולה ביותר בפופולאריות של נשיא ארה"ב נמצאה ב... הודו, שם זינקה התמיכה באובמה מפחות מ-50% בשנה שעברה ליותר מ-70% השנה.

הצניחה היחידה בפופולאריות דייר הבית הלבן נמצאה בישראל, שם ירדה התמיכה באובמה מיותר מ-70% באותו סקר בשנה שעברה ל-49% השנה... עורכי הסקר מייחסים זאת למתיחות השוררת בין ישראל לארצות הברית בכלל ובין ראשי המדינות בפרט, בייחוד על רקע הטיפול בתכנית הגרעין האיראנית.

בסך הכל, כ-70% מתושבי כדור הארץ אוהדים את ארצות הברית וכ-65% גם את אובמה - קובעים סוקרי מכון פיו. זאת בהשוואה לכ-65% תמיכה בארה"ב ולכ-60% תמיכה באובמה שנמצאו בשנתיים הקודמות. וביחס לנשיא - זהו אחוז גבוה משיעור התמיכה באובמה בארה"ב עצמה.

בכל 29 מדינות האיחוד האירופי ומדינות באפריקה שנסקרו, למעלה ממחצית הנסקרים הביעו אהדה לנשיא ארצות הברית.

 

גרף התמיכה באובמה ובארה"ב

סין תנצח בסוף

הסקר בחן גם את התמיכה בארצות הברית בנושאים שונים שעל סדר היום העולמי, ונמצא כי:

* הרוב ב-30 מדינות (מתוך ה-40 שהשתתפו בסקר) רואה בארה"ב את המעצמה הכלכלית מספר 1 בעולם. אך הרוב ב-27 מהמדינות מאמין שסין תחליף אותה בסופו של דבר.

* רוב גדול של תושבי העולם (62%) תומך במאבק ארצות הברית בדאעש. עורכי הסקר מציינים, כי לא הייתה תמיכה כזו בארה"ב במלחמותיה בעיראק ובאפגניסטן.

* אם יש ביקורת כלפי ארה"ב בעולם, היא ממוקדת בעיקר בשיטות החקירה בעינויים האמריקניות נגד חשודים בטרור. לכך מתנגדים מחצית מתושבי כדור הארץ, ואחוזים גבוהים יותר במדינות ערביות וברוב מדינות אסיה. לעומת זאת, בישראל הרוב מצדיקים את שיטות החקירה האכזריות וכך גם ב...פולין.

לסקר המלא

לכל הכתבות החדשות

גרף: מכון פיו; צילום מסך אובמה: יו טיוב

הוסף תגובה חדשה