התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

אלו שדות התעופה העמוסים ביותר בעולם שכדאי (אם אפשר) להמנע מהם?
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 15.09.2015 13:15
ובאותה הזדמנות: 10 שדות התעופה המפנקים ביותר בעולם, ולמה ישראלים (ובנגלדשים) הם בני הלאומים שמחלקים את הציונים הגבוהים ביותר לשדות תעופה

תמונה מטעה של איזור הצ'ק-אין בשדה התעופה הבינלאומי באטלנטה: רוב הזמן אי אפשר להכניס סיכהתמונה מטעה של איזור הצ'ק-אין בשדה התעופה הבינלאומי הרטספילד-ג'קסון באטלנטה: רוב הזמן אי אפשר להכניס סיכה

בכלל לא נעים לעבור בשדה תעופה עמוס - מכיר כל נוסע מתמיד, וכדי לדעת מאיפה להתרחק (אם אפשר) פירסמה "מועצת שדות התעופה העולמית", ACI, את מדד העומס של נמלי תעופה בעולם, בליווי אזהרה חמורה ששדות התעופה בעולם לא יוכלו תוך כמה שנים לעמוס בעומס ולקלוט את כל האנשים המבקשים לטוס והמטוסים המבקשים להמריא ולנחות.

תנועת הנוסעים העולמית בשדות התעופה גדלה באופן רציף ומבהיל -יותר מ-6.7 מיליארד נוסעים ב-2014, גידול של 5.7% לעומת השנה הקודמת.

התיירות הבינלאומית, מסתבר, בלתי ניתנת לריסון, גם אם לוקחים בחשבון סיכונים גיאו-פוליטיים שהמשיכו להעמיק במזרח אירופה ובמזרח התיכון. אפילו התפרצות האבולה לא האטה את כמות הטסים.

שדה התעופה באטלנטה זוכה בתואר שדה התעופה העמוס ביותר בעולם, זו השנה ה-17 ברציפות - כ-96 מיליון נוסעים עברו ב-2014 בנמל התעופה הבינלאומי הרטספילד-ג'קסון, גידול של 1.9% לעומת 2013.

במקום השני: נמל התעופה הבינלאומי של בייג'ין - כ-86 מיליון נוסעים עברו דרכו בשנה שעברה, גידול של כ-3% לעומת השנה הקודמת. גידול זה נחשב לצנוע בהשוואה לצימחה הדו-ספרתית של השנים הקודמות.

במקום השלישי: נמל התעופה הית'רו בלונדון - כ-73 מיליון נוסעים, עלייה של 1.4%.

במקום הרביעי: נמל התעופה האנאדה בטוקיו - כ-73 מיליון נוסעים, רשם את העלייה השנתית הגבוהה ביותר בתנועת טסים - 5.7%.

במקום החמישי: LAX, נמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס 2014 (ש'עלה' מהמקום ה-6).

במקום השישי: נמל התעופה הבינלאומי של דובאי (ש'עלה' מהמקום השביעי).

במקום השביעי: נמל התעופה הבינלאומי או'הייר בשיקגו (ש'ירד' מהמקום החמישי).

במקום השמיני: נמל התעופה שארל דה-גול בפריז.

במקום התשיעי: נמל התעופה פורט וורת' שבדאלאס, טקסס.

במקום העשירי: שדה התעופה הבינלאומי של והונג קונג.

איזור הצ'ק-אין בשדה התעופה Changi בסינגפור: יש גם בריכת שחייה ומגרש גולףאיזור הצ'ק-אין בשדה התעופה Changi בסינגפור: יש גם בריכת שחייה ומגרש גולף

ובאיזה שדות תעופה הכי נעים לעבור?

בראש דירוג נמלי התעופה האהובים בעולם על פי הנוסעים, ניצב נמל התעופה צ'נגי בסינגפור, שכל מי שעבר בו חווה את הטיפול הטוב בנוסעים, שירותי הבידור המגוונים המוצעים בו - בריכת שחיה, בתי קולנוע, גן פרפרים ושבילי הליכה בטבע.  

במקום השני: נמל התעופה אינצ'ון שבדרום קוריאה, שבו אפשר לבלות בין טיסות בזירת החלקה על קרח, במגרש גולף או בקזינו.

במקום השלישי: למרות העומס שבו (ראו למעלה) - התעופה הבינלאומי של הונג קונג.

במקום הרביעי: הפתעה - נמל התעופה של דלהי בהודו.

במקום החמישי: נמל התעופה של ציריך בשווייץ.

במקום השישי: נמל התעופה של קואלה לומפור במלזיה.

במקום השביעי: נמל התעופה של אמסטרדם בהולנד.

במקום השמיני: נמל התעופה הבינלאומי באוקלנד שבניו זילנד.

במקום התשיעי: שדה התעופה בטוקיו.

במקום העשירי: נמל התעופה הבינלאומי בהלסינקי, פינלנד.

בתחתית הרשימה נמצאים, בין היתר, נמל התעופה ניוארק בניו ג'רזי - צמוד עם... שדה התעופה של שארם א-שייח', ונמל התעופה שארל דה גול בפריז.

הנקודה הישראלית המעניינת בדו"ח שדות התעופה העולמי, הוא שאנחנו (יחד עם אזרחי בנגלדש) נותנים את הציונים הגבוהים ביותר לשדות תעופה בהשוואה לאזרחי מדינות אחרות. הדו"ח בחן 17,000 ביקורות נוסעים מ-100 מדינות על 700 שדות תעופה בעולם, שהופיעו באתר ביקורות שדות התעופה Skytracks - ומצא, כי כי בני הלאומים שהעניקו באופן כללי את הדירוג הגבוה ביותר לנמלי התעופה היו אזרחי ישראל ובנגלדש, שדירגו בממוצע ציון של 6.5 נקודות מתוך 10 לנמלי התעופה. זאת בהשוואה, למשל, לסעודים, יפנים ואירים שנתנו את הציונים הנמוכים ביותר, ממוצע של 4.3.

לידיעת הטסים: מי היא חברת התעופה הטובה ביותר בעולם? (ומי הגרועה ביותר?)... איפה נמצאת "אל על" מבחינת רמת השירות לטסים, היכן ממוקמים דלתא ויונייטד האמריקניות, ואיזו חברה זוכה לצל"ש מיוחד

לכל הכתבות החדשות

צילומים מ-ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה