התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

חם, חם השנה
מאת: חנה קאופמן | פורסם: 23.10.2015 19:13
הנתונים שפירסם המינהל הלאומי של האוקינוסים והאטמוספירה (NOAA) בארה"ב מאוששים את מה שכולנו מרגישים: 2015 הולכת להיות השנה החמה ביותר מאז ומעולם

חם מדי? יש משהו בזה.

המינהל הלאומי של האוקינוסים והאטמוספירה (NOAANational Oceanic and Atmospheric Administration) בארה"ב, העוקב אחר הטמפרטורות בכל רחבי העולם באמצעות 6,300 תחנות מדידה, הכתיר את חודש ספטמבר האחרון כחם ביותר מבין כל חודשי ספטמבר שנמדדו מאז ומעולם. השיא הקודם היה שייך לחודש ספטמבר... אשתקד.

לא מדובר רק בחודש בודד, התקופה שבין ינואר לספטמבר היתה החמה ביותר שנמדדה ותועדה אי פעם. מה שמוביל לתחזית הבלתי נמנעת ש–2015 תהיה השנה החמה ביותר שתועדה בהיסטוריה מאז החלו המדידות, עם טמפרטורות השוברות את השיא שנשבר בשנה שעברה.

כמה חם?

בשנה שעברה הטמפרטורה הממוצעת על פני האדמה בעולם הייתה 58.46 מעלות פרנהייט, 14.7 מעלות צלזיוס - 0.67 מעלות צלזיוס יותר מממוצע במאה ה-20.

טמפרטורות האוקיינוסים הממוצעת היתה גבוהה עוד יותר מעל הממוצע של המאה ה–20 - ב-3 מעלות צלזיוס.

האזורים שהתחממו הכי הרבה היו מערב ארה"ב ומזרח רוסיה.

מדעני אקלים אומרים, שהסיבות העיקריות לחום העולה הן העלייה בעוצמת התופעה האקלימית המכונה "אל־ניניו", שבמהלכה התחממות המים באוקיינוס הפסיפי גורמת להתחממות האטמוספירה; ובמקביל המשך פליטת גזי החממה לאטמוספירה.

דו"ח רשות האוקיינוסים והאטמוספירה הלאומית של ארה"ב, מזהיר כי החיבור בין תופעת הטבע ויד האדם גורמת לגלי חום קיצוניים שיילכו ויתרבו במאה הקרובה.

לדו"ח המלא

לכל הכתבות החדשות

צילום: Photo by winnond / freedigitalphotos.net

הוסף תגובה חדשה