התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

איך הביא השחקן שון פן ללכידתו של ברון הסמים הגדול ביותר בעולם? (וידאו)
שרות ILUSA | פורסם: 10.01.2016 13:57
הכוכב ההוליוודי היה במעקב צמוד מאז שפרצו שמועות על כוונתו להפיק סרט מבוסס על חייו של אל צ'אפו, בשיתוף עם כוכבת הטלוויזיה המכסיקנית האהובה ביותר עליו

השחקן שון פן וברון הסמים הנמלט אל צ'אפו בפגישתם שהביאה לתפיסתו מחדש של האדם המבוקש ביותר בעולםהשחקן שון פן וברון הסמים הנמלט אל צ'אפו בפגישתם שהביאה לתפיסתו מחדש של האדם המבוקש ביותר בעולם

פגישה לצורך הפקת סרט, בהשתתפות הכוכב ההוליוודי שון פן, היא שהביאה בסוף השבוע לתפיסתו של ברון הסמים הגדול בעולם, חואקין "אל צ'אפו" גוסמן, אחריו מתנהל מזה כ-7 חודשים מירדף ענק ברחבי מכסיקו מאז שנמלט  מבית כלא שמור ביותר, שם היה עצור עד למשפטו.

כל השחקנים והמפיקים שנפגשו עם אל צ'אפו, בהם שון פן וכוכבת הטלוויזיה המכסיקנית קייט דל קסטיליו, נמצאים בחקירה.

ה-FBI, שעקב אחר פעילותו של השחקן בהקשר להפקת סרט מבוסס על חייו של אל צ'אפו, גילה שהוא יצר קשר עם עורכי דינו של הברון ועם דל קסטיליו, השחקנית האהובה על אל צ'אפו.

לאחר משא ומתן, אל צ'אפו הסכים למסור את סיפור חייו לכוכב ההוליוודי, אבל בתנאי שדל קסטיליו תהיה בסוד הפרויקט ותקבל שליטת מפיקה על הפרויקט.

בשיתוף עם סוכנויות הביטחון במכסיקו נמשך המעקב אחר השחקן, כאשר הגיע למכסיקו בשבוע שעבר.

ככל שפן ואנשיו ניסו להסתיר את ביקורם ותנועותיהם במכסיקו, הם לא הצליחו בכך.

הפגישה בין פן ואנשיו לאל צ'אפו - בהשתתפות דל קסטיליו, התקיימה במוטל בעיירה אל מוצי'ס שבמדינת מחוז הולדתו של אל צ'אפו, סינלואה, ונמשכה כמעט יום שלם. כפי שהמכסיקנים חשפו, אל צ'אפו הקים במקום קומפלקס של מנהרות מסתור ומילוט שבהן נמצאו כמויות נשקים עצומות.

ארצות הברית רוצה הסגרה

ההתקפה על המקום תוזמנה לאחר שפן ופמלייתו כבר חזרו להוליווד. בסוף השבוע האחרון, לפני עלות שחר, התקיפו כוחות עצומים של צבא ומשטרה את המוטל וקרבות ירי פרצו בינם לבין 'חייליו' של אל צ'אפו, שעה שהוא עצמו נמלט מהמקום.

שעה קלה אחר כך אותרה שיירת הבורחים של אל צ'אפו על כביש מהיר סמוך, שנחסם במהירות. השיירה הקצרה של אל צ'אפו נסעה היישר לתוך מלכודת שהניחו לה כהוחות המכסיקנים, ואל צ'אפו מצא עצמו מוקף במאות חיילים בנשקים טעונים ודרוכים. רק אז הוא יצא מרכב המילוט שלו בידיים מורמות.

פן מיהר לפרסם את הראיון שצילם עם אל צ'אפו באתר המגזין "רולינג סטונס", שעה שאל צ'אפו הובל חזרה לאותו בית כלא שממנו נמלט כבר פעמיים.

אלא שהפעם ארה"ב דורשת להעביר את סוחר הסמים הגדול ביותר באמריקה לידיה. עיקר פעילותו של הברון הייתה בארה"ב, ותובעים בארה"ב משפשפים ידיים בהמתנה להאשים אותו בערימה של אישומים שכל אחד מהם יוכל להושיבו בכלא אמריקני ליתרת חייו.

"שון פן שרצה להפיק סרט על חייו של אל צ'אפו, יצר קשר עם מפיקים ושחקנים... הידיעה התפשטה בהוליווד והגיע לאוזני האפ.בי.איי. מאותו רגע השחקן היה במעקב", אמר מקור בסוכנות החקירות הפדראלית.

לא נוגע בסמים יותר מ-20 שנים

הראיון עם אל צ'אפו (ראו גם בוודיאו בסוף הכתבה) נערך בספרדית. שון פן סיפר, כי במהלך הראיון נכחו במקום כ-100 חמושים המשתייכים לקרטל הסמים הגדול של אל צ'אפו. לדבריו, אל צ'אפו היה מודע למעקב אחרי פן, אבל רצה מאוד לפגוש אותו ולשמוע על הסרט שהוא מתכנן אודותיו.

בראיון איתו, אל צ'אפו אומר שאינו אחראי להתמכרויות הסמים הרבות בעולם: "גם אם אני אמות זה לא הולך להיפסק בשום מצב".

הוא עצמו טוען שמעולם לא התמכר לסמים ושלא נגע בסמים כבר יותר מ-20 שנה.

על בריחתו מהכלא השמור ביותר סיפר אל צ'אפו, כי הוא שיגר מהנדסים מטעמו שיתאמנו בבניית תעלות בגרמניה שם שהו במשך 3 חודשים ולמדו לבנות את המנהרה דרכה ברח ביולי 2015. את המנהרה, באורך של 3 קילומטר, חפרו אנשיו של אל צ'אפו מבית מסתור בקירבת הכלא אל תוך חדר האמבטיה בתא כלאו. בקצה המנהרה חיכה לו אופנוע ששימש להימלטותו .  

אל צ'אפו - ברון הסמים המבוקש בעולם, ראש קרטל "סינלואה" - עשה את שמו מהברחת סמים ממכסיקו לארצות הברית. הוא מואשם בהברחת סמים בשווי של מיליארדי דולרים ואחראי לאלפי רציחות של מתנגדיו ואנשי כוחות ביטחון מכסיקנים. התמחותו של אל צ'אפו היא חפירת מנהרות, דרכן העבירו אנשיו סמים מתחת לאפם של שומרי הגבול האמריקנים.

צפו בחלק מהראיון שעשה שון פן עם אל צ'אפו:

{C}{C}

Entrevista de Sean Penn y "El Chapo" Guzmán


 

לכל הכתבות החדשותצילום מאתר "רולינג סטונס"; צילום מסך של אל צ'אפו ו-וידאו: Plano Informativo SLP / יו טיוב

 

 

 

הוסף תגובה חדשה