התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

לאן מובילה הפייסנות הצרפתית? 

מאת: שגריר (בדימוס) יורם אטינגר | פורסם: 10.02.2016 13:44
שקועה בתוך אסלאמיזם רותח, צרפת מאיימת להכיר במדינה פלשתינית אם ישראל לא תחדש את המשא ומתן המדיני עם הרשות הפלשתינית. מה ייצא לה מזה?

פניה החדשות של צרפתפניה החדשות של צרפת

כוונת צרפת להכיר במדינה פלשתינית, אם ייכשל המו"מ בין ישראל לרש"פ, משקפת מדיניות פייסנית – יותר מכל מדינה אחרת באירופה - כלפי הטרור הפלשתיני (מאז שנות ה-60 של המאה הקודמת) והטרור האסלאמי (מאז 1978).

אלא שבמקום לצמצם את הטרור האנטי-צרפתי, גורמת הפייסנות להחמרתו, מעניקה פרס ל-100 שנות חינוך לשנאה, הסתה וטרור פלשתיניים, מנסה לקבוע מראש את תוצאות המו"מ, ומתמרצת את הרש"פ להימנע ממו"מ. 
 

טרור אסלאמי ביצע את טבח 147 הצרפתים בפריז ב-7 לינואר וב-13 לנובמבר 2015, אך האחריות גם על ממשלת צרפת שפתחה את שעריה בפני תשתיות ארגון, מבצעים ודיפלומטיה של טרור פלשתיני ואסלאמי.  
 

למרות ובגלל התרפסות צרפת, וחרף תמיכתה השיטתית בהחלטות פרו-פלשתיניות בעצרת האו"םמ ובמועצת הביטחון, מהווה צרפת מאז שנות ה-60 זירה לטרור בין-ערבי ומטרה לטרור פלשתיני ואסלאמי.

כמה תזכורות: ב-31 לאוגוסט 1975 לכד הטרור הפלשתיני בני ערובה בשגרירות עיראק בפריז... ב-3 לאפריל וב-9 לאוגוסט 1982 רצחו טרוריסטים פלשתינים דיפלומט ישראלי ו-6 לקוחות במסעדת "שה-גולדברג" בפריז... 
 

ועוד: בשנות ה-70 של המאה הקודמת הפקידה צרפת כספים בחשבונות בנק פלשתינים כדי למנוע טרור אנטי-צרפתי בכלל, וחטיפת מטוסי "אייר פראנס" בפרט... ב-1996 מנעה צרפת את הוספת חמאס לרשימת ארגוני הטרור. 
 

"אין קשר בין הטרוריסטים לבין האסלאם"?

פייסנות צרפת הגיעה לשפל ב-1978 כאשר הנשיא ד'אסטן – בתאום עם הנשיא האמריקאי דאז, ג'ימי קרטר, וחרף התנגדות שירות הביטחון הצרפתי - העניקה מקלט מדיני לחומייני, שגורש מאיראן ועיראק עקב הסתה וטרור. שני הנשיאים תקעו סכין בגב השאח הפרסי, בעל-הברית המוביל של המערב, וחיבקו את "מהפיכת חומייני", האוייבת המובילה של המערב. 
 

ב-1978 איפשרה צרפת לחומייני להקים על אדמתה תשתיות חינוך לשנאה, גיוס וטרור שהסתעפו ברחבי מערב אירופה, החריפו את המאבק להפלת השאח הפרסי, וקראו לג'יהאד נגד המערב "הכופר".

חומייני מינף את פייסנות צרפת לקידום יעד אסלאמי בן 1,400 להשתלטות על העולם בדרכי שלום ומלחמה, אמת ושקר ("טקיעה") והסכמי שלום זמניים עם "הכופרים" ("הודנה") שנועדו להפרה כאשר מאזן הכוחות מאפשר זאת. 
 

תשתיות הטרור נשארו בצרפת גם לאחר חזרת חומייני לאיראן ב-1979 – במחלקה ראשונה של מטוס "אייר פראנס", ומתמקדות בגיוס טרוריסטים צרפתים ושטיפת מוח אנטי-מערבית במוסדות דת, חינוך ותקשורת מוסלמים על אדמת אירופה.  
 

אמיר טאהרי,  מומחה לענייני איראן, כותב: "בתקופת הפייסנות של הנשיא פרנסואה מיטראן, 1995-1981, רצחו טרוריסטים מוסלמים 93 בני אדם ופצעו 800 בצרפת... שגריר צרפת ו-83 צנחנים צרפתים נהרגו ב-1983 מידי טרור אסלאמי בביירות... מיטראן שחרר 31 טרוריסטים, הקל על פעילות אש"פ בצרפת, אימץ לחיקו את יאסר ערפאת... מיליארד דולרים שהוקפאו עקב טרור הוחזרו לאיראן... שגרירות איראן הפכה למוקד טרור באירופה... סוכני חומייני מחסלים גולים איראנים בפריז... סוכל ניסיון לפיצוץ מגדל אייפל..." 
 

בתגובה למתקפת הטרור על מערכת העיתון הסטירי "שארלי הבדו", אמר נשיא צרפת: "אין קשר בין הטרוריסטים לבין האסלאם".  הולנד נחוש ללמוד מהעבר על ידי חזרהולא הימנעות משגיאות עקובות מדם, מקריב אינטרס ארוך-טווח על מזבח נוחיות קצרת-טווח, ומעניק רוח גבית לטרור ורוח נגדית לאופוזיציה האיראנית.

יורם אטינגר מגיש בארה"ב הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. לתיאום הרצאות כיתבו אל: [email protected]

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך: Noam Giber / יו טיוב; ויו טיוב

הוסף תגובה חדשה