התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

לא יאמן: שגרירות אמריקאית פקטיבית בגאנה שהנפיקה ויזות לארה"ב נסגרה אחרי עשור
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 04.12.2016 18:48
רבים הוציאו ויזות פקטיביות לארה"ב, שהצליחו לעבור את הביקורת הקפדנית ונושאיה הצליחו להכנס לאמריקה, למרות המדיניות הנוקשה של ביקורת הגבולות
 

מסמכים מזוייפים שנתפסו

 

בבניין ורדרד ומט לנפול עליו מתנוסס בגאווה דגל ארה"ב ותמונות של הנשיא הנוכחי (עדיין) ברק אובמה ישבו פקידים והוציאו ויזות אמריקאיות לכל דורש. לא רק מסמכים אמריקאים הונפקו שם. במקום נמצאו, לאחר שנציגי הממשל האמריקאים הגיעו למקום, דרכונים ומסמכים רשמיים לכאורה של עשר מדינות נוספים.

 

אזרחי גאנה ואזרחים של מדינות נוספות באיזור הכירו את המקום. הוא כונה שגרירות ארה"ב בגאנה, אך בפועל היה המקום בו ניתן היה לרכוש מסמכים מזוייפים ולהתחיל חיים חדשים במדינה אחרת. המדינה המבוקשת ביותר היא כמובן ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות - אמריקה.

 

בעוד רבים עומלים קשה על מנת לעבור את הראיון הקפדני של הקונסול בשגרירות ארה"ב בישראל, ומסבלים סירוב אחר סירוב, בשגרירות הפקטיבית לא היו סירובים. כל מי שרצה ויכל לשלם על המסמכים המתאימים קבל את אשרת הכניסה המיוחלת. הם אף הגדילו לעשות ופרסמו עצמם באמצעות פליירים ולוחות מודעות מקומיים.

 

אך לכל חגיגה יש סוף. אחרי עשור, באמצעות טיפ שהגיע לרשויות האמריאיות נשלח כוח מיוחד שפשט על המקום, עצר את ה"קונסולים" המזוייפים, טורקים דוברי אנגלית והולנדית,  ואת הגורמים העבריינים שהפעילו את המקום והחרים את הציוד. במסגרת הפעולה אותרה גם שגרירות הולנדית מזוייפת שהנפיקה מסמכים אירופאיים לכל דורש.

הוסף תגובה חדשה