התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

משחק לוטו אונליין – מדוע ארה"ב אוסרת הימורים אונליין
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 26.01.2019 11:50
הלוטו הישראלי והאמריקאי שימשו במשך שנים באמצעי לגיוס כספים לטובת הקמת מבני תרבות ולסיוע לקהילות במצוקה. אך מה קורה כאשר עולם ההימורים מגיע לרשת?

האם מותר להמר ברשת בארה"ב? הדעות חלוקות. העובדה כי עדיין לא קיימת חקיקה מסודרת השאירה את התחום פרוץ. נכון להיום מרבית האתרים  בתחום ממוקמים מחוץ לגבולות ארה"ב. אז מה עושה הישראלי הממוצע, החי בארה"ב ומעוניין לשחק?

בארץ, מאז ומתמיד אם היינו רוצים להמר במשחקי לוטו,  היינו צריכים לפנות אל חנות העיתונים הקרובה או אל תחנת לוטו שעומדת בקרן רחוב, למלא שם טפסים ולשלוח אותם.

מצד אחד, היה בפעולה הזאת אקט חברתי, הרי לא היינו היחידים שהגיעו אל התחנה בשביל למלא, כך פגשנו חבר'ה נוספים מהשכונה ובכלל שבאו בשביל למלא לוטו, מצד שני, צריך לומר את האמת, זה גובה מאיתנו זמן ולא מעט טרחה, לכן גם אנשים רבים ויתרו על הגרלות מסוימות או פספסו אותן ללא כוונה.

בתחילת עידן האינטרנט גם תחום ההימורים פרח, ואחת האפשרויות הראשונות בישראל הייתה מילוי לוטו אונליין. כלומר מילוי טופס בעזרת האינטרנט. כך, למעשה, אפשר היה לחסוך זמן וטרחה מצד המהמרים ולאפשר להם להמר בכל מקום בו הם נמצאים דרך המחשב. כמו כן, אתרי האינטרנט היו יכולים לספק להם כלים כיצד למלא נכון את הטופס, לבחון סטטיסטיקות שונות אשר הופכות את התהליך להרבה יותר חכם ונכון.

אך כידוע לנו, הגרלת לוטו אונליין היא אסורה בארצות הברית וכן במדינות רבות בעולם. אומנם ישנם אתרי אינטרנט שאכן מספקים את הנתונים שציינו ומספקים סטטיסטיקות שונות שיכולות להפוך את התהליך ליותר מדעי ופחות אקראי, אך בכל הקשור להגרלות, הרי שהן אסורות ולכן נשארנו עם מילוי טופס לוטו בשיטה הישנה

מדוע אסור למלא לוטו אונליין בתוך ארה"ב?

לפני מספר שנים ארצות הברית ומדינות אחרות קבעו, שאסור להמר באינטרנט ובכך נמנע גם מישראלים אשר רצו למלא טופס לוטו אונליין, לנהוג כך. היו לכך סיבות שונות,בין היתר, חשש שקטינים ובני נוער יהמרו, חשש להתמכרות בקרב קבוצות שונות באוכלוסייה, חשש להטעיה של ההימורים וכן רצון של המדינה לשלוט בהימורים, בסופו של דבר משחק הלוטו הוא מדינתי, ואם היה מתאפשר מילוי לוטו אונליין, הרי שהשליטה על המשחק היה עלול לצאת מידיה.

יש לציין, עוד לפני שהאינטרנט נכנס לחיינו, היה איסור מוחלט על הימורים בטלפונים בארצות הברית. כאשר האינטרנט הופיע, בית המשפט האמריקאי קבע, מאחר ורשת האינטרנט מבוססת על רשת טלפוניה, הרי שהאיסור חל, מבחינה מעשית, גם על האינטרנט ולכן אי אפשר לפצל את החוק ולאפשר הימורים אונליין בזמן שהימורים בטלפונים הם אסורים.

עם זאת, כאמור, אנחנו כן יכולים להשתמש באתרי אינטרנט שונים, אשר מעניקים לנו מידע אודות הגרלות לוטו, בין אם זה נתונים סטטיסטים ובין אם זה מידע אחר שעוזר לנו לשקלל את הנתונים בצורה הרבה יותר אפקטיבית ולהמר בצורה הרבה יותר חכמה.

לכן, אם אנחנו רוצים למלא טופס לוטו, אנחנו יכולים לעשות זאת אך ורק בתחנה מסודרת, אנחנו לא יכולים לעשות את זה באינטרנט או בטלפון. מה שבטוח הוא שהמזל עדיין יכול להאיר לנו פנים, כך או כך.

 

הוסף תגובה חדשה