התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

בעולם

ישראלים בסין - איך מתחברים לתרבות הססגונית מהבית
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 14.01.2019 13:58
הקשר המרתק בין ישראל וסין בא לידי ביטוי במגוון רחב של דרכים, במאמר זה נעמוד על כמה מהם ונגלה קשרים חדשים בין המדינות

סין נתפסת על ידי רובינו כמדינה רחוקה, מוזרה ואקזוטית וחלק מהמיתוס מבוסס על עובדות אמיתיות, אך למרות היחס המנוכר סביב הסכמי הסחר בין ארה"ב לסין,  כיום יש קשר מפתיע דווקא בין ישראל למזרח. איך הוא בא לידי ביטוי עם הסינים? הנה כמה דוגמאות

 

הרפובליקה העממית של סין מתנהלת בצורה שסותרת לגמרי את כל מה שידוע לנו מהתרבות המערבית. היות וישראל שואבת את רוב ההשראה שלה מתרבות המערב, נוצר פער בין המציאות לבין האופן שבו אנו תופסים את סין. מצד שני, העולם כיום מתנהל כמו כפר גלובאלי אחד גדול ולכן גם הקשר בין ישראלים לסין הולך ומתחזק.

קודם כל, צריך לזכור שהרפובליקה העממית של סין היא אכן מדינה רחוקה ואקזוטית. זו לא רק המדינה בעלת האוכלוסייה הגדולה בעולם, אלא גם מעצמה עם מיליארד ורבע תושבים שיודעים בדיוק לאן הם רוצים להגיע. בנוסף, בשנים האחרונות מתחזקים קשרי המסחר של סין עם מדינות מערביות בכלל ועם ישראל בפרט.

איך מכירים טוב יותר את סין?

היתרון מבחינתנו כישראלים הוא שאפשר לתאם בכל רגע נתון טיול מאורגן לסין כדי להכיר אותה טוב יותר. סין כבר הרבה פחות מפחידה מאשר בעבר, במסגרת טיול מאורגן ניתן ללמוד עליה מתוך ידע מקצועי של מדריכים מנוסים והיא גם מבטיחים חוויה מיוחדת לגברים ונשים בגילאים שונים. יתרה על כך, האפשרות של הזמנת טיול מאורגן קורצת לבעלי משפחות ולמי שרוצה להפתיע את הילדים עם מסלולים לא קונבנציונאליים.

עוד דרך להכיר טוב יותר את סין אפילו לא דורשת מאיתנו לצאת מהבית. כל מה שעלינו לעשות הוא להתחבר ל"רדיו סין", מיזם מעניין שמבוסס על תחנת רדיו שמשדרת בעברית. מלבד השפה, בתחנת הרדיו מרבים לדבר על הקשר שבין סין לישראל והמטרה המוצהרת היא לגשר על פערי התרבויות.

כמו כן, הרבה ישראלים מכירים כיום את סין בזכות ערן זהבי. שחקן הכדורגל הישראלי הטוב ביותר של העידן הנוכחי עבר לסין אחרי קדנציה מפוארת בקבוצה המעוטרת של "מכבי תל אביב", וכיום הוא נחשב סוג של שגריר המדינה בסין. בפעם הבאה שאתם מגיעים לסין, שווה לקפוץ למשחק של ערן זהבי או לפחות לחזור עם חולצה שלו למזכרת.

התרבות הסינית בתוך האקדמיה

מדי שנה מתקיימים באקדמיה עשרות סמינרים שעוסקים בתרבות הסינית. חלק מהסמינרים מיועדים ליודעי ח"ן ולאנשים שבקיאים בהיסטוריה של סין, אך יש גם כאלה שפונים לקהל יעד רחב יותר. בכל מקרה, כדאי להתעניין לגבי אירועים שקשורים לתרבות סין באקדמיה ולהצטרף אליהם כדי לשאוב השראה מחוקרים ומרצים.

בסופו של דבר, גם מי שמעולם לא ביקר בסין יסכים על כך שמדובר במדינה מרתקת. כל אחד יכול לבחור באיזה אופן לצבור את הידע שלו על סין ויש כאלה שעושים זאת באופן מהנה מאוד - כמו למשל בטיולים, פעילויות והרצאות.

 

הוסף תגובה חדשה