התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

האסיר X, סוכן המוסד בן אלון, "גרם לישראל נזק כמו שאלי כהן גרם לסוריה"
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 13.02.2013 00:20
הסיפור המלא על האסיר X, שהצנזורה בישראל ניסתה לגנוז, איך הועלם בבידוד מלא ללא משפט באגף 15 בכלא איילון וכיצד הצליח להתאבד בתא הכלא השמור ביותר במדינה

סוכן המוסד שהתאבד בכלא, בן אלון-זייגר, בצילום שהושג ע"י ABC באוסטרליה מצעירותו במלבורן
סוכן המוסד שהתאבד בכלא, בן אלון-זייגר, בצילום שהושג ע"י ABC באוסטרליה מצעירותו במלבורן

מצבתו של בן אלון (זייגר) בבית הקברות היהודי במלבורן, אוסטרליהבן אלון כונה X באגף השמור ביותר של כלא איילון, שם הועלם והוחזק עד דצמבר 2010 בבידוד מוחלט, בתא פרטי (שנבנה ותוכנן במקור עבור רוצחו של יצחק רבין, יגאל עמיר), תחת אבטחה מקסימלית, על פשעים בלתי ידועים שביצע כביכול.

אפילו מפקדי הכלא לא ידעו את שמו. רק מעטים בישראל ידעו בכלל על כליאתו ועל כלי התקשורת בארץ נאסר לכתוב על כך. (בתצלום: מצבתו של בן אלון (זייגר) בבית הקברות היהודי במלבורן, אוסטרליה)

עתה מגלה תחקיר של כתב ABC באוסטרליה, טראוור בורמן, את זהותו של האסיר X:

בן זייגר, צעיר יהודי-אוסטרלי, עלה ממלבורן לישראל, החליף את שם משפחתו לאלון, הציג עצמו כעורך דין אך למעשה התגייס ועבד עבור המוסד, עד שהסתבך בפרשה עלומה הקשורה ל"ביטחון הלאומי" של ישראל, שגרמה בתחילת עד אמצע 2010 (או עוד ב-2009 על פי מקור שדיבר עם ILUSA, ראו בהמשך) לכליאתו ובידודו ללא משפט בכלא השמור ביותר בישראל, שם הצליח - עובדה שמעלה שאלות ותמיהות רבות - להתאבד מספר חודשים (או שנה וחצי) לאחר כליאתו.

בן אלון, שהרג את עצמו מספר ימים לפני יום הולדתו ה-34, היה נשוי ואב לשניים.

מקור אמין בארה"ב, המכיר את הפרשה, מסר ל-ILUSA בשעות האחרונות מספר פרטים נוספים:

* בן אלון היה סוכן בשירות מדינה זרה. לא ארה"ב ולא רוסיה.

* הוא הגיע לאן שאלי כהן הגיע בדמשק, כלומר לצמרת הכי גבוהה במדינה. הוא גרם או עלול היה לגרום נזק לישראל כמו הנזק שגרם אלי כהן לסוריה עד תפיסתו.

* האיש אמר: היו צריכים להשליך אותו לבריכה עם כרישים לבנים.

* הוא היה כלוא שנה וחצי ללא משפט ולא פחות משנה כמו שפורסם בכתבת ABC באוסטרליה..

* יש עוד שתי פרשיות ריגול נגדי חמורות שנחשפו בשנים האחרונות ולא פורסמו. האיש אמר: בכל ארגון ביון יש אחוז מזערי של בעיות ריגול נגדי.

מקור אחר מסר, כי משפחתו של אלון ידעה על מאסרו ושכרה עורך דין, ואפילו כמה, כדי לנסות להגן עליו.

בן אלון בטקס נישואיו למאיהבן אלון בטקס נישואיו למאיה, בתצלום שהושג ע"י ABC אוסטרליה

אלו הפרטים שנחשפו בתחקיר של בורמן:

* בן אלון נכלא למשך כמה חודשים מתחילת-אמצע 2010 עד מותו בנובמבר-דצמבר 2010 באגף 15 בכלא איילון, שבו יש רק תא בודד, מוקף מערך היי-טק, כולל טלוויזיה במעגל סגור. על האסיר ללא משפט הייתה השגחה של 24 שעות ביממה.

* לאחר שכתב Ynet שניסה לבדוק את הסיפור, הוזמן לחקירה והוזהר, השב"כ (המטפל ב'ענייני הפנים' של המוסד) פנה לבית המשפט בפתח תקווה ולאחר דיון בדלתיים סגורות, הוציאה השופט הילה גרסטל, צו האוסר כל אזכור פומבי של הפרשה בישראל. כאינדיקציה כמה רגיש הנושא, השופטת אסרה אפילו להזכיר את קיומו של צו איסור הפרסום.

* כש'האגודה הישראלית לזכויות האזרח' פנתה בעניין ליועץ המשפטי לממשלה, היא נענתה בתשובה הקצרה: "צו איסור הפרסום הנוכחי הוא חיוני למניעת הפרה חמורה של ביטחון המדינה, ולכן אנחנו לא יכולים לפרט על הפרשה הזאת".

*  בדצמבר 2010, Ynet פירסם מבזק חדשות קצר: אסיר שהוחזק בבידוד בכלא איילון התאבד בתלייה בתאו לפני מספר שבועות. צוות האבטחה ניסה להחיותו, אך לשווא. הוא נלקח למרפאת הכלא ושם נקבע מותו. הידיעה הקצרה שהאסיר X הרג את עצמו הוסרה ונמחקה במהירות.

* מקור מכובד ומהימן, עם קשרים בממסד הביטחוני בישראל סיפר, כי בן אלון עלה לישראל בתחילת שנות ה-20 לחייו, לאחר שסיים תיכון בדרום-מזרח מלבורן, והתכונן ללימודי משפטים. כליאתו התרחשה 10 שנים לאחר שהגיע לארץ. הוא חי ברעננה עם אשתו הישראלית ושתי בנותיו ועבד עבור המוסד. בשלב מסוים הוא החליף את שם משפחתו מ-Zygier לאלון, אבל המשיך להשתמש בשתי השמות. בשלב מסוים הוא הוציא גם דרכון אוסטרלי בשם בן אלן.

(אין זה סוד שהמוסד מגייס יהודים-אוסטרליים, שבזכות דרכוניהם האוסטרליים ומבטאם האוסטרלי, הם יכולים לנוע בחופשיות בעולם הערבי).

* "משהו נורא" קרה בקריירת הריגול של אלון, שהביאה למה שנראה כניסיון להעלים אותו. וורן ריד, סוכן ביון לשעבר של שירות הריגול הבריטי, מעריך שמדובר בעבירה של בגידה או ידיעת מידע כה רגיש שהדלפתו תהווה איום מיידי על ישראל כמדינת לאום.

* בתעודת המוות, שהונפקה ב-15 בדצמבר 2010, נאמר ש"בן אלון מת מחנק שנגרם כתוצאה מתלייה".

* ארגון זק"א הטיס את הגופה לקבורה במלבורן. הקבורה נערכה ב-22 בדצמבר 2010 בבית העלמין היהודי Springvale. על המצבה רשום שם משפחתו המקורי של בן, זייגר.

* שום גורם ישראלי רשמי ואף לא בן משפחה אחד הסכימו לדבר בנושא. גורמים רשמיים בארץ אמרו, כי ניתן יהיה לספר על הפרשה במלואה רק "בעוד 70-75 שנה".

בית משפט מחוזי בישראל צמצם את צו איסור הפרסום שחל על הפרשה. זוהי החלטת ביה"מ במחוז מרכז מיום רביעי בבוקר (שעון ישראל):

בית משפט מחוזי בישראל צמצם את צו איסור הפרסום שחל על הפרשה

סערה בישראל

בישראל פרצה סערה לאחר שמשרד ראש הממשלה כינס בבהילות את עורכי כלי התקשורת בארץ לישיבת חירום, בה הורו להם שלא לפרסם את הפרשה החסויה משום שהיא "מאוד מביכה גורם ממלכתי". אך לחץ חברי כנסת הביא את שר המשפטים היוצא, יעקב נאמן, לצאת בהודעה ש"הדבר טעון בדיקה".

 

רקע: במידה ואכן מדובר במקרה של בגידה וריגול נגדי, זה לא יהיה מקרה ראשון בתולדות ארגוני הביון של ישראל.

13 שנים לאחר הקמת המדינה, ב-1961, נחשף ישראל בר, שכיהן כראש מחלקת המבצעים של צה"ל במלחמת העצמאות ונחשב מקורב לראשי מערכות הביטחון, כמרגל שריגל במשך שנים לטובת ברית המועצות.

ב-1991 נחשף שמעון לוינסון, אלוף משנה בצה"ל, איש המוסד וקצין הביטחון של משרד ראש הממשלה, כמרגל סובייטי. כמוהו גם המדען מרקוס קלינגברג, ששנים ארוכות העביר לרוסים את כל סודות המחקר הביולוגי והכימי מהמכון הביולוגי בנס ציונה, שם שימש כסגן המנהל (קלינגברג ריצה 16 שנות באשמת ריגול).

והיה כמובן מרדכי ואנונו, טכנאי הכור בדימונה, שב-1986 סיפק לעיתון בריטי את סודות הגרעין של ישראל.

מקרה ידוע אחר היה של איש המוסד יהודה גיל, שמסר דיווחי שווא לשולחיו.

 

לחדשות השעה האחרונה - מתעדכן כל הזמן

הלוח הפתוח נפתח לשירותכם - חינם! (ראו מימין למעלה)

מעשה חסד: רביד סוּלם קיבלה חיים חדשים בסינסינטי

שערוריית המזון באירופה: עשרות-מיליוני ארוחות מוכנות והמבורגרים הכילו בשר סוסים

מחקר חדש: למה בחורף מתים יותר מהתקף לב ושבץ מוחי?

 

צילומי מסך: http://www.abc.net.au

הוסף תגובה חדשה