התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

ג'ון קרי, היזהר ממוקש המדינה הפלשתינית!
מאת: שגריר (בדימוס) יורם אטינגר | פורסם: 19.01.2014 18:41
השגריר (בדימוס) יורם אטינגר מראה כיצד תמיכת ארה"ב בהקמת מדינה פלשתינית מהווה עוד חוליה בשרשרת מחדלי מדיניות ארה"ב במזה"ת, הנמשכת מאז הקמת המדינה

אחרי מי מחזר הנשיא אובמה? בפגישה עם מחמוד עבאס (אבו מאזן) בבית הלבן במאי 2009אחרי מי מחזר הנשיא אובמה? בפגישה עם מחמוד עבאס (אבו מאזן) בבית הלבן במאי 2009


לחסידי מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי: תמיכת ארה"ב בהקמת מדינה פלשתינית מהווה חוליה בשרשרת מחדלי מדיניות ארה"ב במזרח התיכון.
לדוגמא, ב-1948 התנגדו מחלקת המדינה, הפנטגון וה-CIA להקמת המדינה יהודית, טענו שתהייה פרו-סובייטית ותימחק על ידי צבאות ערב, והטילו אמברגו צבאי על האזור, כאשר בריטניה סיפקה נשק לערבים. 

בשנות ה-50' חיזר הנשיא אייזנהאואר אחר הרודן המצרי, נאצר, כדי להרחיקו מהגוש הסובייטי. אך, ככל שהחיזור אחר מצרים והלחץ על ישראל גברו, כן התמיד נאצר במדיניות פרו-סובייטית, בחתירה תחת משטרים ערביים פרו-מערביים ובתמיכה בטרור הפלשתיני.

בשנות ה-70' וה-80' - עד יום פלישת עיראק לכווית באוגוסט 1990 - תמכה ארה"ב בסדאם חוסיין באמצעות שיתוף פעולה מודיעיני, אספקת מערכות צבאיות מתוחכמות והענקת ערבויות להלוואות.

ב-1977 הצטרף הנשיא קרטר ליוזמת בגין-סאדאת בעל כורחו, לאחר שפעל להכשילה על ידי כינוס ועידה בינלאומית.  ב-1978 זנח קרטר את השאה הפרסי, והעניק רוח גבית להשתלטות חומייני על איראן שהפכה מבעלת ברית מובילה של ארה"ב לאויבתה המרה.

מ-1993 עד 2000 חיבק הנשיא קלינטון את ערפאת כמבשר שלום והפך אותו למבקר הזר המתמיד ביותר בבית הלבן.

ב-2000 קידם ג'ון קרי את עליית בשאר אסאד לשלטון כמנהיג חיובי ושואף שלום ופעל לנסיגת ישראל מרמת הגולן.

ב-2005 וב-2006 תמך הנשיא בוש הבן בעקירת ישובים יהודיים מעזה ובהשתתפות החמאס בבחירות ברשות הפלשתינית כצעדים מקדמי מתינות, ביטחון, יציבות ושלום.

ב-2009 היפנה הנשיא אובמה - בגיבוי קרי - עורף למובארק הפרו-אמריקאי והעניק תמיכה רועמת ל"אחים המוסלמים", ארגון טרור אנטי-אמריקאי המאיים על כל משטר ערבי פרו-אמריקאי. אובמה וקארי ראו ב"צונאמי הערבי" אביב עמים בדמות מרטין לותר קינג ומהטמה גנדי.

ב-2011 פעלו אובמה וקארי להפלת משטר קדאפי והפכו את לוב למוקד זעזועים ויצוא טילים לארגוני טרור. ב-2013 העניקו לרוסיה בונוס מפתיע בסוריה, וב-2014 הם משרישים פאניקה בסעודיה מחשש שיהפכו את איראן מאיום טקטי-נשלט לאיום אסטרטגיבלתי-נשלט.

התפלגות ההרוגים במנדט הבריטי ובישראל, בפיגועי טרור ערבי לפי שנים (2012-1920). גרף המציג את מספר ההרוגים כתוצאה מטרור התפלגות ההרוגים במנדט הבריטי ובישראל, בפיגועי טרור ערבי לפי שנים (2012-1920). גרף המציג את מספר ההרוגים כתוצאה מטרור (הספרייה היהודית הווירטואלית)

התמיכה בהקמת מדינה פלשתינית מבטאת מחדל נוסף המתבטא בהתעלמות מהרקע של מחמוד עבאס, השופך אור על התנהלות המדינה המתוכננת. עבאס אמנם מתון יחסית לחמאס, אך קיבל דוקטורט בהכחשת השואה מאוניברסיטת מוסקבה, עבר השתלמות בק.ג.ב., היה אחראי על קשרי אש"פ עם המשטרים הקומוניסטים ועל הלוגיסטיקה של "טבח מינכן". בשנות ה-50', 1966 ו-1970 נמלט ממצרים, סוריה וירדן עקב מעורבותו בטרור. בשנות ה-70' וה-80' סייע לערפאת בניסיונות ההשתלטות על לבנון, וב-1990 סייע לפלישת עיראק לכווית, למרות שהעניקה מקלט לו ולמקורביו. ב-1993 הקים את תשתית החינוך לשנאה ברשות הפלשתינית.

ב-1994, בזמן חתימת הסכם השלום ישראל-ירדן, הפצירו מפקדי הצבא הירדני בחבריהם הישראלים למנוע הקמת מדינה פלשתינית, שתדון את המשטר ההאשמי לאבדון, ותתרום לאי-יציבות מפיקות הנפט במפרץ הפרסי. 

אש"פ, אב-טיפוס לטרור הבינלאומי, הוא מקור הסמכות החוקית והמבצעית של הרשות הפלשתינית, המייצאת טרוריסטים לעיראק ואפגניסטן ומקורבת לוונצואלה וקובה האנטי-אמריקאיות. מדינה פלשתינית תשדרג את חדירת רוסיה, סין, צפון קוריאה ואיראן - יריבות-אויבות של ארה"ב - לאגן המזרחי של הים התיכון.

תמיכה בהקמת מדינה פלשתינית, ממשיכת דרכם של מנהיגים פלשתינים ששיתפו פעולה עם גרמניה הנאצית, הגוש הקומוניסטי, סדאם חוסיין, חומייני ובן לאדן, מבטאת נחישות לא לפנות, אלא לדרוך על מוקשים.
 

יורם אטינגר מגיש בארה"ב הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. כיתבו ליורם אטינגר מכאן
 
למאמרים נוספים של יורם אטינגר:
תכנית קרי במבחן המציאות... הסכם המסגרת שמציע מזכיר המדינה האמריקני, ג'ון קרי, עלול לצמצם את רוחבה של ישראל ל-25-15 ק"מ. יורם אטינגר בוחן ומבקר את התנהלותו המדינית

מי צריך הסכם ביניים ישראלי-פלשתיני החתום על קרח... בעוד העולם הערבי על סף צונאמי, פתחה ישראל בחשאי את המו"מ עם הפלשתינים עם מוכנות לסגת בשלבים מרכסי יהודה ושומרון ולקבל הסכם ביניים זמני ובלתי-מוחשי


כתבות חדשות:

כמה סיוע תקבל ישראל מארה"ב ב-2014?... תגידו מה שתרצו על אובמה, המספרים מדברים בפני עצמם וישראל צפויה לקבל ב-2014 סיוע אמריקני ברמת שיא. עדות על הידידות החמה שרוחשת גבעת הקפיטול לישראל

האם תכנית אובמה תחזיר לנו את הפרטיות?... פרשנות: האם באמת תוחזר הפרטיות לאזרחי ארה"ב (והעולם) בעקבות הגבלת הציטוטים ההמוניים - או שייגרם נזק בלתי הפיך ליכולת האמריקנית לאסוף מודיעין ולמנוע פיגועי טירור?
 

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד
 

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

 

צילום: הבית הלבן / ויקיפדיה; גרף: ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה