התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

72% מהציבור האמריקני מחזיקים בדיעה "חיובית מאוד" על ישראל
שרות ILUSA | פורסם: 22.02.2014 23:26
סיבה לשמחה: ישראל היא המדינה האהודה ביותר במזה"ת ע"י הציבור האמריקני ונתמכת יותר מאשר אי-פעם, בפער ניכר מהרשות הפלסטינית למשל

התמיכה בישראל בשיא- בתצלום: פסטיבל העצמאות הישראלי בלוס אנג'לס, 2013התמיכה בישראל בשיא (בתצלום: פסטיבל העצמאות הישראלי בלוס אנג'לס, 2013)

אפשר להרגיש טוב: ישראל היא המדינה האהודה ביותר במזה"ת על ידי האמריקנים והתמיכה בה עולה ב-5 השנים האחרונות, ועכשיו מגיעה לשיא של 72% המחזיקים בדעה "חיובית מאוד" בנוגע לישראל - בהשוואה לכ-66% בשנים קודמות. כך עולה מסקר חדש של מכון "גאלופ".

לשם השוואה, רק 19% מהאמריקנים מחזיקים בדיעה דומה על הרשות הפלסטינית; עלייה של 5% בהשוואה לסקר קודם.

אחרי ישראל נמצאת מצרים, ש-45% אחוזים מהאמריקנים חושבים עליה בחיוב. אך זוהי צניחה לעומת תמיכה של כמעט 60% שזכתה לה מצאים בעיני האמריקנים בעידן הנשיא מובראק.

אבל איך תסבירו ש-12% מהאמריקנים עדיין מחזיקים עמדה חיובית על... איראן, ש'השתפרה' מ-9% בשנה שעברה? דימויה של ארץ האייתוטולות השתפר כתוצאה מנכונתה למו"מ על תכנית הגרעין שלה. אבל גם כך, היא המדינה שזוכה לדירוג הנמוך ביותר בקרב האמריקאים. מעט מעליה - סוריה, ש-13% מהאמריקנים מחזיקים בדיעה חיובית עליה, רובם פרו-מורדים ואנטי-אסד.

דמוגרפית, הגידול הבולט ביותר בתמיכה בישראל היה בקרב מבוגרים מעל גיל 55.

סקרים משלימים, שערכה לאחרונה "הליגה היהודית נגד השמצה" מצאו ירידה באמונות אנטישמיות בארה"ב - רק 12% עדיין מחזיקים בדיעות אנטישמיות.

לקראת הגשת "תכנית קרי": האם ישראל יכולה להגיד "לא"?... השגריר דימוס יורם אטינגר מנתח כיצד יישום תכנית תכנית קארי כבסיס למו"מ עם הפלשתינים יהפוך את ישראל מיצרנית לצרכנית של ביטחון לאומי, מנכס לנטל על ארה"ב

ישראלי כל התפוצות מתאחדים?... כינוס ראשון מסוגו של נציגי ישראלים מכל התפוצות ייערך בלונדון על רקע המהפכה שמדברים בה רבות בשנה האחרונה ביחסה של מדינת ישראל לישראלים בחו"ל

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

לכל הסיפורים החמים מאמריקה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: celebrateisraelfestival.com

 

הוסף תגובה חדשה