התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

הכל עניין של גז טבעי...
מאת: יוסי אגמון | פורסם: 05.03.2014 22:34
דיעה: מדוע תגדל מאוד התמיכה האמריקנית לישראל? יוסי אגמון טוען, שהכל בזכות הגז הטבעי, שהוא השחקן המרכזי במלחמה הקרה החדשה שניתזת בין ארה"ב ורוסיה

אחד מקידוחי הגז הטבעי בישראל, "דלית 1"אחד מקידוחי הגז הטבעי בישראל, "דלית 1"

גז טבעי הוא המשאב החשוב ביותר בעולם היום, שיוצר הרבה עובדות בשטח ומאבק בין-מעצמתי.  

המאבק מאחורי הקלעים בין ארצות הברית ורוסיה, שהגיע השבוע לשיאו בפלישה הרוסית לחצי האי קרים האוקראיני, החל מאז שברק אובמה וולאדימיר פוטין החלו להוביל את 2 המעצמות. ולמאגר הגז הטבעי שנמצא ישראל יש תפקיד חשוב במלחמה הקרה החדשה המתפשטת, משום שהוא 'מתאים' לממשל אובמה וחשוב במאזן הכוחות החדש מול רוסיה של פוטין.

אפשר להרהר גם על יחסה של ארה"ב למלחמת האזרחים בסוריה כניסיון להחליף את הנשיא הסורי אסד, תומך פוטין והרוסים - ולהציב במקומו ממשלת-בובות, שתמלא אחר הוראות אובמה וממשלו.

שטחה של סוריה קריטי עבור בעלות ברית אמריקניות במפרץ הפרסי - סעודיה ובחריין, המבקשות להעביר צינור גז טבעי בשטחה של סוריה, עד תורכיה, ולשווק אותו באירופה על חשבון הגז הטבעי הרוסי. סוריה תחת חסות אמריקנית חיונית למהלך האסטרטגי הזה, המבוקש ע"י ארה"ב.

עבר חורף קשה על אירופה. מי שמחזיק בנפט ובגז - הוא החזק בשטח. חולשה באוקראינה הדיחה מייד את פוטין לפעול, בנסיון להפוך אותה שוב למדינה לא-עצמאית ולא-דמוקרטית עם תלות גדולה במוסקבה, בדומה למצב שהיה בתקופת ברית המועצות לשעבר. במילים אחרות, עם הגז הטבעי שלה מחזיקה רוסיה את אירופה כולה בביצים.

ישראל היא המדינה היחידה כעת עם מאגר גז טבעי בקרבת אירופה, שאיננה צריכה להעביר צינור גז לא דרך סוריה וגם לא דרך תורכיה, ויכולה לספק גז טבעי במחירים תחרותיים לאירופה ולשבור את המונופול הרוסי בתחום האנרגיה, שאותו מנסה פוטין לנצל כדי לבנות את רוסיה מחדש כמעצמה במתכונת שהיתה בריה"מ לשעבר.

אז אם יוסיפו לגז הטבעי של ישראל - ריח... אזרחי ישראל צריכים 'לסתום את האף' ולהפסיק להתווכח. למנהיגי ישראל כנראה יהיה מכל הסיפור הזה הרבה רווח, ואת כל הצרות בתוך מדינה יהיה ניתן 'לרשום על קרח'.

עוד מאמרים של יוסי אגמון:

מדוע אין מוסלמים ביפן?... דיעה: תגידו גזענים, תגידו אפלייה, אבל היפנים יודעים מה שהם עושים. מה הדיעה הרווחת ביפן על האיסלאם, ואיך הם מרחיקים מעליהם מוסלמים. יש מה ללמוד

השחיתות לא חדשה במדמנת היהודים
... את הדיאגנוזה כבר מסר לנו פרופסור ישעיהו ליבוביץ בשנות ה-60, ומאז לא השתנה הרבה במערכות השלטון בישראל. יוסי אגמון מאמין, שמקור השריפה הוא בוושינגטון

אובמה ונתניהו פנים-אל-פנים: נופת צופים (וידאו)... השאירו את החששות בצד: פגישת נשיא ארה"ב וראש ממשלת ישראל התנהלה על מי מנוחות על רקע משבר בינלאומי חמור המתפתח בין ארה"ב לרוסיה

לעמוד הראשי - כל הכתבות החדשות


למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה


עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: WEINSPEN / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה