התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

הסכם חדש בין ישראל וארה"ב: ישראלים ואמריקנים יוכלו להשקיע כאן ושם, ולקבל אשרת עבודה
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 31.03.2014 21:41
ארה"ב מהווה את המקור העיקרי להשקעות זרות בישראל, ובו בזמן מהווה את אחד היעדים המרכזיים להשקעות של ישראלים. מעכשיו יהיה קל יותר

ישראל וארה"ב משדרגות את היחסים הכלכליים

הדרך לפתיחת הגבולות בין ישראל וארצות הברית עוברת אצל אנשי עסקים ומשקיעים. ארה"ב מהווה את המקור העיקרי להשקעות זרות בישראל, ובו בזמן מהווה את אחד היעדים המרכזיים להשקעות של ישראלים. ומעכשיו יהיה קל יותר.

ממשלות ישראל וארה"ב אישרו הסכם הדדי, על פיו יוכלו ישראלים ואמריקנים להשקיע, זה במדינה של זה, ולקבל אשרת עבודה (E2) על סמך ההשקעה. ההסכם החדש צפוי להביא לקידום משמעותי של היחסים הכלכליים בין ישראל לארה"ב בכך שהוא מאפשר לבעלי עסקים להשקיע בשני השווקים. והוא גם משנה את המצב החוקי הנוכחי בישראל, אשר על פיו אזרח זר אינו יכול לקבל היתר עבודה על בסיס השקעה.

למרות שההסכם נותן עדיפות ברורה למהגרים בעלי ידע או כשרון מיוחדים ולמחזיקים בתפקידי ניהול וייזום - בשונה מכל סוגי האשרות הקיימות כיום, אשרת E2 לא דורשת מהמבקש להראות כי ביצע בעבר סחר ממשי, או להוכיח ותק בעבודה עבור החברה שבה הוא עובד, או יכולות והישגים יוצאי דופן.

בישראל נושא ההסכם בשורה גדולה למגזרים רבים בכלכלה - מסטארט-אפים שעד כה לא עמדו בדרישות המחמירות הכרוכות בקבלת אשרות עבודה שונות לארה"ב ומשקיעים בנדל"ן בהיקף מסחרי, ועד יהלומנים ומשקיעים במסעדות, מספרות, ובכל עסק קמעוני בעל יחוד. עבור חברות אמריקניות, המשמעות היא שיוכלו להציב בישראל עובדים אזרחי ארה"ב ביתר קלות.

אשרת E2 - המוצגת בהסכם החדש - תונפק לתקופה של עד 5 שנים עם אפשרויות להארכה. בן או בת הזוג אשר נשואים למקבל האשרה יוכלו לקבל אשרת עבודה בחסות המבקש, שתאפשר להם לעבוד באופן מיידי במדינה שבה בוצעה ההשקעה - בין אם מדובר באזרחי ארה"ב שמשקיעים בישראל, ובין אם באזרחים ישראלים המשקיעים בארה"ב.

היקף הסחר בין ישראל וארה"ב עומד היום על כ-27 מיליארד דולר, ולהערכת "לשכת מסחר ישראל-אמריקה", ההסכם החדש יקל על הפעילות העסקית בין שתי המדינות ויהפוך את ישראל לאטרקטיבית יותר עבור השקעות ופעילות של חברות אמריקניות ויחזק את מעמדה של ישראל בחזית החדשנות בעולם.

לכל הכתבות החדשות

מי יהיה מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב? שלדון אדלסון יחליט... הכסף מדבר, וטייקון ההימורים שלדון אדלסון מחזיק ברובו. 4 מועמדים מובילים עלו אליו לרגל, למלונו בלאס וגאס, וניסו לשכנע אותו שהם המתאימים ביותר

המיליונרים הסיניים מתנחלים באמריקה... בשנה האחרונה וכנראה גם בעתיד הנראה לעין סינים עשירים הם שגורפים את רוב ויזות ההשקעה המיוחדות, EB5, המעניקות אפשרויות הגירה חלקות לארה"ב

ב-2 בתי הנבחרים בארה"ב לוחצים: תנו ויזות לצעירים ישראלים... למרות הכחשות סוכנות ההגירה והמכס על טענות לאפלייה ודיעה קדומה, ארה"ב פותחת לצעירים מישראל אפשרות ביקור חדשה ל-4 חודשים בחופשת הקיץ

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום
 

הוסף תגובה חדשה