התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

ניצולת השואה מלוס אנג'לס תרמה מחצית מירושתה לבית חולים בטבריה
שרות ILUSA | פורסם: 29.04.2014 21:59
צריך להכיר את סיפור חייה של אסתר סקיי, שמתחיל בעיירה פולנית ועובר דרך שנות עבדות במפעל נאצי, כדי להבין למה החליטה ביום השואה להפרד מ-1.3 מיליון ש"ח

אסתר סקיי, תורמת נדיבה מלוס אנג'לס

 

אסתר סקיי, ניצולת שואה בת 92, החיה בלוס אנג'לס, (בתצלום משמאל), החליטה לעשות השנה ביום השואה מעשה מיוחד: באמצעות האינטרנט, היא תרמה 1.3 מיליון ש"ח (כ-350,000 דולר), מחצית מירושתה, לטובת אגודת ידידי המרכז הרפואי פוריה בישראל.

צריך להכיר מעט את סיפור חייה של אסתר, כדי להבין את מניעיה:

לפני למעלה מ-70 שנה, ב-1942, פלשו הנאצים לעיירת הולדתה בפולין, ומשפחתה החרדית של סקיי - הוריה, שלוש מ-4 אחיה ושתי אחיותיה, נרצחו מול עיניה בכיכר העיירה. היא, צעירה בת 20, הופרדה בסלקציה ונלקחה לגיהנום - עבודת עבדות במפעל לייצור תחמושת בסמוך למחנה ההשמדה ברגן בלזן.

בתום המלחמה הייתה סקיי על סף מוות והועברה ע"י הצלב האדום לבית חולים שבדי, שם נותחה 4 פעמים במשך 4 שנים, עד שהחלה להתאושש ולחזור לחיים. בביה"ח השבדי היא הכירה את בני, בעלה המנוח, ולאחר נישואיהם עברו השניים לטורונטו ומשם לפרברי לוס אנג'לס, כאן מתגוררת אסתר עד היום. 

למרות חייה האמריקניים, אסתר סיפרה כי חשה כל חייה קשר עמוק לישראל, ובביקורה הראשון בארץ כרעה בשדה התעופה על ברכיה ונישקה את האדמה.

הזוכה הגדול - בית החולים פוריה בטבריההזוכה הגדול - בית החולים פוריה בטבריה

באירוע התרמה שהתקיים בלוס אנג'לס הכירה אסתר והתיידדה עם אחד ממייסדי בית החולים פוריה בטבריה, והחליטה לעשות מעשה. אסתר רואה בתרומתה גם גמול למערכת הבריאות באשר היא, שהצילה את חייה לאחר מלחמת העולם השנייה, וגם הוקרה למדינת ישראל.

את תרומתה אסתר בחרה להעביר באמצעות אתר ההתרמה "ישראל תורמת", וזוהי התרומה הגבוהה ביותר שבוצעה עד היום דרך האינטרנט בישראל.

התרומה תשמש לרכישת ציוד נחוץ ל-3 חדרי ניתוח חדשים שייבנו בביה"ח.

לכל הכתבות החדשות

איזה מן יהודי הוא דונלד סטרלינג ומה הוא חושב על מדינת ישראל? (הקלטת השנייה)... כפי שחושפות הקלטות שמסעירות את אמריקה, מביקוריו בישראל התרשם המיליארדר היהודי-אמריקני, שישראל היא מדינה גזענית, שבה היחס ל"יהודים שחורים" הוא כאל כלבים. דיוקנו של יהודי שצריך להתבייש בו

העיר באפלו בניו יורק מחזרת אחרי סטרט-אפים ישראלים... העיר שבמדינת ניו יורק מקיימת תחרות, שבמסגרתה יקבלו 11 מיזמים 5 מיליון דולר, ובלבד שיעברו לעיר שנודעה כמשעממת ביותר בארה"ב

תופעה: עסקים אמריקנים מוכרים לישראלים ברשת (קבלו מדריך במתנה)... יותר ויותר בעלי עסקים בארה"ב מנסים להגדיל את הכנסותיהם באמצעות פניה לצרכן הישראלי. ראיון עם ארז כלב, מומחה עולמי להגדלת מכירות באמצעות מדיה חברתית

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

צילום: ביה"ח פוריה

 

הוסף תגובה חדשה