התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

מחמם את הלב: החיילים "המוגבלים" של צה"ל (וידאו)
שרות ILUSA | פורסם: 07.05.2014 02:13
סא"ל (מיל') אריאל אלמוג נפצע קשה תוך כדי השתלטות על מחבלים שהתכוונו לבצע פיגוע חבלני, ויצא מבית החולים להרים פרויקט מופלא המשלב צעירים מוגבלים בצה"ל

סא"ל (מיל') אריאל אלמוג, עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון: כדור בראש, חודשיים וחצי אשפוז, צל"שסא"ל (מיל') אריאל אלמוג, עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון: כדור בראש, חודשיים וחצי אשפוז, צל"ש

השבוע מבקר בארה"ב הרב מנדי בלניצקי, יו"ר עמותה מיוחדת במינה, "יד לילד המיוחד", שהוקמה ביוזמת סגן אלוף במילואים אריאל אלמוג, לשעבר מפקד בסיס פיקוד העורף ברמלה.

באירועי יום העצמאות ה-66, שבהם ישתתף הרב בלינצקי, הוא יוכל לספר על פרויקט "גדולים במדים" - תכנית לגיוס צעירים בעלי מוגבלויות ועם צרכים מיוחדים לשירות התנדבותי בצה"ל.

עד היום גוייסו במסגרת הפרויקט בוגרי חינוך מיוחד בעלי מוגבלויות שכליות קלות עד בינוניות ובעלי לקות פיסית או התפתחותית. מה שהכי חשוב: לכולם היתה מוטיבציה גבוהה להשתלב בהוויה הצבאית. לא פחות מחשיבות השירות הצבאי המלא, התכנית מכינה את משתתפיו לחיים עצמאיים לאחר הצבא.

אחד ממשתתפי פרויקט "גדולים במדים"אחד ממשתתפי פרויקט "גדולים במדים"

סא"ל (מיל') אריאל אלמוג מספר את סיפור הגבורה האישי שלו, שבעקבותיו יסד את פרויקט "גדולים במדים":

"יום אחד בשנת 2001 נסעתי ברכבי ליד צומת שדה תרומות בבקעת הירדן. אוטובוס שנסע לפניי עצר בתחנה, ובגלל הכביש הצר נאלצתי להמתין מאחוריו ללא אפשרות לעקוף אותו.

במהלך ההמתנה שמתי לב לאדם חשוד שהתקרב לאוטובוס בצורה מוזרה. חשדי התעורר כי מדובר במחבל, וירדתי מהרכב במטרה לבדוק אותו מקרוב ולנסות למנוע את עלייתו לאוטובוס.

עם התקרבי זיהיתי מיד כי מדובר במחבל. הבחנתי שהוא נושא על עצמו מטען חבלה.

לאחר מאבק קצר הצלחתי להשתלט עליו, ולתדהמתי גיליתי על גופו 3 מטעני חבלה!!!

מטרת המחבל הייתה להטמין את המטענים ולבצע פיגוע כפול. לאחר הפיצוץ הראשון, עם בוא כוחות המשטרה וההצלה, התכוון המחבל להפעיל את 2 המטענים הנוספים באמצעות שלט רחוק, ובכך לגרום לפיגוע רב נפגעים, לא עלינו.

להפתעתי, לאחר שניטרלתי את המחבל ממטעני החבלה,  נורתה לכיווני אש חיה מכיוון מטע הזיתים הסמוך. התברר כי מחבל נוסף התחבא במטע במטרה להשגיח ולעזור לחברו במידת הצורך.

שלפתי את נשקי האישי, והתחלתי לירות לכיוון המטע בנסיון לנטרל את המחבל הנוסף. במהלך הקרב חטפתי כדור בראש ונפצעתי, אך למרות זאת המשכתי לירות עד שפגעתי במחבל וניטרלתי אותו. כך, למעשה, בפעולת יחיד הצלחתי למנוע פיגוע רב נפגעים.

על פעולתי זו קיבלתי ציון לשבח מהרמטכ"ל, מפכ"ל המשטרה והשר לביטחון פנים.

לאחר המקרה אושפזתי במשך חודשיים וחצי, ובמהלך האשפוז נחשפתי לפצועים רבים ולאנשים בעלי מוגבלויות שונות, בעיקר נערים ונערות בעלי מוגבלויות. 

המפגשים האלו הביאו אותי להחלטה, לאחר החלמתי, להקים פרויקט בצה"ל שישלב בתוכו את אותם 'מוגבלים' שעד היום צה"ל נמנע מלגייס אותם, ולתת להם אפשרות לשרת בצבא כמו כל אחד אחר.

היום אני זוכה להגשים חלום - אני פוגש ורואה את הנערים והנערות בעלי המוגבלויות, הופכים לחלק אינטגראלי בצה"ל, ומוכרים כחיילים לכל דבר כולל תעודת חוגר, כולל מדים.

זה פרויקט נפלא, שעושה 'מהפכה' בחייהם של נערים ונערות בעלי מוגבלויות בישראל".

צפו בסרטון על פרויקט "גדולים במדים" ועל משתתפיו:
 

{C}{C}{C}

Great in Uniformלכל הכתבות החדשות

יום זכרון של דור מאושר... בין יום הזכרון לחללי צה"ל ליום העצמאות ה-66, פרופסור ידידיה שטרן מסביר מדוע דורנו הוא המאושר באלפיים שנות היסטוריה יהודית

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שולח לכם איחולים חמים ליום העצמאות... ...וחוזר על מחוייבתו החזקה מתמיד לביטחון ישראל, אבל גם לתהליך השלום הישראלי-פלסטיני

יום העצמאות ה-66 לישראל בניו יורק: כתובות אנטישמיות וצלבי קרס בברוקלין... קצין המשטרה לשעבר השחית 15 כלי רכב, בית ספר, בית כנסת ו-2 מיבנים השייכים ליהודים. טען שפעל לבדו ולא מטעם צנועה מאורגנת

הנרי פורד מתהפך בקברו: כוכב עסקים יהיה הנשיא והמנכ"ל היהודי הראשון של ענק המכוניות... פורד, שיסד את אימפריית הרכב האמריקנית הנושאת את שמו לפני 111 שנים, היה אחד האנטישמים הידועים ביותר לשמצה בהיסטוריה האמריקנית

למוסף ישראלים באמריקה - ישראלים בחדשות, בחברה ובפוליטיקה, בהיי-טק ובפילנטרופיה

למוסף סגנון חיים - כל מה שצריך לדעת כשחיים בארה"ב: בריאות, מחקרים חדשים שימושיים, תזונה ודיאטה, צרכנות, יחסים, רוחניות, הורות ועוד

עשו לנו like בעמוד הפייסבוק ותתעדכנו כל יום

וידאו: ‪noambs123 / יו טיוב

 

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה