התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

הבית הלבן מנסה לפייס את ישראל דרך יהודי ארה"ב (וידאו)
מאת: דוד חריש | פורסם: 11.11.2014 15:16
סגן נשיא ארה"ב, בנאום פרגמטי שנשא בוועידה השנתית של הפדרציות היהודיות בארה"ב, מזהיר מפני אינתיפאדה ומבטיח שארה"ב לא תחתום על "הסכם רע" עם איראן

ג'ו ביידן שולף בדיחה במהלך נאומו בפני מאות מנהיגי יהדות צפון אמריקהג'ו ביידן שולף בדיחה במהלך נאומו בפני מאות מנהיגי יהדות צפון אמריקה (צפו בווידאו בסוף הכתבה): הפגנה של אהבה ללא תנאים לישראל

שעה שבישראל מתרחבת הדאגה מפני הסכם עם איראן שיניח לה להמשיך לקדם את שאיפותיה הגרעיניות, סגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, גוייס כדי להרגיע את יהודי ארה"ב.

בנאום פרגמטי שנשא בוועידה השנתית של הפדרציות היהודיות בצפון אמריקה המתכנסת בוושינגטון, אמר ביידן (לאחר שתודרך בבית הלבן): "לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. נקודה. נקודה. נקודה. לא הייתי שם את 42 שנות המוניטין שלי על הכף אם לא הייתי בטוח בכך. אנו מחוייבים להשיג הסכם שימנע מאיראן נשק גרעיני".

"הסכם טוב עם איראן אפשרי והוא לתועלת כולם, הסכם דיפלומטי הוא האופציה הטובה ביותר. אבל אני מתחייב בפניכם שלא נחתום על הסכם רע", הכריז סגן הנשיא, מועמד אלטרנטיבי של המפלגה הדמוקרטית לבחירות לנשיאות ב-2012 במידה והילארי קלינטון תחליט שלא לרוץ. "הסנקציות שאנחנו מטילים על איראן קשות וגורמות להם לשלם מחיר כבד. עכשיו מהיגי איראן צריכים להחליט". 

התמונה נראתה קצת פחות ורודה כשביידן עבר לדבר על ישראל והפלסטינים. בעוד שבישראל מתרחשים בימים האחרונים מספר אירועי טרור מזעזעים (דריסות, דקירות) כולל בת"א ובבירושלים, אמר ביידן שהוא צופה אינתפיאדה חדשה בהיעדר פתרון של שתי מדינות לשני עמים.

"אופיה הדמוקרטי והיהודי של ישראל תלוי בפתרון של 2 מדינות ל-2 עמים", אמר ביידן למאות מנהיגי יהודי ארה"ב.

הצעתו: "שעה שנעשים מאמצים להגיע להשגת פתרון ברוח כזו, חייבים ישראל והפלסטינים לדאוג לכך שלא תוצת התלקחות חדשה בירושלים, למרות כל הקשיים שכרוכים בכך".

חלק נכבד מהנאום היה נסיון לתקן את מה שמצטייר כקרע אישי בין הבית הלבן ולשכת ראש ממשלת ישראל בעקבות כינויי הגנאי שהושמעו כביכול מבכירים בבית הלבן על נתניהו ("צ'יקן-שיט").

בפנותו מעל דוכן הנאומים לעבר שגריר ישראל בוושינגטון, רון דרמר, שישב בקהל, אמר ביידן: "איפה השגריר?.. או, הנה אתה. שמע נא, דרמר, תגיד לביבי שאנחנו עדיין חברים".

אחר כך סיפר אנקדוטה, כיצד פעם חתם על תצלום שלו עבור נתניהו וכתב לו עליו: "אני לא מסכים איתך על דבר ארור אחד, אבל אני אוהב אותך".

"לישראל אין ידידה כמו ארה"ב, ולארה"ב אין ידידה כמו ישראל", הוסיף ביידן, ולקול תשואות הקהל המשיך להרעיף אהבה על ישראל: "אם ישראל לא היתה קיימת, ארה"ב היתה צריכה להמציא אותה... ישראל היא צורך ביטחוני של ארה"ב... לעולם לא ננטוש את ישראל... לישראל יש זכות להגן על עצמה כפי שאנחנו היינו מגינים על עצמנו, ולכן הקצבנו לישראל ב-6 השנים האחרונות 17 מיליארד דולר כסיוע ביטחוני, כחמישית מתקציב הביטחון של ישראל

"יש בינינו שותפות עמוקה, אך כמו כל חברים טובים בלב ובנפש, אנו לא תמיד מסכימים... אנו אוהבים זה את זה ובה בעת אנו משגעים זה את זה, ואנו כנים וגלויי לב זה עם זה.

"ברחבי תבל נעשים מאמצים לשלול את הלגיטימציה ממדינת ישראל והם הורגשו ביתר שאת במהלך המלחמה בעזה. אבל הנשיא ואני אומרים תמיד: הלגיטימציה של ישראל אינה כלל נושא שעומד לדיון או לוויכוח".

צפו בביידן מתלוצץ על יחסי הבית הלבן עם נתניהו:

 

{C}{C}

Joe Biden to Netanyahu: 'Bibi, I Don’t Agree With A Damn Thing You Say'


 

לכל הכתבות החדשות

בקרו באתר החדש באנגלית IsraelUSA.net

צילום מסך ווידאו: ‪YouPoliticsNews / יו טיוב

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה