התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

ישראל נלחמת גם עבור ארה"ב

מאת: שגריר (בדימוס) יורם אטינגר | פורסם: 26.11.2014 15:42
ההיסטוריה של הזמן האחרון מלאה במיקרים כאלה. איך ללא קשר לעניין הפלשתיני ישראל מהווה מכשול עיקרי למגלומניה האיסלאמית

חמאס ושולחיו מאיימים לא רק על ישראל

האיום המחריף של הטרור האסלאמי על ארה"ב, אירופה, הודו, אסיה, אפריקה ואוסטרליה מדגיש את מעמד ישראל כמוצב קדמי אמריקאי במזרח התיכון.

חיוניות ישראל בולטת על אחת על רקע נסיגת ארה"ב מעיראק ואפגניסטן, הקיצוץ הדרקוני בתקציב הביטחון האמריקאי, הכרסום בתדמית ההרתעה האמריקאית, קריסת כוח העמידה האירופאי, הצונאמי הערבי הגועש והקצנת העוינות הערבית כלפי ארה"ב.

ב-2014 ישראל נלחמת בחמאס, שהוא שלוחה של "האחים המוסלמים", המפעילים טרור נגד משטרים פרו-אמריקאים בסעודיה, איחוד האמירויות, בחריין, כווית, עומאן, ירדן ומצרים - בהשראת הסיסמא: "אללה הוא היעד; הקוראן הוא החוקה; הנביא הוא המנהיג; הג'יהאד הוא הדרך; המוות למען אללה הוא משאלתנו".

המשטרים המאויימים מבינים שהעניין הפלשתיני אינו שורש זעזועי האזור, שישראל נלחמת בעזה גם את מלחמתם, ולכן גינו את חמאס ותמכו בישראל. אפילו ה-CNN דיווח בזו הלשון:

"באופן חסר תקדים, רוב מנהיגי ערב תומכים בישראל נגד הפלשתינים...  זאת מלחמתם של מצרים, ירדן וסעודיה – יחד עם ישראל - נגד הפלשתינים המיוצגים על ידי חמאס, שכנראה תשים קץ לתמיכתם בהקמת מדינה פלשתינית.... הם רואים בהרס חמאס תרומה לביטחון פנים וליציבות אזורית.... התקשורת המצרית והסעודית מגדירה את 'האחים המוסלמים' וחמאס כטרוריסטים".

ואילו היומון הסעודי, "אל ערבייה" דיווח, שמיוני 2014 נהרגו בסיני מאות אנשי ביטחון מצריים על ידי ארגון הטרור "אנסר בית אל מקדש", הקשור לדאע"ש, חמאס ו"האחים המוסלמים" גם יחד.

ב-2014 ישראל נלחמת בחמאס שהוא אחד מעשרות ארגוני טרור שצמחו, במישרין ובעקיפין, בחממת "האחים המוסלמים", ופועלים להקמת אימפריה איסלאמית במזרח התיכון, להכנעת ארה"ב והמערב והשתלטות על העולם.

ללא קשר לעניין הפלשתיני, ישראל מהווה מכשול עיקרי למגלומניה האיסלאמית, מה שמצמצם את מרחב התמרון של הטרור, משדרג את ביטחון הפנים של משטרים ערביים פרו-אמריקאים ומעניק לארה"ב מוצב קדמי ייחודי באזור קריטי לאינטרסים כלכליים וביטחוניים של וושינגטון.

ב-2014 פועל הצבא האמריקאי לפי תורות לחימה ישראליות, וחיילים אמריקאים מתאמנים בישראל בדרכם לאפגניסטן ועיראק.

וקודם לכן, ההיסטוריה של הזמן האחרון מלאה במיקרים בהם ישראל נלחמת גם בעבור ארה"ב:

* ב-2007 השמידה ישראל כור גרעיני סורי-איראני-צפון קוריאני.

* ב-1982 חיסלה ישראל 20 סוללות טילי נ"מ סובייטיות שנחשבו לבלתי-חדירות, העבירה את אופן החיסול  לחיל האוויר האמריקאי, ושידרגה בכך את יתרונה של ארה"ב על פני בריה"מ. 

* ב-1981 השמידה ישראל את הכור הגרעיני בעיראק וחסכה מארה"ב עימות גרעיני עם עיראק במלחמת המפרץ של 1991.

* ב-1976 הביא "מבצע יהונתן" למפנה מהפכני בלוחמת ארה"ב בטרור הבינלאומי.

* ב-1973 העבירה ישראל לארה"ב את לקחי מלחמת יום הכיפורים יחד עם מערכות נשק סובייטיות שתרמו לשדרוג התעשייה הביטחונית האמריקאית.

* ב-1970 הסיגה ישראל את פלישת סוריה לירדן, שנועדה לשמש מקפצה לפלישה לסעודיה, לקידום אינטרסים סובייטים ומכה אנושה לארה"ב. 

* ב-1967 ריסקה ישראל את צבאות סוריה ומצרים הפרו-סובייטיות וקטעה את ניסיון ההשתלטות של נאצר על סעודיה והעולם הערבי.

* ב-1952 המליץ הרמטכ"ל האמריקאי, עומאר בראדלי – שהתרשם מביצועי צה"ל במלחמת העצמאות,  להפוך את ישראל לבעלת-ברית מרכזית במזרח התיכון.  מחלקת המדינה התנגדה ושללה מארה"ב מוצב קדמי משופר.

ב-2014 עומדת ארה"ב בפני מתקפה חסרת-תקדים של טרור אסלאמי, המאיים על עריה הגדולות, אינו שוקל דו-קיום בשלום ואינו מונחה על ידי העניין הפלשתיני, אלא על ידי 1,400 שנות אידיאולוגיה קנאית.

על ארה"ב להימנע משגיאות העבר ולשדרג – ולא לצמצם – את שיתוף הפעולה הפורה עם בעלת ברית יציבה, אמינה, אפקטיבית, מנוסה, דמוקרטית וללא-תנאי... ישראל.

יורם אטינגר מגיש בארה"ב הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. לתיאום הרצאות כיתבו אל: [email protected]

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך מסרט תעמולה של חמאס

הוסף תגובה חדשה