התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

דונאלד טראמפ מעריץ את ישראל ואת נתניהו, אבל לא רץ להשקיע בארץ
מאת: רון ניב | פורסם: 07.08.2015 10:17
הפייבוריט המפתיע בקרב על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב ב-2016 זוכה לתמיכה גבוהה בקרב היהודים-הרפובליקנים, כמו גם בלשכתו של ביבי

דונאלד טראמפ

דונאלד טראמפ - הפתעת הפרה-בחירות לנשיאות ארה"ב ב-2016, איל ההון שהפך כוכב טלוויזיה, מוביל בסקרים כפייבוריט החדש בקרב על מועמדות המפלגה הרפובליקנית, וזוכה לתמיכה גבוהה בקרב היהודים-הרפובליקנים, כמו גם בלשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו, שם זכייה של טראמפ בנשיאות תהיה כמו זכייה בג'ק פוט!

לא קשה להבין למה.

טראמפ, הידוע בעיקר בשל הקמת גורדי שחקים רבים ברחבי ארצות הברית ובעיר ניו יורק בפרט, הנושאים את שמו שהפך למותג עולמי (המפורסמים בהם: "מגדל טראמפ" ו"מגדל טראמפ העולמי" במרכז מנהטן) - התבטא כמה וכמה פעמים שהוא "מעריץ" של מדינת ישראל.

"ישראל היא אחת המדינות האהובות עליי בעולם", הוא אמר ב-2006, כאשר הוזמן לנאום בשיחת ועידה במושב הפתיחה של ועידת ישראל לעסקים של העיתון הכלכלי "גלובס", והוסיף: "ישראל היא ארץ נהדרת שעובדת נכון".

"ישראל היא מקום טוב להשקיע בו"

טראמפ (68), שעוקב מקרוב אחר מה שקורה בישראל, במיוחד בעיתות מלחמה - הרעיף בהזדמנויות אחדות שבחים על הכלכלה הישראלית ה"חזקה": "כשאנשי עסקים, גם שאינם יהודים, מתייעצים איתי אם להשקיע בתל אביב או בירושלים, אני אומר להם ביושר עסקי שאני מאמין שישראל היא מקום טוב להשקיע בו".

אשר לו עצמו - הוא בחן ושקל השקעות בישראל, אך עד כה זה "לא התאפשר". באמצע העשור הקודם הסכים המיליארדר להעניק את שמו למגדל יוקרה שתוכנן להיות מוקם במתחם "עלית" ברמת גן, כחלק ממדיניותו להעניק את שמו לפרויקטים נדל"ניים למטרות שיווקיות תמורת אחוזים מהמכירות. על פי אותו מודל עסקי, בשנים האחרונות דובר על הקמת מלון טראמפ הראשון בישראל בנתניה והקמת כפר נופש ופארק גולף הנושא את שמו באשקלון. אך בינתיים כלום עוד לא יצא.

לעומת זאת, בתו של דונאלד, איוונקה (גיורת), ובעלה היהודי ג'ארד קושנר, רכשו את אחת מחברות הביטוח הגדולות בישראל "הפניקס" מיצחק תשובה בכ-2 מיליארד שקל.

"נתניהו - אין כמוהו"

לנתניהו שמור מקום מיוחד בלבו של טראמפ. ב-2013, שבוע לפני הבחירות בישראל, צילם איל ההון ופירסם סרטון בו הוא מביע תמיכה בביבי ומאיץ באזרחי ישראל להצביע עבורו.

"בנימין נתניהו - אין כמוהו", הכריז טראמפ בסרטון. "הוא ווינר, הוא מוערך, הוא סמל בעיני העולם... ואנשים משתאים מההצלחה של מדינת ישראל בהנהגתו... ראש ממשלה חזק משמעותו ישראל חזקה! אז הצביעו לבנימין, איש יוצא מן הכלל, נהדר, מנהיג יוצא מן הכלל ומצויין לישראל!"

הוא היה כבר בכל המפלגות

לדונאלד טראמפ היסטוריה פוליטית פתלתלה:

הוא היה חבר המפלגה הרפובליקנית עד שנת 1999. אחרי שישב על הגדר במשך כשנתיים איל הנדל"ן עבר בשנת 2001 את הגדר למפלגה הדמוקרטית, שם היה חבר עד 2009.

לאחר מכן שב להיות חבר במפלגה הרפובליקנית, ועזב אותה שוב לתקופה קצרה בשנים 2011-2012 בהן הפך ל"עצמאי".

טראמפ כבר הביע עניין בהגשת מועמדותו לנשיאות ארצות הברית בשנת 2012 מטעם המפלגה הרפובליקנית, ונחשב לאחד המועמדים הפוטנציאליים הבולטים בבחירות המקדימות של המפלגה. ‏אך במאי 2011 הודיע, כי אין בכוונתו להתמודד.

ביוני השנה שב כידוע לזירה הפוליטית, כשהודיע על כוונתו להתמודד בבחירות לנשיאות ב-2016, באירוע במגדל טראמפ שבניו יורק, במהלכו טען, בין היתר, כי המכסיקנים שמגיעים לארה"ב מביאים איתם סמים ופשע ושהם אנסים - התבטאות שחוללה הדים במערכת הפוליטית האמריקנית ומחוצה לה, וספגה גינויים גם מחברים רבים ממפלגתו שלו.

לכל הכתבות החדשות

צילום: Michael Vadon / ויקיפדיה; וצילום מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה