התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

מחמם לב: עידן רייכל קיבל פניה של העולה החדשה
שרות ILUSA / צילם: שחר עזרן | פורסם: 19.08.2015 14:21
עדינה קרפוך, בת 19 מאטלנטה, חובבת מוסיקה ישראלית ומעריצה של הזמר האהוב, שעלתה לישראל כדי לשרת בצה"ל, זכתה לקבלת פנים אישית ומוסיקאלית בנתב"ג

עידן רייכל, עדינה קרפוך ודגל ישראל: איזו קבלת פנים!עידן רייכל, עדינה קרפוך ודגל ישראל: איזו קבלת פנים!

בין 232 העולים חדשים מארצות הברית ומקנדה שהגיעו באמצע השבוע בטיסה משותפת לישראל והתקבלו על ידי מאות חיילים, בני משפחה ומשפחות מאמצות, הייתה גם עדינה קרפוך, בת 19 מאטלנטה, שעלתה לארץ כדי להתגייס לצה"ל כחיילת בודדה.

כל מי שמכיר את הצעירה הישראלית-אמריקנית יודע שהיא מעריצה שרופה של הזמר עידן רייכל ויודעת בעל-פה את כל מילות שיריו. אבל לא היא ולא אחד מקבוצת 59 המתגייסים הצעירים, רובם ככולם חניכי "גרעין צבר" של תנועת "הצופים" בארה"ב, ציפה לראות את הזמר האהוב מקדם את פניהם בנתב"ג.

רייכל הגיע עם הקלידים ושר לעדינה ולעולים החדשים, שלושה שירים.

"זו הייתה הפתעה מדהימה", סיפרה עדינה. "מאוד ריגש אותי לפגוש את עידן ולספר לו עד כמה המוסיקה שלו השפיע עליי".

עדינה, שהיגרה עם הוריה מצ'ילה לאטלנטה לפני כ-15 שנה, סיפרה כי היא מפנטזת על עלייה לישראל מאז שהייתה ילדה קטנה, "אבל הלב שלי לא נותן לי לגור וליהנות בישראל בלי שאתגייס קודם לצה"ל". בכוונתה לשרת כפראמדיקית קרבית, והיא מקווה שבעקבותיה יעלו לישראל גם הוריה ואחותה הגדולה.

החיילים החדשים יצטרפו לכ-850 חיילים בודדים מארה"ב המשרתים כיום בצה"ל

החיילים החדשים יצטרפו לכ-850 חיילים בודדים מארה"ב המשרתים כיום בצה"ל (חלק מ-2,800 חיילים בודדים מרחבי העולם).

יחד עם החיילים הגיעו בטיסה המיוחדת מניו יורק 29 משפחות עם 75 ילדים, ו-86 רווקים.

הרב יהושע פס, מייסד ומנכ"ל ארגון "נפש בנפש" שהביא את העולים מאמריקה לישראל, חיזק את החיילים הבודדים ש"הם מקור לגאווה עצומה עבור עם ישראל... סמל לגבורה, ציונות ומסירות למדינה"; וגרי ויתקין, מנכ"ל צופים-צבר שיבח אותם על "ההקרבה הגדולה שהם עושים למען מדינת ישראל ואזרחיה".

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה