התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

American Airlines מבטלת את טיסותיה היומיות לישראל; טוענת שהסיבות מסחריות בלבד
מאת: רון ניב | פורסם: 20.08.2015 22:30
תמוה, כי לפני כמה חודשים נציגי חברת התעופה האמריקנית ביקרו בישראל וטענו שהקו ת"א-פילדלפיה, שבו טסו מתחילת השנה 95,000 נוסעים,הוא אחד המבטיחים של החברה

למה אמריקן איירליינס מפסיקה את טיסותיה לישראל

חברת התעופה האמריקנית "אמריקן איירליינס" טוענת, כי החלטתה להפסיק החל מ-5 בינואר 2016 את טיסותיה היומיות לישראל היא מסחרית בלבד.

"אין כאן שום החלטה פוליטית, והסיבה היחידה להפסקת הטיסות לישראל היא שהקו הוא הפסדי", אמר בכיר בחברת התעופה. לטענתו, החברה הפסידה על הקו 20 מיליון דולר בשנה שעברה.

תמוה, כי לפני חודשים אחדים נציגי American Airlines, שהתאחדה עם חברת US Airways, ביקרו בישראל וטענו שהקו שלהם בין תל אביב לפילדלפיה הוא אחד הקווים המבטיחים של החברה, והבכירים דיברו על הרחבת פעילות החברה המשותפת בין ישראל לארצות הברית.

למעשה, מאז תחילת השנה השנה הטיסה החברה בקו ישראל-פילדלפיה כ-95,000 נוסעים, גידול של כמעט 3% בהשוואה לשנה שעברה!

הבכיר טוען, שבמציאות הקו מאז תחילת הפעלתו ב-2009 ע"י "יו.אס איירווייס", מעולם לא היה רווחי: "עשינו כמיטב יכולתנו שזה יעבוד, אך לא הצלחנו".

למה אמריקן איירליינס מפסיקה את טיסותיה לישראל

תחרות מאל על ויונייטד

"אמריקן איירליינס" החלה להפעיל את הקו תל אביב-פילדלפיה לאחר שהתמזגה בדצמבר 2013 עם "יו.אס איירווייס" - מיזוג שיצר את חברת התעופה הגדולה ביותר בעולם.

לטענת הבכיר בחברת התעופה האמריקאית, הטיסות ישראל - ניו יורק - המופעלות ע"י "אל על" הישראלית ו"יונייטד איירליינס" האמריקנית יצרו תחרות קשה ל"אמריקן איירליינס", שהחליטה לוותר על השוק הישראלי-אמריקני.

הטיסה האחרונה מפילדלפיה לת"א תצא לדרכה ב-4 לינואר. למחרת תתבצע טיסה חזרה. כ-20 עובדי החברה בישראל יפוטרו.

מה יהיה עם לקוחות שכבר רכשו מראש כרטיסים למועדים שאחרי ה-5 בינואר?

"ניצור קשר איתם ונעזור להם במציאת כרטיס חלופי בחברה אחרת, או שנחזיר להם את כספם במלואו".

ומה עם הפילדלפים שבנו על הקו כדי להגיע לישראל באופן שוטף?

"לקוחות 'אמריקן איירליינס' יוכלו לטוס בין ישראל לפילדלפיה דרך יעדים באירופה באמצעות שותפינו בברית חברות התעופה OneWorld".

לכל הכתבות החדשות

צילומי מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה