התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

ישראל (שוב) נגד CNN (וגם נגד CBS ו"ניו יורק טיימס" כמובן)
מאת: רון ניב | פורסם: 26.12.2015 07:09
ישראל תוקפת כלי תקשורת אמריקניים שהציגו את הנרצחים והמחבלים גם יחד מפיגוע הדקירה בשער יפו בירושלים כקורבנות טרור...

פיגוע הדקירה בשער יפו השבוע: בכלי תקשורת מערביים הוצגן גם הדוקרים הפלסטינים וגם הנדקרים היהודים כקורבנות אירוע טרורפיגוע הדקירה בשער יפו השבוע: בכלי תקשורת מערביים הוצגן גם הדוקרים הפלסטינים וגם הנדקרים היהודים כקורבנות אירוע טרור

תקשורות חריפות יצאו ביממה מירושלים לרשתות השידור האמריקניות CNN ו-CBS על אופן הצגת פיגוע דקירה בשער יפו בירושלים בכותרותיהם.

לשכת העיתונות הממשלתית - זרוע התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פנתה בתלונה רשמית לשתי הרשתות בטענה לסיקור מוטה, שבמסגרתו הן דיווחו על הנרצחים והמחבלים כעל "קורבנות אירוע טרור".

זו לא הפעם הראשונה ולא השנייה שקורה דבר כזה ב-CNN. לישראל אין טענות על הדיווח מהשטח שהעביר מיד לאחר האירוע כתב CNN בירושלים, אורן ליברמן. אבל על מסך ערוץ החדשות המוביל הופיעה במשך שעה ארוכה כותרת על "4 הרוגים בפיגוע טרור בירושלים".

"שילוב שני הרוצחים יחד עם שני הקורבנות לכדי '4 הרוגים' זו לא רק עיתונאות שקרית ולא אתית, אלא גם גובלת בהסתה שכן הצופה יכול בקלות לפרש זאת לא נכון", נכתב בתלונה הישראלית, הטוענת שלמערכת סי.אן.אן הייתה אג'נדה פוליטית ברורה בבחירת הכותרת.

התלונה שהופנתה ל-CBS דומה. שם פירסמו כותרת שיקרית עוד יותר: "2 פלסטינים נהרגו לאחר פיגוע דקירה בירושלים".

לאחר זמן קצר הכותרת תוקנה והוחלפה ל"2 שני ישראלים נהרגו בפיגוע דקירה בירושלים; 2 תוקפים פלסטינים נהרגו", אך בישראל רואים בכותרת הראשונה דוגמא של הטיה אנטי-ישראלית, עיתונות לא מוסרית והחדרת אג'נדה פוליטית ברורה לחדשות.

גם ה"ניו יורק טיימס" ספג עוד תלונה מישראל על כותרתו "2 תוקפים פלסטינים נהרגו, 2 ישראלים מתו".

בישראל נחושים להמשיך להמשיך לבקר את התקשורת המערבית כל עוד יימשך כיסוי מעשי טרור נגד ישראלים באופן שונה מאירועים דומים כלפי אנשים במקומות אחרים בעולם". במקביל לתלונות על העיתונות האמריקנית, הוגשו תלונות גם לערוץ הבריטי  BBC ולכמה כלי תקשורת באיטליה.

לכל הכתבות החדשות

צילום מסך מיו טיוב

הוסף תגובה חדשה