התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

גיבור אמריקני: הקפטן שלחם בעיראק ובאפגניסטן נהרג מסכין בכיכר השעון
מאת: רון ניב | פורסם: 12.03.2016 19:08
האם רציחתו של סטודנט אמריקני, קצין לשעבר בצבא ארה"ב במסע הדקירות ביפו השבוע, ישנה את דעת הקהל האמריקני הלא יהודי בדבר מהות הסכסוך הישראלי-פלסטיני?

טיילור אלן פורס

האם רציחתו של סטודנט אמריקני, קצין מצטיין לשעבר בצבא ארה"ב, במסע הדקירות ביפו השבוע, ישנה את דעת הקהל האמריקני הלא יהודי בדבר מהות הסכסוך הישראלי-פלסטיני?

בהחלט יתכן שכן, נוכח הכותרות שתופס מותו של טיילור אלן פורס (Taylor Force) (בתצלום למעלה), בן 28, בוגר האקדמיה הצבאית ווסט פוינט, שם גם רכש תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, ששובץ בחיל התותחנים ושירת כקצין בצבא ארה"ב במשך 5 שנים (2014-2009), בין היתר בחזיתות החמות והמסוכנות ביותר - בעיראק ובאפגניסטן.

חבריו מהצבא מספרים, כי תמיד התנדב לצאת לקווי התותחים הקדמיים, היה ראשון לקפוץ לעזור כשמישהו נצרך לעזרה ושאף למצויינוּת. גיבור אמריקני.

הוא השתחרר לפני כשנתיים בדרגת קפטן ועטור עיטורים. בתפקידו האחרון היה מפקד פלוגת כיבוי אש.

טיילור, יליד פורט הוד שבטקסס, שם חיים הוריו, חזר אחרי הצבא ללימודים והתקבל ללימודי תואר שני בפקולטה למנהל עסקים באוניברסיטת ונדרבליט שבטנסי.

הצעיר הלא יהודי הגיע לישראל במסגרת טיול לימודי מטעם הפקולטה, על מנת להכיר את תעשיית ההיי-טק הישראלית, שעשתה לה שם בעולם כולו. אשתו הצטרפה אליו.

אינתיפאדת הסכינים היכתה בבני הזוג כשניצלו זמן פנוי מהקבוצה וטיילו לאורך הטיילת מהמלון שבו שהו בת"א אל כיכר השעון בפאתי יפו.

המחבל הפלסטיני בן ה-22, שפתח במסע דקירות אכזרי, התנפל על בני הזוג פורס והחל לדקור אותם. עוד 11 בני אדם נפצעו במסע הרצח של המחבל, עד ששוטר ירה בו לבסוף מטרים ספורים מחוץ למסעדה הומת אדם. 

טיילור פורס ז״למכוּר לצבא

חברי ילדות וחברים מתקופת הצבא תיארו את טיילור לכלי תקשורת אמריקנים כ"בחור מקסים", צנוע, חברותי ו... מכור לצבא. כבר כנער הוא למד בתיכון צבאי בניו מכסיקו. בווסט פוינט רכש דרגה, אבל .

נשיא אוניברסיטת ונדרבליט שבה למד בשנתיים האחרונות, סיפר כי המסע לישראל, שכלל 29 סטודנטים, מרצים וכמה בני ובנות זוג, נועד להרחיב את הבנת הסטודנטים לתואר שני בעסקים ביזמות גלובלית וליצור להם קשרים עם חברות סטארט-אפ ישראליות.

"הוא היה סטודנט לדוגמא שביטא באישיותו את כל הערכים של האוניברסיטה - מהשאיפה לידע והתשוקה ללמוד ועד מוכנות לשרת את החברה ולעשות את העולם מקום טוב יותר... הפיגוע שבו נהרג טיילור הוא מעשה זוועה של אלימות אכזרית, שחיבל בחיים ובתקווה של צעירים", אמר נשיא האוניברסיטה.

שליחי משרד החוץ הישראלי שיצרו קשר עם משפחת פורס בטקסס, מטפלים בהם כמו היו ישראלים נפגעי פעולת איבה. ישראל תממן את הטסת גופתו של טיילור לחו"ל ואת קבורתו, נציג המדינה ישתתף בטקס הקבורה ובני משפחתו יהיו זכאים לקצבאות והטבות כמשפחה שכולה של חלל פעולות איבה. לכל הכתבות החדשות

צילומים מעמוד הפייסבוק של טיילור פורס ז״ל

הוסף תגובה חדשה