התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

קיץ 2016: "דלתא" צופה שיא של טסים לישראל
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 29.03.2016 14:44
מאז נסיגת "אמריקן איירליינס", השוק מנסה למלא ביקוש ל-1.5 מיליון טיסות בשנה וחברת התעופה האמריקנית תתגבר כמדי קיץ את טיסותיה בין ניו יורק לנתב"ג

בואינג 747 של חברת התעופה האמריקנית ״דלתא״ נוחת בנתב"גבואינג 747 של חברת התעופה האמריקנית ״דלתא״ נוחת בנתב"ג

"דלתא איירליינס" -  חברת התעופה האמריקנית שהטיסה ב-10 השנים האחרונות למעלה ממיליון נוסעים בקו ארה"ב-ישראל, צופה גידול במספר הטסים בקו ובקיץ הקרוב, כפי שעשתה בשנה שעברה, בין החודשים יוני לספטמבר, תוסיף החברה 4 טיסות שבועיות ל-7 הקיימות (טיסה מדי יום). המשמעות: תוספת של כ-9,000 מושבים בחודש.

הצעד של "דלתא" מנוגד להחלטת חברת תעופה אמריקנית אחרת, "אמריקן איירליינס", שלאחר שהתאחדה עם  US Airways החליטה לפני כשנה לסגור את הקו שבין תל-אביב לפילדלפיה, לדבריה מטעמים כלכליים. זאת לאחר שזמן קצר קודם לכן סיפרו מנהלי החברה שביקרו בארץ כי הקו הוא "אחד המבטיחים של החברה".

הקו ישראל - ארצות הברית כידוע מבוקש ביותר בקרב הישראלים ואחד הפעילים ביותר מנתב"ג.

לדברי מומחה ישראלי-אמריקני בענף התעופה, חברת התעופה הישראלית "אל על" ממלאה קצת יותר ממחצית הביקוש - והשאר מתחלקים בין "יונייטד איירליינס" ו"דלתא".

היקף השוק הוא, לדבריו, כ-1.5 מיליון טיסות בשנה. כ-650,000 נוסעים טסים אל או משדה התעופה קנדי, כ-500,000 מגיעים או חוזרים לשדה ניוארק שבניו ג'רזי. יתר הנוסעים טסו אל או מפילדלפיה (הקו שנסגר) ואל או מלוס אנג'לס.

לצורך הפעלת הקו של "דלתא" מוקצים שני בואינגים LR777-200, בעלי 291 מושבים כל אחד. כל הטיסות של דלתא יוצאות ומגיעות לנמל התעופה הניו יורקי JFK, משם מציעה חברת התעופה האמריקנית טיסות המשך ל-60 יעדים ברחבי ארה"ב וקנדה.

הטיסות הנוספות יופעלו בימי שלישי, רביעי, שישי ושבת וליוצאים מישראל הן יהיו טיסות יום, שייצאו מנתב"ג ב-11:50 בבוקר, שלא כמו הטיסות האחרות של דלתא שהינן טיסות לילה, במגמה לאפשר למשתמשי הקו גמישות רבה יותר כשהם מתכננים את נסיעותיהם לארה"ב או לישראל.

לכל הכתבות החדשות

צילום: AF1621 / ויקיפדיה

הוסף תגובה חדשה