התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

אודיסאוס הישראלי מול פיתויי הסירנות
מאת: 
שגריר (בדימוס) יורם אטינגר | פורסם: 26.06.2016 18:06
האם מורשת אודיסאוס, הנאחזת במציאות ולא במצגי-שווא מפתים, שרירה בירושלים של 2016? סירנות ישראליות ומערביות מנסות לנפץ את ישראל על שרטון השלום

קטע מהציור "אודיסאוס והסירנות", מאת ג'ון ויליאם ווטרהאוס, 1891 (ויקיפדיה)

במאה ה-8 לפני הספירה הציג המשורר היווני הומרוס את אודיסאוס כאב-טיפוס למנהיג המתגבר על פיתויי הסירנות היפהפיות, המנסות להסיטו ממסלולו ולנפץ את אוניותיו על סלעי החוף.

ב-2016 מנסות סירנות ישראליות ומערביות להסיט את ישראל ממסלול הלוחמה בטרור בטענה שההבחנה בין טרוריסט ללוחם-חירות היא בעיני המתבונן בלבד... שהטרור הפלשתיני נובע מהכיבוש... שהטרור הפלשתיני אינו ממוסד אלא של "זאבים בודדים"... ושהאסלאם היא דת-שלום.

אבל בניגוד ללוחמי חירות, הטרור הפלשתיני – ענף של הטרור האסלאמי השורשי מהמאה ה-7 – מתמקד בכוונה, בשיטתיות ובאופן ממוסד באזרחים יהודים וערבים, ופועל לפי הקוראן, ה"אמנה הפלשתינית"וברוח ההסתה של הרשות הפלשתינית בבתי ספר, במסגדים ובתקשורת.  

לפעמים שוכחים שהטרור הפלשתיני פעיל משנות ה-20, לפני הקמת המדינה ב-1948 ו"הכיבוש" ב-1967. הוא שולל את קיום המדינה ולא רק את "הכיבוש". הוא גרם גרם לטרור ומלחמות אזרחים במצרים, סוריה, ירדן, לבנון וכווית, ומצדד במשטרים פורעי-חוק אנטי-מערביים

 

איום קיומי על ישראל

סירנות מישראל, אירופה וארה"ב מנסות להסיט את ישראל מהמציאות האזורית, היסטוריה שורשית והתחייבות לבוחר - ולהשליך את יהבה על מצג של "יום אביב": שלום אזורי חסר-תקדים, מתק-שפתיים ערבי, ערבויות ביטחון של ארה"ב ואירופה, חבילת סיוע נדיבה ואולי אף צבא מערבי על גבולה.

בעיצומו של מזרח תיכון גועש, ישראל נדרשת לקבל מדינה פלשתינית מפורזת, ירושלים מחולקת, עקירת ישובים יהודיים והצטמקות הגבולות לרצועה צרה, הנשלטת על ידי רכסי יו"ש, שהם "רמת הגולן" של ירושלים, תל אביב, נתב"ג, כביש 6 ו-80% מאוכלוסיית ותשתיות ישראל.

הסירנות מנסות לערפל את הכורח בעומק אסטרטגי של "יום סגריר" כתוצאה משינויי משטר אפשריים בירדן ו/או מצרים שיזעזעו את האזור ויהוו איום קיומי על ישראל.

לפעמים שוכחים כיצד יוזמות שלום דומות שתבעו נסיגה ישראלית דרמטית התרסקו על צוקי המזרח התיכון. לדוגמא "הסכם אוסלו" ו"ההתנתקות" שרק הוסיפו שמן למדורת ההסתה, הטרור והפרת ההסכמים.

הטעיית "הכופר"

הסירנות מפתות את ישראל לפעול לפי "שומר מסך" המסתיר את המציאות הפנים-ערבית: פיצול וטרור שורשיים, אי-יציבות, אי-וודאות ואי-אמינות, היעדר דמוקרטיה, ארעיות משטרים, מדיניות והסכמים, חוסר-סובלנות אלימה, אמונה בעליונות האסלאם על "הכופר", בקדושת הריבונות האסלאמית ובלקחית לגיטימיות לכפלי-לשון להטעיית "הכופר" ("טאקייה"). 

ישראל אמורה להאמין שויתור משמעותי ישכנע את הערבי להעניק ל"כופר" היהודי את אשר הוא אינו מעניק ל"מאמין" המוסלמי מאז המאה ה-7: דו-קיום בשלום וקיום הסכמים לטווח הארוך.

הסירנות מנסות לשכנע את ישראל להתעלם מהפער העמוק בין תפיסת העולם והערכים המערביים לערביים, ומשורשיות האסלאם גם בקרב משטרים ערביים "חילוניים" ו"מתונים".

הסירנות מנסות לשכנע את ישראל להניח ש"שטחים תמורת שלום" לא מתפרש במזרח התיכון כחולשה הגוררת החרפת לחץ וטרור... ש"הצונאמי הערבי" הוא "אביב ערבי" המתקדם לדמוקרטיה ודו-קיום בשלום... ושהעניין הפלשתיני הוא לב הסכסוך הערבי-ישראלי, בבת-עין ערבית וגורם מפתח בזעזועי המזרח התיכון והטרור האסלאמי.

***

ב-1948 אימץ בן גוריון את מורשת אודיסאוס והתגבר – עם תשתית צבאית, כלכלית, דמוגרפית ודיפלומטית דלילה - על פתויי הסירנות לסטייה מהקמת המדינה, ולהמנע מסיפוח מערב ירושלים ושטחים נרחבים בגליל, בנגב ובשפלה.

האם מורשת אודיסאוס – הנאחזת במציאות ולא במצגי-שווא מפתים - שרירה בירושלים של 2016, הנהנית מתשתיות חסרות-תקדים בעוצמתן?

יורם אטינגר מגיש בארה"ב הרצאות בנושאי יחסי ישראל-ארה"ב, דמוגרפיה ערבית-יהודית, העניין הפלסטיני והמזרח התיכון. לתיאום הרצאות כיתבו אל: [email protected]

לכל הכתבות החדשות

הוסף תגובה חדשה