התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

הצצה אל העולם המרתק של כתבי הפלילים
מאת: אור לאור שטרן | פורסם: 07.11.2016 18:42
ברהנו טגניה, כתב הפלילים של ערוץ 2, ששבר את תקרת הזכוכית של יוצאי העדה האתיופית ומסקר את האירועים המסעירים ביותר עבור חדשות 2 מגיע אלינו להרצאה מרתקת

כתבי הפלילים זוכים לראות את האירועים המתרחשים בארץ מזווית אחרת. פעמים רבות הם נאלצים להסתנן מבעד לטבעת האבטחה ההדוקה, או למצוא דרך לקבל זווית שונה של האירוע. הסיפורים של כתבי הפלילים והאירועים המתרחשים מאחורי הקלעים של עולם הפלילי ולעיתים גם הזירה הפוליטית בישראל הם בין המרתקין ביותר. עשה זאת לפניו בוקי נאה, עם מופעי הסטאנד אפ על הפשלות המקצועיות, והפעם מגיע אלינו לארה"ב ברהנו טגניה, עם הסיפורים היחודיים לזירות אותן סקר.

 

למרות השנים הרבות שעברו מתחילת העלייה מאתיופיה לארץ, עדיין לא קל במציאות הישראלית לפתח קריירה מצליחה במיוחד ככתב של ערוץ טלוויזיה מוביל. טגניה הצליח לעשות זאת למרות הכל. היום בגיל 35 הוא כבר יכול להתגאות בשנים רבות של סיקור חדשותי. החל מסיקור אירועים רפואיים של הדמויות הפוליטיות המוכרות בישראל (כאשר אריאל שרון אושפז, הוא יכל לעבור את האבטחה הכבדה בבית החולים, וסיקר את האירוע מקרוב. וכך גם בהתחלת דרכו העיתונאית כששמעון פרס אבד את הכרתו ב"מרכז פרס לשלום" והובהל לבית החולים בשנת 2009), ועד לסיקור אירועים פליליים שונים בשנים האחרונות.

 

 

Displaying image1.JPG

 

הרצאה מרתקת על הזוויות שלא מודעים אליהם בסיקור האירועים השונים

 

בהרצאתו המתוכננת טגניה יספר מה עושה כתב שמגיע אל זירות פשע ומה האתגרים עמם כתבי הפלילים מתמודדים. כמו כן נשמע על המירוץ בין כתב פלילי לבלשי המשטרה להשיג חומרי חקירה. לכתבי הפלילים יש גם מערכת יחסית מיוחדת עם ראשי ארגוני הפשע, להמלווה לעיתים גם באיומים ואזהרות המגיעים אליהם.

נוכל גם לשמוע את הסיפורים שלא מופיעים בתקשורת וכעת ישותפו לראשונה על תהליך הפענוח של פרשיות הפשע החמורות שהסעירו את מדינת ישראל בשנים האחרונה. סיפורים כמו הרצח בבר-נוער (במיוחד על המפגש הלילי עם אדם שהתקשר לטגניה לספר שהור יודע מי הרוצח. טגניה הגיע בליווי ראשי צוות החקירה בפרשה הסבוכה וראיינו את אותו אדם בדירתו ברמת גן.

גם הסלבס הישראליים מוצאים את עצמם מסתבכים בפלילים. לדוגמה הזמר אייל גולן, שנאלץ לעמוד בחקירה בעקבות נערה שהחליטה לשקר ולפרסם כי נכנסה להריון מגולן, והשתמשה בתקשורת להתנגח בו. לעיתים דווקא כתב הפלילים הוא זה שמתחקה אחר האמת, ונפגש בחשאיות עם אנדי גולן, ומראיין יחצ"ן מסיבות שהסתבך בפרשה.

צילום: אייל יצהר

בהרצאתו יספר ברהנו טגניה, כתב הפלילים של ערוץ 2 על נושאים אלה ואחרים, בהרצאה מרתקת וסוחפת, עמוסה בחוויות שחלקן משעשעות, ואחרות מותחות ומסוכנות במיוחד. כמו כן טגניה ישתף את הקהל בדרך שעבר מכתב זוטר במקומון בערד עד לצמרת פסגת התקשורת הישראלית - חברת החדשות של ערוץ 2.

ההרצאה תקיים ביום חמישי ה-10 לנובמבר בשעה 20:00 ניתן לרכוש כרטיסים לאירוע בלינק הבא -

https://swfs.ticketleap.com/chofshi-bemanhattan-presents/dates/Nov-10-2016_at_0800PM

קוראי www.israelilifeusa.com יכולים להשתמש בקוד CHOFSHI לקבלת הנחה של 5$ בכל רכישת כרטיס להרצאה

הוסף תגובה חדשה