התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

הלוואות בערבות מדינה- לצאת מהקשיים הכלכליים ביתר קלות
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 25.12.2016 12:24
יש לכם עסקים בארץ או חושבים על להקים עסק? יכול להיות שאתם זכאים להלוואה בערבות מדינה. אז איך עושים את זה נכון?

 

הקמה של עסק, מצריכה הרבה מוטיבציה, יזמות, אך גם הרבה ממון. יש רבים החולמים על עסק משלהם, למרות שתקופה זו היא קשה מהבחינה הכלכלית. ניתן למצוא היום יועצים עסקיים שמלווים עסקים רבים בתחילת דרכם, כך שההשקעה נראית בטוחה יותר. ההצעה של יועצים עסקיים היא לקחת  הלוואות בערבות מדינה מה שיסייע להם להגשים חלום ולהגיע לעצמאות כלכלית מוחלטת. גם עסקים קיימים, הנמצאים בקשיים של תזרים מזומנים, מוצאים עצמם פונים לגורמים ממשלתיים בקבלת הלוואה בריבית נמוכה ומועדפת יותר.

המדינה, נוטה לסייע לעסקים הקטנים או הבינוניים, כך שיוכלו לעמוד שוב על רגליהם. התנאים הם נוחים יותר וסבירים עבור בעלי עסקים אלה. ישנם בעלי עסקים, אשר אינם מסוגלים לחרוג ממסגרת האשראי שלהם בבנק. למרות שמרבית העסקים מתבססים על הבנקים, כמקור הלוואה לעסק לא אחת, הם עולים להיתקל בסירוב מהבנק, דווקא בזמן הכלכלי הקשה ביותר.

מה היתרון בנטילת הלוואה בערבות המדינה?

הביטחונות והערבויות בנטילת הלוואות בערבות מדינה,  אחוז הביטחונות יהיה 30% בלבד ועל החלק הנותר של הערבויות, המדינה היא זו שנוטלת על עצמה את האחריות. בגלל שהלוואה זו, נלקחת למטרות עסקיות בלבד ולאט עבור מטרות פרטיות, גם התנאים להחזרתה הם נוחים יותר. מיותר לציין, כי לא כל עסק יכול לקבל הלוואות שתהיינה בערבות המדינה, התנאים המרכזיים שמגדילים את הסיכוי לקבלת הלוואה זו הם: עסק שאינו מעוקל, או עסק אשר לא קיבל בעבר הלוואה מסוג זה בעבר.

באמצעות הקרן להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, ניתן לקבל הלוואות בערבות המדינה. כיום, פעילים ארבעה בנקים שזכו במכרז זה" בנק הפועלים, בנק מזרחי טפחות, בנק אוצר החייל ובנק מרכנתיל.

מי יכול לבקש הלוואות בערבות המדינה?

הקרן הממונה על הלוואות בערבות מדינה מעניקה הלוואות לבתי עסק במסלולים קטנים כמו למשל, מסלול להלוואות קטנות עד לסכום של 100,000 , שמיועדות לעסקים קטנים. הלוואות אלה, ניתנות באמצעות הבנקים לעסקים קטנים וזאת, רק לאחר שוועדת האשראי החליטה, כי יש מקום לסיוע במימון זה.

 

הקרן להלוואות מטעם המדינה, מאשרת הלוואות משני הסוגים למשל: הלוואות להון חוזר של עסקים בצמיחה שסובלים מחוסר תזרים מזומנים, הלוואות במסלול השקעות להרחבת עסק קיים.

גובה ההלוואות על פי המחזור השנתי של העסק

ניתן למצוא הלוואות בערבות מדינה גם לעסקים בינוניים  עם מחזור שנתי של עד 10,000,000 במתן  הלוואות בסכומים של 500,000 ₪, עסקים עם מחזור שנתי של   15,000,000ש"ח  יוכלו לקבל הלוואה בסכום שבין 500-750 אלף ש"ח  וכן, עסקים שיש להם מחזור שנתי של 22,000,000  ההלוואה תינתן בגובה של 5% מהמחזור השנתי- הווה אומר בסכום של 1.1 מיליון  שקלים. כדאי תמיד להתייעץ עם יועץ עסקי, אשר יציע לכם את ההצעה הטוב ביותר ואת הסכום המדויק שדרוש לכם להלוואה זו.

הוסף תגובה חדשה