התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

איך להתנהל מול משרד הפנים בענייני הגירה לישראל
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 24.09.2017 20:40
מעולם לא חייתם בישראל ואתם מעוניינים לקבל מסמכי הגירה? כיצד תתמודדו בחכמה מול הבירוקרטיה

נושא ההגירה בישראל מורכב ממספר חוקים. חוק אחד מתייחס לכניסה ויציאה מהארץ (חוק הכניסה לישראל מ-1953), האחר הנוגע להתאזרחות (חוק האזרחות מ-1953) והנוסף נוגע לזכותו של כל יהודי לעלות לישראל (חוק השבות מ-1950). מעבר לחוקים הנוגעים להגירה קיימים אף נהלים נוספים שלא מהווים חלק מפרוצדורות החוקים אותם הזכרנו מעלה. ניתן להדגיש ולומר שבישראל, לעומת מדינות מערביות אחרות, נושא ההגירה אינו קבוע אך ורק בחקיקה, אלא אף בנהלים ובהחלטות המתקבלות באמצעות שר הפנים ומשרד הפנים.

להתמודד עם הבירוקרטיה

אלו החושקים בקבלת אזרחות ישראלית עתידים להתנהל מול משרד הפנים. בהתמודדות זו חשוב ורצוי להיעזר בלווי משפטי של עורך דין המכיר התחום מקרוב. מקרי עבר רבים מלמדים שאלו אשר הגישו בקשות לאזרחות מול משרד הפנים ללא אותו ליווי משפטי מצאו עצמם מתקשים להתמודד עם אחת מהמסגרות הבירוקרטיות והסבוכות שקיימות בישראל. שימוש בליווי של עורך דין מבטיח למבקשים מיצוי מרבי של זכויותיהם ומבהיר את מעמדם ואפשרויותיהם נוכח כל החלטה של משרד הפנים בכל שלב.

התאזרו בסבלנות

אלמנט נוסף שיש לאמץ לחיקנו נוגע לאורך רוח וסבלנות רבה של מבקש הקשה וזאת למול העובדה שחלק ניכר מהתהליכים לוקחים זמן רב. עורכי הדין העוסקים בליווי של מבקשי אזרחות מדגישים מן הרגע הראשון אודות הבירוקרטיה הרבה שיש ויכולה לעכב את התהליך. הפנמת העובדה שהדבר ייקח זמן לא מבוטל יש ומקלה מראש על רבים ממגישי הבקשה למשרד הפנים.

הצטיידות במסמכים, איסופם של אלו הרלוונטיים ואי הגשה של אלו העלולים להכשיל הבקשה הם קריטיים בכל הנוגע לבקשת אזרחות. במסגרת ההליך ימצאו עצמם מבקשי האזרחות להצטייד ולהמציא מסמכים רבים שלהם משמעות רבה בהנעת ההליך והצלחתו. הסיוע המשפטי ממנו נהנים אלו שבחרו בטיפול של עורך דין יסייע כמובן בעניין זה. מעבר לכך, בטרם התחלנו התהליך יש ושווה לאסוף כל מסמך שיש ויכול להיות רלוונטי לבקשת האזרחות וההגירה. הגשת המסמכים בזמן יש בה בכדי לקצר חלק מהתהליכים המייגעים מול משרד הפנים.

חשוב לזכור ולהבין שמעבר לחוקים המאפשרים הגירה לישראל קיימת מדיניות ברורה ובה רצון בשמירה על צביון יהודי. לכן, במקרים של הגירה והגשת בקשה לאזרוח של מי שלא יהודי, יש והמשימה יכולה להיתקל לא רק בקשיים בירוקרטיים, אלא גם בהתמודדות בהחלטות להן משמעות רחבה הרבה יותר.

ועדיין, הבחירה בבקשת הגירה לישראל יכולה להיעשות אך ורק מול משרד הפנים. משמעות רבה להתנהלות נכונה מולם היא בבחירה של עורך דין מומחה משרד הפנים שזה עיסוקו העיקרי. פנייה לעורך דין שתחום התמחותו העיקרי אינו נוגע בנושאי הגירה ואזרחויות יש ותהייה משמעותית לתוצאה הסופית לה מייחלים מגישי הבקשה. כיום, בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות הופך החיפוש באיש מקצוע מתאים קל ובהיר יותר ומאפשר בהחלט למצוא עורך דין המתמחה באותו עניין לו אנו זקוקים.

הוסף תגובה חדשה