התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

חוזרים לישראל? חולצות בית ספר – הבחירה הטובה ביותר לילד שלכם
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 16.11.2017 16:30
הורים שחוזרים לארץ עם הילדים נדרשים לעמוד מול השאלה המתבקשת - מדוע עלי ללבוש תלבושת אחידה? כל הסיבות במאמר הבא

אחד הקשיים הגדולים של ישראלים החוזרים לארץ מארה"ב לאחר רילוקיישן היא החזרה לתלבושת האחידה. התרגלנו לשלוח את הילדים בטרנינג או טי-שירט שאהבו, ופתאום בארץ הג'ינס המגניב משלב עם חולצה שכולם לובשים. ואכן אחד הוויכוחים הקשים ביותר שמתנהלים בין הורים לבין עצמם, בין הורים לתלמידים ובין תלמידים למורים והנהלות בתי ספר הוא לגבי תלבושת אחידה.

אותו מושג שקיים כבר מאות שנים במוסדות לימוד שונים, מתערער בעשורים האחרונים ובעיקר החל משנות התשעים, הרבה בגלל מאבקם של תלמידים להגיע לבית הספר עם איזה בגד שהם רוצים. בעבר, תלמידים היו חייבים ללבוש אך ורק חולצות בית ספר בצבע מסוים, בישראל זה היה לרוב כחול, עם סמל בית הספר עליו. עם השנים, התלמידים דרשו שזה ישתנה, בין אם בשביל שיוכלו ללבוש חולצות בצבעים אחרים, חולצות בלי סמלים ובכלל תלבושות לא אחידות.

הורים רבים תמכו בדעתם של התלמידים, כשאחת הטענות היתה שאם יש להם כל כך הרבה בגדים, אין סיבה שלא ילבשו אותם לבית הספר. הורים ומורים אחרים טענו, חולצות בית ספר מסמלות שייכות, הזדהות וכן אם הילד יחליט להגיע לבית הספר עם חולצה יוקרתית שקנו לו ההורים, זה יכול לעורר אי נוחות וכעס בקרב ילדים אחרים שאין להם אפשרות ללבוש בגדים שכאלה.

אך האמת היא, שכיום אפשר למצוא חולצות בית ספר איכותיות ומיוחדות, גם אם מדובר בחולצות טריקו רגילות. לא חייבים לקנות בשביל זה חולצה יוקרתית ולא חייבים בשביל זה להשקיע כסף רב. יש לא מעט חנויות ורשתות שמציעות חולצות טריקו ברמה גבוהה, כאלה שיכולות להתאים לבתי ספר, והן אף שייכות למותגים שונים.

מה צריך לבדוק כשקונים חולצת בית ספר

הורים שמחפשים לילדים שלהם חולצות בית ספר, כאמור, לא חייבים לקנות דווקא חולצה טריקו פשוטה עם סמל בית הספר עליה, להיפך, אם הם קונים חולצות טריקו חלקות בלי סמל, אז אפשר לעשות שימוש חוזר בחולצה, בין אם זה בתור גופייה ובין אם זה בתור חולצה ליום יום.

אפילו אם מדובר בילדים שנמצאים בתהליך ההתפתחות שלהם, עדיין החולצות יכולות לשמש אותם לדברים שונים, כמו כן, ההורים יכולים להחליט שהם מעבירים את החולצה מהילד הגדול לילד הקטן. כך שזה לא באמת משנה אם החולצה שימשה בתור תלבושת בית ספר. אם אין עליה את סמל המקום, אפשר לעשות בה שימוש חוזר.

נקודה חשובה נוספת היא, חולצות טריקו שמשמשות כחולצות בית ספר, יכולות להיות עשויות מבדים שונים וכן ניתן למצוא אותן בגדלים מגוונים. כך למשל, אפשר למצוא חולצות קצרות, ארוכות, גופיות ועוד. כמובן שיש להתאים את החולצה שקונים לעונה המתאימה, וכן יש להתאים אותה למבנה הגוף של הילד.

חשוב לומר, הרבה יותר קל ופשוט, למצוא חולצות בית ספר ברשתות או חנויות שמוכרות חולצות טריקו, מאשר במקומות שמציעים לנו אפשרות לקנות חולצות עם הדפס של בית הספר. הסיבה היא מאוד פשוטה, יש הרבה יותר חנויות כאלה.

 

הוסף תגובה חדשה