התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

Airbnb בישראל – המדריך למשפחה המתארחת
מאת: ירון חזן: מנהל דירות וכותב אורח | פורסם: 18.06.2019 09:11
לקראת חופשת הקיץ וחגי תשרי, משפחות רבות באות לישראל ומחפשות את הנוחות והמרחב של דירת נופש ולא רק בתי מלון כמו בעבר. המדריך למתארח ב Airbnb לפניכם

 

הפלטפורמה המובילה כיום להשכרת דירות לטווח קצר היא Airbnb. למי שלא מורגל בשימוש בה, חשוב לדעת שהיא שונה באופן מהותי מאתרי הזמנות כגון Booking.com או Expedia ולכן ריכזנו עבורכם את הטיפים החשובים.

לפני הכל חשוב להבין את הרקע. Airbnb קמה על בסיס הכלכלה השיתופית – תארח אצלך בסלון ועל הדרך תעשה כמה לירות ואולי תכיר אנשים מעניינים. עם הזמן נוספו סאבלטים ודירות המשמשות אך ורק להשכרה, בין היתר על ידי מארחים מקצועיים. המשמעות היא שניתן למצוא את כל סוגי פתרונות הלינה – אנו נתמקד בצורך של משפחה שלא יכולה להרשות לעצמה "הרפתקה רחוק מהבית". התהליך עצמו יכול להיות מעט מורכב למי שלא מורגל אך בסופו תוכלו למצוא דירה מושלמת לצרכים של המשפחה שלך.

 

שימוש ב – Airbnb מחייב פתיחת חשבון וזיהוי המשתמש. כלל זה וכללים נוספים נועדו לשמור על בטחון האורח והמארח.

שלב ראשון – סינון

לאחר בחירת העיר בה תרצו לחפש אל תתפתו לגלול את כל רשימת מאות הדירות הראשונית. כנסו ללשונית הפילטרים וסמנו את הדברים החשובים לכם (כאמור – אין סטנדרט מינימום). שימו דגש על הסינונים הבאים:

Home type >> Entire place – הדירה כולה ולא חלק מדירה בה יתגוררו אנשים נוספים

מזגן – כל מילה מיותרת

הגדירו את כמות המיטות הרצויות – להבדיל מבית מלון, מארח איירבנב בדרך כלל לא יוכל להוסיף מיטות.

במידה וישנם פרמטרים קריטיים נוספים כגון חניה, מעלית וכד' הגדירו גם אותם.

הגדירו כמובן את כמות האורחים, תאריכים וטווח מחירים רצוי וצפו בתוצאות.

במידה והתקבלו תוצאות רבות מדי, מומלץ להוסיף את סינון ה – Superhost. סופרהוסט הוא מארח איירבנב שעומד במספר קריטריונים לאורך זמן כמו ציון חוות דעת, אפס ביטולים מצידו, מארח על בסיס קבוע ועוד. כפועל יוצא, הדירות שלהם יהיו בסטנדרט גבוה יותר.

עברו על הדירות שיצאו בתוצאות החיפוש, כמו בכל אתר הזמנות, בדקו את התמונות ואת חוות הדעת ועיינו בתשומת לב בתכולת הדירה. Airbnb מקפידה שיהיה פירוט מקסימלי של מה נמצא בדירה, מגודל הדירה והמיטות ועד לתכולת המטבח. צאו מנקודת הנחה שמה שלא רשום – לא קיים.

מיקום – ניתן לראות את תוצאות החיפוש על גבי מפה אך שימו לב שעד שלא מבוצעת הזמנה, לא יחשף המיקום המדויק של הדירה אלא היא תוצג בסביבה הקרובה לה.

שלב שני – פניה למארח

ישנם מארחים שמאפשרים הזמנה ואישור מיידי כמו בכל אתרי הזמנות אך לכולם אפשר ורצוי לפנות לפני ביצוע ההזמנה. מארח שלא מאפשר הזמנה מיידית יכול גם לבחור שלא לקבל את בקשתכם להזמנה – זו זכותו.

פנו למספר מצומצם של מאחרים שבחרתם. בפנייתכם למארח הקפידו לספר בקצרה על עצמכם, מי מגיע, מה אתם מצפים ושאלו שאלות עליהן לא מצאתם מענה בתיאור הדירה – לדוגמא אם מה עושים אם הטיסה שלכם נוחתת מוקדם או מאוחר בלילה, איך אוספים את המפתח ועוד.

מאחרים מקצועיים ורציניים יענו מהר מהסטנדרט של עד 24 שעות.

במהלך השיח עם המארח לא מומלץ לבקש הנחה – Airbnb מאפשרת למארחים להגדיר את ההנחות שלהם לשהיות ארוכות ולתאריכים מסויימים ומי שחפץ בכך מגדיר זאת מראש. כבדו את התמחור המוצג. לפני ביצוע ההזמנה לא מומלץ לבקש מהמארח את הכתובת המדוייקת או את מספר הטלפון שלו ו/או כתובת המייל – Airbnb תחסום את ההודעה וזה יגרום למארח אי נעימות ועבירה על הכללים במידה ויענה לבקשתכם.

החלטתם היכן תרצו להתארח? מצוין.

לפני ביצוע ההזמנה תדרשו לאשר את "חוקי הבית" (כללים שלמארח חשוב שתשמרו עליהם).

שימו לב לשלושה דברים חשובים מאוד:

  • עלויות נוספות – מקובל ב – Airbnb לגבות עמלת ניקיון ופקדון. לא כל המארחים עושים זאת – זו זכותם להחליט אם כן או לא.

  • תנאי הביטול – עד מתי ניתן החזר מלא ומה פרק הזמן שניתן לבטל ולקבל בחזרה גם את העמלה של Airbnb (חלק מהתשלום שלכם הולך למארח וחלק ל – Airbnb).

  • רלוונטי רק לישראל – על פי חוקי המס בישראל, מארחים מחוייבים לגבות מאורחים בעלי אזרחות ישראלית 17% מע"מ בנוסף על מחיר ההזמנה. המארח יכול לגבות את הסכום הנוסף בעצמו בהגעה או דרך Airbnb.

 

לסיכום – ענף האירוח בדירות Airbnb מפותח מאוד בישראל וניתן למצוא פתרונות טובים בהרבה מחדר בית מלון קטן וצפוף למשפחה. טווח ההיצע גדול ועם קצת מיומנות לא תבינו איך עד היום לא השתמשתם ב Airbnb.

 

בהצלחה!

 

מוגש כשירות לקהילת ישראלים בארה"ב על ידי ירון חזן – מנהל דירות Reines5 TLV

https://www.airbnb.com/users/show/111507413

 

הוסף תגובה חדשה