התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

ממשיכים להעמיק בתואר
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 11.07.2019 06:51
חושבים על תואר שני בישראל? קיימות מגוון אפשרויות להעמיק בתואר - בואו לגלות אותן במאמר העוסק בתחום ובוחן אפשרויות לתואר שני בישראל

מחפשים להתפתח באופן מקצועי לאחר שסיימתם את התואר הראשון? כעת אתם מכירים את האתגרים של העולם האקדמי, מסוגלים לשלב עבודה עם לימודים ומוכנים לאתגר הבא. חלק מהסטודנטים בוחרים להמשיך לתואר שני מייד בתחום המעמיק את התואר שלמדו, אחרים בוחרים בהתמקצעות נוספת או בתחום משיק ויש הבוחרים לעשות תואר בתחום שונה לגמרי על מנת לאזן בין השניים. במאמר זה נסקור את האפשרויות השונות העומדות לרשותכם.

מעמיקים את התואר

התואר הראשון כולל בדרך כלל לא מעט תיאוריה, הבנת כלי המחקר ופחות ידע מעשי בתחום שלמדתם. חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מציעות קורסים התנסותיים אך מדובר בדרך כלל בקורסי בחירה בלבד. בתואר השני אתם יכולים להעמיק את התחומים שלמדתם, לקבל כלים מעשיים ליישם אותם ולבחור בהתמחות נוספת.

לדוגמה, לא מעט סטודנטים לתואר ראשון במשפטים ימשיכו לתארים הכוללים התמחות בתחום מסויים – כמו תואר שני במשפטים עם התמחות במשפט פלילי, קרימינולוגיה או התמחות במשפט עסקי. סטודנטים שלמדו תואר ראשון בתזונה יכולים להתחיל לעבוד בתחום ולהתמחות בהנדסת מזון על מנת להתחיל קריירה מקצועית ביצור, פיתוח או מחקר בתחום המזון. העמקת התואר מאפשרת לקבל משרות אטרקטיביות יותר ולהתחיל לעבוד במקצוע שלכם במקביל ללימודים.

המשך הלימודים לצורך התמקצעות נוספת

אפשרות נוספת העומדת לרשותכם היא בחירה של מקצוע להתמקצעות נוספת. לדוגמה, אם את התואר הראשון עשיתי במנהל עסקים תוכלו להמשיך וללמוד תואר שני במשפטים ללא משפטנים ולהתמחות בדיני עסקים. אם למדתם מדעי החברה תוכלו להמשיך לתואר שני בתחום המשפטים העוסק גם בפסיכולוגיה ובקרימינולוגיה.

חשוב לציין בהקשר זה כי התואר השני מעניק לכם לא רק הרחבה של תחום הידע שלכם אלא גם פותח בפניכם אפשרויות תעסוקה שהיו סגורות בפניכם כל עוד היה לכם רק תואר ראשון. המעסיקים, הבודקים את קורות החיים יזהו כי אתם מולטי-דיסציפלינריים וידעו כי מעבר לתחום ההתמחות שלמדתם בתואר הראשון תוכלו להיות לעזר בארגון בתחום נוסף.

תואר בתחום שונה לגמרי

חלק מהסטודנטים מעוניינים לאזן את התחומים בהם למדו. למשל, אם התמקדתם במדעי המחשב בתואר הראשון יתכן ותרצו ללמוד תואר נוסף במשפטים או בפילוסופיה על מנת לאתגר את עצמכם. תארים אלה בדרך כלל נלמדים על מנת להתקבל לתפקידים ניהוליים הדורשים מגוון רחב של תחומי ידע.

בנוסף, אם תרצו להתקבל כחברי דירקטוריון בארגונים בעתיד התואר השני, בכל תחום שהוא, יכול להיות לעזרכם. העובדה כי אתם מרחיבים את האופקים ומשקיעים בהכשרה האקדמית ימצבו אתכם כבעלי יכולות גבוהות יותר ואף כמועמדים אפשריים לעתודה ניהולית.

לסיכום, לאחר סיום התואר הראשון הדרך שלכם באקדמיה רק מתחילה. אתם יכולים להמשיך לתואר שני בתחומים רבים וליישם את כישורי הלימוד שרכשתם בשנים האלה על מנת להתהדר בתעודה נוספת שמעניקה לכם יתרון משמעותי בשוק העבודה התחרותי של היום. נסכם בהמלצה – בחרו תחום שמרתק אתכם לצד העובדה כי הוא יכול לפתוח בפניכם משרות מתגמלות נוספות.

 

הוסף תגובה חדשה