התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראל

מהן זכויות הגבר בגירושין בישראל?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 07.01.2020 08:28
גירושין בין בני זוג נישואים הוא נושא מורכב, קל וחומר כאשר לזוג ילדים משותפים ורכוש רב שנמצא על כף המאזניים. מה הן זכויותיו של הגבר בתהליך מורכב זה?

גירושין בין בני זוג נישואים הוא נושא מורכב, קל וחומר כאשר לזוג ילדים משותפים ורכוש רב שנמצא על כף המאזניים. באופן טבעי אחד מהנושאים הראשונים שעולה על השולחן זה הנושא של זכויות האישה בעת גירושין מכיוון שהיא זאת שלרוב נשארת עם הילדים. אך מהן הזכויות של הגברים בעת הליך גירושין? האם בכלל יש להם זכויות או שיש להם רק חובות? זוהי שאלה שעולה לא פעם על השולחן וחשוב מאוד לתת תשובה חד משמעית לגביה. 

לא מעט גברים מרגישים אבודים מיד לאחר הגירושין מכיוון שכל שגרת החיים שלהם עוברת שינוי שאי אפשר להישאר אדישים אליו. כל עורך דין גירושין מבין את המשמעות של זכויות הגבר בגירושין, ולכן מרבית עורכי הדין נלחמים על מנת לספק לגברים את התנאים הטובים ביותר. כיום המצב טוב יותר מאשר היה בעבר, אך עדיין לא אינו מושלם – ולכן יש עוד כברת דרך לעבור בנושא.

חלוקת הרכוש – מהי יהיה חלקו של הגבר?

מקובל להניח כי הגבר נשאר עם פחות רכוש מאשר האישה מכיוון שהיא זאת שאמורה להישאר עם הילדים. אך מדובר בטעות, כיום העיקרון שמנחה בכל מה שקשור לחלוקת הרכוש זה השוויון בין בני הזוג. אם לא נקבע אחרת – הרכוש יחלוק שווה בשווה בין בני הזוג מכיוון שההנחה הרווחת היא שכל אחד מהם נתן מעצמו על מנת להשיג את הרכוש.

כמובן שהדבר הזה יהיה נכון רק כאשר אין חלוקת רכוש אחרת שנקבעה מבעוד מועד בין בני הזוג. בנוסף לא מעט גברים מעדיפים לוותר על חלק מהרכוש על מנת שלא לשנות לילדים את הסביבה שהם מכירים ורגילים אליה.

גידול הילדים – האם הילדים עוברים אוטומטית לאם?

אם בעבר חזקת הילדים עד גיל 6 הייתה מועברת אוטומטית לאם, כיום חוקי המשחק משתנים. בתי המשפט מבינים כי מה שהיה מקובל בעבר כבר לא בהכרח מקובל כיום ולכן צריך לשקול כל מקרה לגופו. בית המשפט שם את טובת הילד לנגד עיניו, והוא זה שיחליט היכן הילד יבלה את מרבית הזמן שלו.

הפסיקה יכולה להיות שהילד יהיה בחזקת האם, בחזקת האב או אפילו בחלוקה שווה בין האב לאם. אין שום הפלייה בנושא הזה, ולכן כל אב צריך עורך דין גירושין מיומן ומקצועי על מנת שהוא יוכל לעמוד על הרגליים האחוריות בכדי שלא תפגעו בנושא זה.

החלטתם להתגרש? פנו לעורך דין גירושין 

אומנם תמונת המצב כיום שונה לחלוטין מאשר תמונת המצב שהייתה בעבר בכל מה שקשור לזכויות האב בעת תהליך גירושין – אך עדיין המצב לא מושלם. על מנת שאתם בתור אבות לילדים שרוצים לראות את הילדים שלכם כמה שיותר גם לאחר הגירושין תקבלו את מה שמגיע לכם – תצטרכו איש מקצוע. יהיה לכם קשה מאוד להתמודד עם הסיטואציה הזאת לבדכם.

פנו לעורך דין גירושין מקצועי ומיומן שידע בדיוק אילו זכויות מגיעות לכם, וכיצד תוכלו להשיג את הזכויות הללו באופן בטוח. אם לא תיקחו עורך דין מקצועי, יהיה לכם כמעט בלתי אפשרי להשיג את אשר מגיע לכם, וזה יהיה פספוס רציני בשבילכם.

 

הוסף תגובה חדשה