התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

מדריך מקוצר: בחירת עורכי דין בארץ
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 11.06.2017 09:13
צריכים לפתור בעיה משפטית בישראל, ואתם יושבים באמריקה? מדריך קצרצר לבחירת העורך דין שלכם בארץ, מתוך היצע עצום של עשרות אלפי עו"ד דין הרשומים בלשכת עו"ד

בישראל פועלים כיום למעלה משישים אלף עורכי דין, מדובר על יחס של למעלה מ-600 עורכי דין ל-100 אלף תושבים, היחס הגבוה ביותר במדינות המערב. מדובר על כמות עצומה שרובה נוצרה בעשרים השנה האחרונות, בעקבות פתיחתן של מכללות אשר איפשרו לכל מי שרוצה ללמוד עריכת דין להתקבל ולהפוך בבוא היום לאיש מקצוע.

כשאנחנו מסתכלים על משרדי עורכי דין בישראל, הרי שניתן, מן הסתם, לחלק אותם לקבוצות, ליצור קטגוריזציה, שכן רשימת עורכי דין בישראל אינה אחידה, מן הסתם, לא רק בהתמחויות שכל אחד מהם מאותם עורכי דין מתמחים בהם, אלא מעבר לכך, גם באופי ההתנהלות ובצורת העבודה שלהם מול הלקוח ובכלל.

בחלק הבא של המאמר אנחנו נציג מספר דוגמאות לקטגוריזציה זו, כך שיהיה לנו הרבה יותר קל לבחור באחד מאותם משרדי עורכי דין, אשר מוצעים לנו, בין אם זה לצרכים אישיים ובין אם זה צרכים פרטיים. חלק מהקטגוריות שנציג, אינן דומות או קרובות, מה עוד שכל עורך דין מתנהל בצורה שונה ולעיתים נמצא קשר בין עורך דין אחד לעורך דין אחר בנקודה מסוימת, ולעיתים נמצא שאין ביניהם קשר בכלל.

פרסום – מה עדיף לנו עורך דין מפורסם או אנונימי?

אחת השאלות שלא מעט לקוחות של עורכי דין מתלבטים ביניהן היא, האם לבחור עורך דין מפורסם או אחד שלא. עורך דין מפורסם הוא מישהו שיכול לעלות את הנושא לתקשורת ולהציף את הדברים לדיון ציבורי.

מצד שני, משרד עורכי דין לא מפורסם יוכל לעשות את הדברים בשקט, מתחת לרדאר, בלי ליצור הרבה מהומות תקשורתיות שלא תמיד מתקבלות יפה על ידי בית המשפט.

לכן השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא, כיצד נרצה שהמשפט ובכלל התהליך לפני ואחרי, יתקיים, בשקט או בתקשורת.

משרדי עורכי דין – גדול או קטן?

דוגמא טובה לנקודה שאנחנו צריכים להתייחס אליה כשאנחנו בוחרים משרד עורך דין היא, האם לבחור משרד גדול או קטן? מצד אחד, ההמלצה היא לבחור משרד גדול, אז נהנה מכוח עזר משפטי שעומד לרשות עורך הדין ומשרת גם אותנו.

מצד שני, משרד קטן יעסוק אך ורק בתיק שלנו, יהיה פנוי לצרכים שלנו, ויוכל לספק לנו את מלוא תשומת הלב. זה אומנם נראה לעיתים ברור מאליו, אך זה לא כך בהכרח ולכן השיקול צריך להיות עד כמה אנחנו רוצים שעורך הדין שלנו יטפל אך ורק בנו.

ניסיון או רעב לתחום

אחת השאלות שלקוחות שואלים את עצמם כאשר הם ניגשים לבחור משרד עורך דין היא, האם לבחור משרד עם ניסיון רב, משרד שמכיר את התחום מכל זווית אפשרית או לבחור משרד חדש, שאין לו הרבה ניסיון אבל יש בו עורכי דין רעבים. כך הם יעבדו בשבילנו בלי הפסקה, במטרה להוכיח לנו ולעצמם שהם יכולים לנצח את המשפט.

 

הוסף תגובה חדשה