התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

3 תוספים לרכב שכדאי לכם לשקול
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 30.08.2017 10:29
המפרט הטכני של הרכב קובע את רמת הבטיחות, את חווית הנהיגה ואת שביעות הרצון שלכם. היום כבר לא חייבים להסתפק באבזור בסיסי בלבד

המפרט הטכני של הרכב קובע את רמת הבטיחות, את חווית הנהיגה ואת שביעות הרצון שלכם. היום כבר לא חייבים להסתפק באבזור בסיסי בלבד ויש לפחות 3 תוספים שכדאי לשקול – לקרוא ולשמור

רכב פרטי הוא אמצעי תחבורה נפוץ שמשמש אותנו לטובת שורה ארוכה של מטרות. הבעיה היא שלעיתים אנחנו מתרגלים לאבזור בסיסי של הרכב ובעיקר למפרט של הדגמים הישנים, בלי לדעת שיש תוספים מיוחדים בהישג יד. את התוספים ניתן להשיג באמצעות עסקת טרייד אין על הרכב החדש או ברכישה נפרדת דרך המוסך.

אז במה שווה להתמקד ועל מה אסור להתפשר בפעם הבאה שעושים טרייד אין? קבלו כמה הצעות:

1. וישרים להפעלה אוטומטית

ישראל היא לא מדינה שמזוהה עם כמות גדולה של משקעים, אבל גם החורף בארץ הקודש עלול להיות קטלני. הפתרון האידיאלי הוא התקנה חד פעמית של וישרים עם חיישנים להפעלה אוטומטית. הוישרים האלה הם סטנדרט ברכבי פרימיום ויש להם ערך בטיחותי גבוה.

בעזרת וישרים להפעלה אוטומטית תוכלו לראות טוב יותר את הדרך גם בימים גשומים במיוחד, למנוע התעסקות מיותרת בלוח המחוונים בעת סערה לילית ובעיקר לשפר את חווית הנהיגה. הוישרים לא דורשים תפעול מיוחד והם מותקנים לפי הנחיות היצרן של הרכב.

2. חיישני אורות

הרעיון של חיישן אורות דומה לעיקרון מאחורי הוישרים האוטומטיים. גם כאן מוסיפים חיישנים מיוחדים למערכת הבסיסית של הרכב במטרה להקל על הנהג ולשפר את הבטיחות. הפעם הדגש הוא על הדלקת האורות הראשיים כאשר מתחיל להחשיך, או במילים אחרות כשהחיישן מזהה את הצורך בכך.

חיישני אורות פותרים תקלות שנובעות מחוסר תשומת לב ומצמצמות את הסיכון לקבלת קנס מהמשטרה. נהגים בארץ חייבים להדליק אורות במהלך החורף אך לא כולם זוכרים לעשות זאת, לכן התקנה של חיישני האורות על הרכב הקיים או כחלק מטרייד אין בהחלט יכולה לסייע. עם זאת, חשוב לוודא שהחיישנים הם באישור משרד התחבורה וכדאי להשתמש במידת הצורך גם בפנסי החנייה ובפנסי הערפל.

3. קיפול מראות חשמלי

חנייה במקומות צפופים חושפת את הרכב לפגיעות מצד נהגים אחרים. אם גם אתם גרים באזור כזה, כדאי שתשקלו קיפול מראות חשמלי. זהו רכיב שמתחבר למערכת המראות של הרכב ובאמצעותו ניתן לסגור אותן בלחיצת כפתור בלבד. הקיפול מתייחס לשתי מראות הצד של הרכב ובעזרתו ניתן למנוע ירידת ערך ולחסוך זמן.

בנוסף, קיימת אפשרות של קיפול מראות חשמלי בהפעלת האזעקה של הרכב. זה בדרך כלל דורש שדרוג מיוחד והתאמה למערכת האבטחה של היצרן, אך ניתן לקבל הצעת מחיר מסודרת מאנשי מקצוע שעוסקים בענף. גם במקרים כאלה הדגש הוא על הבטיחות ועל האופן שבו קיפול המראות החשמלי משתלב בהרגלי הנהיגה הקיימים שלכם ושל בני המשפחה.

 

הוסף תגובה חדשה