התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

קרמיקה למטבח – מדוע כדאי לבחור צבעים בהירים ולא צבעים כהים
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 26.11.2017 23:03
מעצבים את המטבח? כל הסיבות שכדאי לבחור דווקא בגווני קרמיקה בהירים. קבלו המלצה מהמומחים בישראל

כל מי שמבקר בחנות קרמיקה לבית ובפרט קרמיקה למטבח, יכול למצוא אריחים מסוגים ובעיצובים שונים. אם היינו צריכים לבצע חלוקה גסה בין הסוגים השונים, סביר להניח שהחלוקה היתה בין קרמיקה בצבעים חלקים לקרמיקה בצבעים מחוספסים, מעוטרים, וכן בין קרמיקה בצבעים בהירים לקרמיקה בצבעים כהים. במאמר זה אנחנו נתייחס לסוג השני של אריחי קרמיקה ונטען לטובת אריחים בהירים, מדובר עדיף להשתמש באריחי קרמיקה בהירים על פני כהים.

בחירת קרמיקה למטבח זה אחד החלקים האהובים ביותר על לקוחות הבונים בית חדש או משפצים מטבח ישן. הסיבה היא, שבעת חלק זה אפשר לשלב אלמנטים שונים, אפשר לתכנן ולעצב כיצד ייראה המטבח שלנו והרי ידוע שהמטבח הוא הלב של הבית במובנים מסוימים, בו אנחנו מבשלים, בו אנחנו מכינים לעצמנו את הקפה הראשון של הבוקר, בבתים רבים עדיין אפשר למצוא בו שולחן סביבו המשפחה יושבת לאכול ארוחת בוקר, צהריים או ערב.

קרמיקה למטבח היא דבר מהותי, הרי היא עוטפת את המטבח ומעניקה לו את אלמנט העיצוב העיקרי והמוביל. כשאנחנו נכנסים למטבח, הדבר הראשון שבולט לנו בעין זו הקרמיקה, בין אם היא מונחת בין ארונות המטבח ובין אם היא מונחת על קירות אחרים בנפרד. לכן גם חשובה הבחירה שבין אריחים כהים לבהירים.

לפני שנסביר מדוע אריחי קרמיקה בהירים עדיפים על כהים, חשוב לומר, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של אריחים בצבעים ובסגנונות שונים. חשוב לעשות את ההתאמות הנדרשות הן בעזרת העין והן בעזרת תוכנות הדמיה שיכולות לעזור לנו בעניין.

אריחי קרמיקה למטבח – הבחירה הנכונה

קרמיקה למטבח כאמור צריכה להיות בהירה ויש לכך כמה הסברים.

הסבר ראשון הוא, שאריחים בהירים פותחים את המטבח. זה ידוע שצבע בהיר יוצר תחושה שהמקום הרבה יותר גדול ממה שהוא. זה דבר שאנחנו לא נראה באריחים כהים, אלא להיפך. במקרה של אריחים כהים נרגיש שהמקום קטן וסוגר עלינו.

הסבר שני, אריחי קרמיקה בהירים מאפשר לנו ליהנות מהרבה יותר אור במקום. זה ישמע אולי מוזר מאחר והאריחים לא מאירים, אלא זו התאורה שבמטבח, אך ברגע שיש אריחים בהירים, הם קולטים את האור בצורה הרבה יותר טובה מאשר אריחים כהים שמונעים זאת.

הסבר שלישי, באריחים בהירים קל יותר לראות את הכתמים, כלומר אם נרצה לנקות אותם יהיה לנו הרבה יותר פשוט ונוח. זה דבר שאנחנו לא יכולים להגיד על אריחים כהים שם הכתמים יכולים להישאר מבלי שאנחנו נראה או נרגיש.

והסבר הרביעי הוא הגיוני למדי, אריחים כהים נותנים תחושה לא נעימה, יש שיאמרו תחושה של דיכאון. תתארו לעצמכם מטבח עם אריחים שחורים, זה יוצר תחושה מאוד מדכאת במקום. מאחר ומדובר במטבח, אנחנו צריכים שהתחושה תהיה נעימה ולשם כך צריך אריחים בהירים

 

הוסף תגובה חדשה