התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

נחלה קרקעות חקלאיות – לחשוב על הדורות הבאים
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 19.08.2018 00:06
השקעה בארץ בנדל"ן עבור הישראלים באמריקה הופכת לאטרקטיבית יותר כאשר בוחנים אפשרות של נחלות חקלאיות שיעודן שונה והוחלט להפשירן לצורך בנייה.

כל אחד מאיתנו נתקל, סביר להניח, לפחות פעם אחת בהצעה לרכוש נחלה של קרקעות חקלאיות במקומות מסוימים בישראל. מרביתנו מיהרו לדחות את ההצעה, בין אם זה אומר למחוק את ההודעה שקיבלנו בפלאפון, לזרוק את הפלייר שקיבלנו בדואר, לדלג על פני המודעה בעיתון או לדחות את מי שהציע לנו הצעה שכזו פנים אל פנים.

לחלקנו יש סיבות טובות לכך, הרי באופן טבעי אנחנו לא מאמינים שזה אמיתי או אפשרי, עבור חלקנו זה בכלל לא אפשרי לחשוב על רכישת נחלה קרקעות חקלאיות, אך מי שיש לו את האפשרות הכספית לרכוש נחלה שכזו, חשוב מאוד שיבחן את הנושא ברצינות, אם לא בשבילו אז בשביל הדור הבא, קרי ילדיו.

מהן קרקעות חקלאיות?

לפני שנסביר מדוע כדאי לשקול בחיוב הצעות אלה, נפרט בקצרה על הרעיון של נחלה קרקעות חקלאיות על מנת להבין במה מדובר. הרעיון הוא מאוד פשוט, מדובר על קרקעות שבעבר נועדו לחקלאות ועם השנים המדינה החליטה להפשיר אותן לצורך בנייה. כיום אותן קרקעות עומדות למכירה, בין אם הן נמצאות במושבים, כפרים ובמקומות אחרים. על פי רוב, מדובר בקרקעות שלא נמצאות בערים וכן הן נמצאות יותר בפריפריה. נציין כי לא כל הקרקעות שמוצעות למכירה נמצאות כבר במצב של הפשרה, ישנן קרקעות שעוברות תהליך כזה, וייקח זמן עד שהן יופשרו ויהיה ניתן להשתמש בהן לצורך בנייה או לצרכים אחרים.

מדוע נכון לחשוב על רכישת נחלה קרקעות חקלאיות?

במדינה ישראל כיום, אין מאגר קרקעות גדול שניתן לרכוש ממנו. מרבית הקרקעות שייכות למדינה והיא לא ממהרת לשחרר אותן לצורכי בנייה או לצרכים אחרים. ישראלים שרוצים לחשוב על העתיד, להשקיע למען הילדים שלהם, צריכים לקחת בחשבון שהאפשרות לרכוש קרקעות היא איננה בלתי מוגבלת, מן הסתם. מדובר על משאב מאוד יקר אך מוגבל מאוד בכמות.

על כך יש להוסיף שעם הזמן, עלויות הקרקע רק גדלות, כלומר, כבר היום לרכוש קרקעות זה עניין מאוד מורכב מבחינה כלכלית, לכן, מי שימתין, עלול לגלות שהמחיר של הקרקע היום כבר איננו רלוונטי והוא נאלץ לשלם עליה הרבה יותר.

רכישת נחלה קרקעות חקלאיות יכולה להיות השקעה משתלמת, אשר כל כולה מייצגת מחשבה על דור העתיד. בעזרת נחלה שכזו, אנחנו יכולים להבטיח את עתיד ילדינו. בין אם זה באמצעות רכישת נחלה ובניית בית עבורם ובין אם זה אומר, רכישת נחלה אשר בעתיד תעבור לידיהם והם יחליטו כיצד לנהוג בו. מן הסתם, הם יוכלו להחליט האם להמשיך ולהחזיק בנחלה, להקים עליו מבנה פרטי או כל סוג של מבנה אחר.

חשוב לציין, על מנת שההשקעה תשתלם, רצוי מאוד להעסיק אנשי מקצוע, עורכי דין ושמאים שמתמחים בתחום, וכמובן לבצע סקר שוק מקיף, על מנת לוודא שאנחנו רוכשים נחלה שכזו בתנאים נוחים ובמחיר סביר.

________________________________________________

התכנים מובאים מטעם החברות המוזכרות בהן, ואין לראות בהן המלצה להשקעה מבלי להוועץ באיש מקצוע ולבחון כל הצעה לגופה.

 

הוסף תגובה חדשה