התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

כריות שינה - לכל אחד יש את הכרית שלו
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 07.02.2018 00:54
כרית טובה מסייעת לאיכות החיים שלנו, גלו כיצד, ואיך תבחרו את הכרית המתאימה לכם

כל זוג נשוי מכיר את זה. אפשר לחלוק בכל דבר אך יש שני דברים שלא חולקים בהם. לא חולקים בשמיכה ולא חולקים בכרית שינה. לכל אחד יש את הרגלי השינה שלו, כל אחד אוהב להתכסות בצורה מסוימת, כל אחד אוהב כרית מסוג אחר, ולכן, לא נהוג לחלוק ולא נהוג לשנות. אם תרצו, כל אחד מביא את הכרית שלו מהבית ואם במהלך השנים מבקשים או צריך לשנות, אז זה נעשה בהתאם למה שכל אחד אוהב, בהתאמה.

כפי שאנחנו יודעים, ניתן למצוא כריות שינה מסוגים שונים. בין אם מדובר מכרית עבה או כרית דקה, כרית קשיחה או רכה, כרית גדולה או קטנה, לכל אחד יש העדפה אחרת, איתה הוא הולך, הרבה פעמים מגיל בגרות כבר. בתור ילדים אנחנו משתמשים בכריות דקות, ככל שאנחנו מתבגרים, הרי שאנחנו בוחרים כריות מסוגים שונים, בהתאמה למבנה הגוף ולמה שנוח לנו. כך אנחנו קובעים את מה שאנחנו אוהבים ורגילים לזה.

לשמחתנו הרבה, אנחנו יכולים למצוא כריות שינה רבות ומגוונות, הן בחנויות והן באתר אינטרנט שונים. אנחנו צריכים לבחור מבין ההיצע שקיים בשוק, בשביל להחליט אילו כריות יכולות להתאים לנו. כעת עולה השאלה כיצד בוחרים את הכרית המועדפת עלינו.

מדוע מומלץ להשתמש בכרית?

לפני כן, הסבר קצר מדוע בכלל אנחנו צריכים כרית שינה במיטה או בספה. הטענה הרווחת היא, ששימוש בכרית יכול להקל עלינו את השינה ובמרה ניכרת למנוע כאבים בגב או בצוואר. עם זאת, זה תלוי בסוג הכרית ועד כמה היא נוחה לנו. יש כריות שיהיו רכות מדי וייגרמו לנו אי נוחות א שלא נרגיש את ההבדל בגובה עם המזרון. ההבדל בגובה הוא חשוב ולכן יש להשתמש בכרית.

כיצד בוחרים כרית לשינה?

כשאנחנו מחליטים לקנות כריות שינה, אנו צריכים לשים לב לכמה פרמטרים.

ראשית, אנחנו צריכים לשים לב איך הראש מונח על הכרית, איפה ממוקם הצוואר, ועד כמה זה נוח לנו. אנחנו לא נרצה שלא יהיו הבדלי גובה, אך גם לא נרצה שההבדלים יהיו מהותיים כי זה עלול לגרום לכאבים קשים בצוואר עד לרמה כזו שאנחנו לא נוכל להזיז אותו.

שנית, אנחנו צריכים להתייחס לשאלת הגודל של הכרית. אם אנחנו רוצים ליהנות ממנה, היא צריכה להיות גדולה אך לא באופן כזה שהיא תצא מן המיטה או תפריע לבן או בת הזוג להשתמש בה.

שלישית, חשוב שהכרית תהיה סגורה הרמטית, כך שהנוצות אשר בתוכה לא יוכלו לצאת. רצוי להקפיד ולשים לב, כיצד אנחנו יכולים לנקות את הכרית בצורה מהירה ויסודית. עלינו לזכור, אנחנו מניחים את הראש שלנו מדי לילה על הכרית, לכן עלול להישאר ריח לא נעים ועוד מגוון של דברים שבוודאי נרצה לנקות אותם עם הזמן.

 

הוסף תגובה חדשה