התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

ביטוח נסיעות לחו"ל – לקחת את המסלול הקצר או הארוך?
מערכת ILUSA | פורסם: 17.05.2018 01:53
אנו ממליצים לכל מי שעומד לנסוע לחו"ל, בין אם מדובר בנופש קצר או נסיעה לשבוע ואף יותר, לשקול לצאת מגבולות הארץ עם ביטוח נסיעות

אנו ממליצים לכל מי שעומד לנסוע לחו"ל, בין אם מדובר בנופש קצר או נסיעה לשבוע ואף יותר, לשקול לצאת מגבולות הארץ עם ביטוח נסיעות. אין זו חובה חוקית אך זו בהחלט המלצה שכל ישראלי מקבל ורצוי לממש אותה.

ביטוח נסיעות לחו"ל מאפשר לנו לקבל מגוון רחב של טיפולים רפואיים במקום אליו אנחנו נוסעים, מבלי שנצטרך לשלם על כך, או יותר נכון לומר חברת הביטוח תחזיר לנו על עלויות הטיפול וכן הביטוח יכלול הטסה ארצה במידת הצורך, הטסה של בן או בת משפחה קרובים אלינו, וכן עוד שורה ארוכה של סעיפים חשובים, שקשורים גם לעניין הרפואי וגם לעניינים אחרים.

ניתן לבחור בין שני מסלולים של ביטוח נסיעות לחו"ל. מסלול אחד הוא חינמי, אותו ניתן לבצע דרך חברות אשראי, מסלול אחר הוא בתשלום, אותו ניתן גם לבצע דרך חברות אשראי וגם דרך חברות ביטוח שונות. השאלה היא, האם משתלם לנו לשלם על ביטוח כזה או לא, המסלול החינמי מספיק טוב בשבילנו?

לפני שנציג יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן יש לומר, את הביטוח צריך לעשות יום-יומיים לפני שעוזבים את הארץ ועד יום אחרי החזרה. כך אנחנו נהיה מוגנים בוודאות בכל זמן כשנהיה בחו"ל, גם אם הטיסה שלנו תידחה. כמו כן, אנחנו צריכים לקרוא את כל הכיסויים שהביטוח מבטיח לנו בשביל שנוכל להיות בטוחים שאלה הכיסויים שאנחנו מחפשים וצריכים.

איזה מסלול עדיף לנו?

כאמור, אנחנו יכולים לבחור בין שני מסלולים, אחד חינמי והשני בתשלום. המסלול החינמי מציע לנו במקרים רבים את מה שיש במסלול בתשלום אך בהחזרים הרבה יותר נמוכים, ובמקרים מסוימים הוא יחסר נקודות שונות שכן קיימים במסלול בתשלום, בין אם זה לגבי טיפולים מסוימים ובין אם זה לגבי החזרים כספיים במקרה של גניבה או דברים אחרים אשר עלולים לקרות לציוד שלנו בזמן שהותנו בחו"ל.

המסלול המלא, זה שאנחנו משלמים עליו, יכלול את כל מה שהחברה יכולה להעניק לנו במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל, החזרים על טיפולים, הטסה ארצה, ימי אשפוז, הטסה של חבר או בן משפחה אל ארץ היעד, תרופות ועוד. חשוב להבהיר, העלות היא לא גבוהה, לא מדובר בעלות של אלפי שקלים, אלא בעלות של דולרים ספורים, וזה מעט מאוד ביחס למה שאנחנו מקבלים.

נקודה נוספת שאנחנו צריכים לקחת בחשבון היא, אם אנחנו בוחרים להשתמש במסלול בתשלום, הרי שאנחנו מכסים את עצמנו באופן מלא מלכתחילה. לעומת זאת, אם אנחנו בוחרים במסלול החלקי, יהיה מאוד קשה עד בלתי אפשרי לעבור אל המסלול המלא בהמשך.

לכן משתלם להשקיע מספר דולרים מדי יום ובכך אנחנו יכולים להרוויח כיסוי מלא ומפורט על כל דבר ודבר בעת הנסיעה שלנו לחו"ל, לכל יעד שהוא.

 

הוסף תגובה חדשה