התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

לימודי קוסמטיקה רפואית – השאלות שאנו צריכים לשאול עצמנו
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 28.05.2018 08:03
לימודי קוסמטיקה רפואית הן בישראל והן עבור ישראלים בחו"ל מבטיחים קריירה בתחום מבוקש. מה כדאי ללמוד והיכן - הכל בכתבה הבאה

בשנים האחרונות, נדמה שבכל מקום אליו אנחנו הולכים אנחנו שומעים על "קוסמטיקה רפואית", בין אם זה בתוכניות בוקר או צהריים בטלוויזיה, בין אם זה במוספי אופנה ובריאות בעיתונות ובאינטרנט, בשלטי חוצות ופרסומים אחרים, או בסיפורים של חברים וחברות אשר פנו אל מומחים בתחום במטרה לבצע טיפולים שונים.

לכן זה לא מפתיע גם שאנחנו שומעים על יותר ויותר מקומות אליהם ניתן להירשם למסלולים של לימודי קוסמטיקה רפואית. אנחנו יכולים למצוא לא מעט מכללות ובתי ספר שמלמדים תחום זה, כמו כן באוניברסיטאות אפשר להתמחות בתחום של קוסמטיקה רפואית בצורות שונות.

במידה ואנחנו רוצים להשתלב בתחום, עלינו לבחון את העניין היטב בטרם אנחנו בוחרים מוסד בו אנחנו בוחרים להירשם וכן בטרם אנחנו מחליטים על מסלול מסוים. מאחר ומדובר בלימודים לא פשוטים ולא קצרים, מוטב שיהיו לנו את כל התשובות לפני שאנחנו בוחרים להירשם, על מנת שלא נגיע למצב שנתחיל ללמוד ואז אנחנו עלולים לגלות שהמסלול לא בשבילנו או שהמוסד לא מה שציפינו.

לפני שנציג כאן כמה מהשאלות, חשוב לומר שהיום אנחנו יכולים למצוא את כל התשובות לשאלות שלנו בצורה מאוד פשוטה, אנחנו לא צריכים לעבוד קשה. מספיק שאנחנו ניכנס לאינטרנט ונעשה מחקר קצר על הנושא, על מנת לקבל את כל התשובות שאנחנו צריכים. אם יש שאלה שלא קיבלנו עליה תשובה, אנחנו תמיד יכולים להפנות אותה ישירות למוסד, בין אם במייל, טלפון או בפגישה פנים אל פנים עם יועץ הלימודים במקום.

מה הן השאלות שאנחנו צריכים לשאול

ראשית, מה כולל המסלול והאם הוא מכיל את כל החומר הרלוונטי בתחום. מן הסתם, אנחנו נידרש ללא מעט תחומים בנושא, ולכן זה חשוב שאנחנו נדע האם במקום אליו אנחנו נרשמים מלמדים את כל מה שאנחנו צריכים לדעת בשביל לעסוק בקוסמטיקה רפואית.

שנית, מי יכול להירשם והאם אנחנו עומדים בתנאים. יש קורסים שמתאימים אך ורק לרופאים ויש קורסים שמתאימים לקוסמטיקאיות, יש מסלולים שלא נוכל להירשם אליהם ויש מסלולים שכן. חשוב שנדע את ההבדל ביניהם.

שלישית, מה נותן לנו המקום, איזו תעודה, איזו הכשרה, מה אנחנו יכולים לעשות עם זה בעתיד. מן הסתם, כאן גם נכנסת השאלה, עד כמה המקום הוא מוכר ונחשב איכותי. אין טעם ללכת ללמוד במקום שאיננו נחשב איכותי ואיננו נחשב בעיניי אנשים שעוסקים בתחום.

ארבע, יש את כל הפרמטרים הטכניים, באילו ימים הלימודים, כמה זמן הם נמשכים, איפה הם נערכים, מי מעביר אותם, עלויות. דברים שהיינו בודקים בכל מסלול לימודים אליו היינו נרשמים.

אנחנו יכולים להשתמש באינטרנט לצורך קבלת מידע מקיף, כולל המלצות וחוות דעת של תלמידים שלמדו במקום, על מנת להתרשם ולקבל מידע האם באמת משתלם לנו להירשם במקום.

 

הוסף תגובה חדשה