התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

כיצד בוחרים פונטים לקניה?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 25.12.2018 19:21
מעצבים תכנים ויזואליים? כיצד תבחרו את הפונטים הנכונים עבורכם? מאמר קצר בתחום מעניק מספר תובנות.

 

כשאנחנו ניגשים לעצב טקסט מסוים, בין אם זה טקסט לפרסומת, טקסט למכתב, שלט או כל דבר אחר, אז באופן טבעי אנחנו בוחנים את התוכן של הדברים על מנת להחליט האם הוא איכותי, האם יש לו משמעות, והאם הוא מעביר את המסר שהוא אמור להעביר, בצורה טובה.

לעתים הבחירה אינה פשוטה, זאת משום שקיימים עוד משתנים מסוימים שאנו אמורים לבחון, קל וחומר אם אנו אחראים על עיצוב הטקסט והוא אמור לשרת אותנו לצורך מטרה מסוימת. כמו כל דבר שאנחנו יוצרים, התוכן כשלעצמו הוא חשוב, אך הוא לא יכול להיות הדבר היחידי שישפיע עלינו. ישנם עוד דברים שאמורים להשפיע, בין אם אנחנו אלה שמשתמשים בו ובין אם אנחנו מכוונים שאחרים ישתמשו, יפיקו ממנו תועלת או יושפעו ממנו.

זו אחת המשמעויות של פונטים לקניה. אותם פונטים שאנחנו יכולים למצוא בכל מסמך ממוחשב, בכל תוכנה או אתר שבעזרתם אנחנו אמורים לכתוב טקסטים מסוימים. פונטים אלה, כידוע, נבדלים אחד מהשני במבנה שלהם וכתוצאה מכך הם יוצרים עיצוב שונה לטקסט אותו אנחנו כותבים. לעיתים הפונטים הם ישרים, לעיתים מעוגלים, יש כמובן דוגמאות שונות נוספות שאנחנו יכולים למצוא.

פונטים בעברית - כיצד בוחרים

צריך לומר, עבורנו דוברי העברית אשר כותבים בשפה זו, יש משמעות נוספות לנושא של פונטים לקניה שכן חלק גדול מהפונטים שמוצעים לנו בחינם באתרים ובתוכנות, אינם שמישים בעברית. לכן אנחנו יכולים למצוא פונטים שמוצעים למכירה, לצורך כתיבה בעברית. מדובר בהסבה של פונטים קיימים שמיועדים לשימוש בשפות לועזיות לצורך כך.

לפני שנסביר את החשיבות של פונטים לקניה וכיצד קונים פונטים בצורה נכונה, צריך לציין, כל תהליך העבודה צריך להיות מסודר וברור. אנחנו צריכים להבין מה אנחנו רוצים, מה אנחנו צריכים, וזה כמובן תלוי במסר שאנחנו מתכוונים להעביר.

המשמעות של פונטים לקניה

כשאנחנו ניגשים לתכנן טקסט מסוים, בוודאי אם אנחנו מתכוונים להפיץ אותו לציבור, אנחנו צריכים כאמור לחשוב לא רק על המסר, התוכן, שאנחנו רוצים להעביר, אלא גם על הדרך שאנחנו רוצים לעשות את זה. ואחת הנקודות שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, זה כיצד הפונט נראה, איך הוא משורטט, איך הוא בנוי, כיצד הוא מעוצב. האם הוא משורטט בצורה מסודרת, קלאסית, מודרנית או בכל צורה אחרת.

לעיתים אפשר לעשות את השילוב שבין תוכן מודרני ופונט קלאסי או להיפך, מתוך כוונה לייצר את הניגודיות שתמשוך את העין, אך בדרך כלל אנחנו ננסה להימנע מכך, ופשוט נחפש פונטים שמתאימים לטקסט אותו אנחנו מבקשים להעביר.

אנחנו צריכים לבנות תוכנית עבודה מסודרת ומאורגנת, כיצד אנחנו רוצים לתכנן את העיצוב של הטקסט, לא רק מבחינת הפונט או הצבע שלו, אלא גם מבחינת הגודל וכן מבחינת היבטים נוספים שיכולים להשפיע על הנראות וכן על המסר שאנחנו רוצים להעביר.


 

הוסף תגובה חדשה