התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

טיפים לגבי אביזרים לוילונות והתאמתם לביתכם
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 08.01.2020 22:05
איך בוחרים את הוילון המתאים לבית? האם יש משמעות למוט עליו הוא תלוי? מספר טיפים לעיצוב הבית באמצעות וילונות

טיפים לגבי אביזרים לוילונות והתאמתם לביתכם

אחד מפריטי העיצוב והשימוש החשובים ביותר בכל בית, ולמעשה בלא מעט מבנים מסוגים שונים, הם וילונות. אלה משמשים אותנו, הן לצורך עיצוב החלל בו אנחנו מבקשים להתקין אותם והן על מנת שנוכל למנוע חדירה של כניסת אור מבחוץ, בין אם זה מקרני השמש במהלך היום ובין אם זה מפנסי רחוב או תאורה אחרת, במהלך שעות הערב והלילה.

על מנת שנוכל ליהנות מוילונות מעוצבים ואפקטיביים, אזי שעלינו להקפיד על מספר נקודות. למשל, אנחנו צריכים להקפיד שהוילון יהיה מותאם לפתח אותו הוא אמור לכסות, בין אם זה פתח של חלון, דלתות או כל מקום אחר. אנחנו צריכים להקפיד על כך שהוילון יהיה מותאם לעיצוב של החדר, הוא צריך להיות נגיש ונוח לתפעול וניקוי. 

לשם כך, אנחנו צריכים גם לדעת כיצד בוחרים אביזרים לוילונות בצורה נכונה. אלה אמורים לשמש אותנו גם לצורך תלייה, אך גם לצרכים אחרים. עלינו לקחת בחשבון, אם אנחנו רוצים ליהנות מוילון נקי, נעים, וילון שישרת אותנו לאורך זמן, הרי שאנחנו נצטרך להקפיד על כך שנוכל להוריד ולנקות אותו, נצטרך להקפיד על כך שיהיה ניתן לשמור עליו ישר וחלק, לקשור אותו בצורה נוחה, ועוד. 

לפני שנציג אילו אביזרי תלייה לוילונות קיימים, חשוב להדגיש כאן, כשאנחנו קונים וילון מסוים, עלינו לוודא שאכן אנחנו מקבלים גם את האביזרים הנדרשים לצורך תלייתו, וכן אנחנו צריכים לקבל את כל המידע, כיצד בדיוק אנחנו יכולים ואמורים לתלות, להוריד ולנקות אותו. זה תלוי כמובן בסוג הבד ובגודל הוילון. 

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה, כשאנחנו מבקשים לתלות וילון בנקודה מסוימת, אזי שאנחנו יכולים לעשות את זה בעצמנו, במידה ויש לנו את הידע והכלים, וכן אנחנו יכולים לבקש מאיש מקצוע שיעשה זאת בשבילנו. בעת התכנון היכן לתלות את הוילון, עלינו לשים לב שמדובר בנקודה בה הוא באמת מכסה היטב את הפתח מחד, ומאידך ניתן בנקודה שניתן להגיע אל הוילון בצורה נוחה ובטוחה. 

אילו אביזרים נדרשים לצורך תליית הוילון?

ישנם מספק חלקים לתליית וילונות. החלק המשמעות ביותר הוא כמובן המוט עליו תלוי הוילון. אנחנו יכולים למצוא מוט סטנדרטי, אך מאחר ואנחנו רוצים שהוא יהיה חלק בלתי נפרד מהוילון וחלק בלתי נפרד מהעיצוב, אזי שנבחר מוט מעוצב. בין אם זה אומר, שהמוט יגיע בצבעים שונים, ובין אם זה שהחלקים שלו בקצה יהיו מיוחדים, ויספקו עוד אלמנט עיצובי. 

מלבד המוט, הרי שיש גם את המתלים עצמם שמחברים בין המוט לוילון. אלה יכולים להגיע בדמות סיכות וכן בדמות חיבורים מסוגים שונים. אותם מתלים אמורים להיות חזקים מספיק בשביל שהוילון יהיה מסוגל להיתלות עליהם, וגם מעוצבים בצורה מתאימה, בין אם זה מבחינת צבעים ובין אם זה מבחינת סגנון.

 

הוסף תגובה חדשה