התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

המומחים בישראל

איך לנסח מאמר הכתוב לאתר של עורך דין?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 25.03.2020 18:54
איך מנסחים מאמרים לאתרי עורכי דין על מנת שיהיו מובנים הן לגולש והן למנועי החיפוש. מספר טיפים חשובים לפניכם

מתכננים להפוך את אתר עורכי הדין שלכם למאגר מידע, שבו לקוחות יכולים לקרוא וללמוד על התחום שבו אתם פועלים? הוספת תוכן איכותי לאתר, ממצבת אתכם כמומחים בתחומכם, ומעניקה לכם את האפשרות להיות המקום אליו הקוראים יפנו בכל שאלה משפטית. לאחר מכן, המשרד יכול להפוך לאחד מהמובילים בתחומו, כפי שאנו רואים כיום בתחום דיני המשפחה, המשפט הפלילי או תביעות מול ביטוח לאומי. במאמר זה נדון בדרך הניסוח של המאמרים באתר, כדי שיהיו מובנים לגולש וגם יקדמו אתכם במנועי החיפוש.

באיזו שפה לכתוב?

כאשר אתם כותבים מאמר לאתר, הנוסח שלו צריך להיות שונה לחלוטין מנוסח הכתיבה המשפטית שלה הורגלתם בלימודי המשפט, או כאשר כתבתם את כתב התביעה האחרון. מרבית הקוראים של האתר אינם מעורים בעגה המשפטית. לכן, כדאי להתאים את התוכן הן מבחינת השפה, והן מבחינת הדרך שבה מוסבר התחום לרמת הבנה עממית יחסית. כמובן, חשוב לשמור על עברית תקנית, ולא להשתמש ב"סלנג" או בעברית עילגת, אך רצוי שלא להשתמש אך ורק במנוחים מקצועיים שאינם נהירים למרבית האוכלוסייה.

סקרו פסקי דין והסבירו אותם במילים פשוטות

דרך מעולה להסביר לקורא את הדוגמאות השונות, והאפשרויות העומדות בפניו כאשר הוא מגיע לערכאה משפטית באמצעותכם היא באמצעות פסקי דין. למרבה הצער, מרביתם אינם מנוסחים בלשון פשוטה, ולכן כדאי להנגיש אותם לקורא על ידי הסברים. בנוסף, תוכלו להבהיר את החוקים שלאורם התנהל בית המשפט והם אלה שהובילו לפסיקה.

אפשר להשתמש גם בתקדימים ידועים, ולהציג את ההבדלים בין הדרך שבה בית המשפט התייחס לנושא בעבר, מול הדרך שבה הוא מתייחס לנושא כיום. למשל, בתחום הגירושים דרך חישוב המזונות השתנתה, וכיום קיים משקל רב יותר להסדרי הראייה עם הילדים. ניתן להדגים זאת באמצעות תקדימים, פסיקות שהיו בשנים האחרונות או דוגמאות כלליות.

לא יודעים כיצד לכתוב בלשון פשוטה וקולחת? השתמשו במומחים

כיום, מגוון חברות מציעות כתיבת תוכן לאתרי עורכי דין, המסוגלות לייצר עבורכם תכנים בכל נישה שבה אתם עוסקים. כותבים מיומנים אלה עשויים להיות סטודנטים למשפטים, עיתונאים שלמדו את התחום או אנשי יחסי ציבור שעשו הסבה לכתיבת תוכן. הם מכירים את השפה המשפטית בצורה טובה מספיק כדי להבין את לשון החוק, ויודעים לבצע סקירת ספרות בצורה מקצועית. רבים מהם למדו באוניברסיטה או במכללה, ולכן התנסו בכתיבה אינטגרטיבית המבוססת על מספר מקורות. 

כתיבה משפטית דורשת הבנה של התחום. לכן, אתם יכולים לכוון את הכותבים שלכם לפסקי דין מסוימים או לתת להם לאתר אותם בעצמם. הם יכולים לבחון את התכנים שפורסמו במאמרים באתרים של עורכי דין אחרים, ולקבל השראה, לסקור את החוק עצמו ואף לבחון באתרי החדשות סקירות על פסקי דין מפורסמים או ייחודיים בתחום שלכם.

שילוב מילות המפתח הרצויות בתוך המאמר

חלק בלתי נפרד מהוספת התוכן לאתר קשור לקידומו במנועי החיפוש. לכן, חשוב לא רק להתמקד בנושא עליו דנים, אלא גם להוסיף את מילות המפתח שיקיש הגולש בתיבת החיפוש כאשר הוא מעוניין להגיע למאמר זה. למשל, אדם שעבר חקירה פלילית יחפש ביטויים כמו "עו"ד לחקירה פלילית", "עו"ד לעבירה של שכרות" וביטויים דומים נוספים. תוכלו לכוון את הכותבים שלכם, אילו מילות מפתח צריכות להופיע במאמר.

נציין, לפני סיום, בהקשר זה כי חשוב לא "להציף" את המאמר במילות מפתח, ולהוסיפן בשיעור מינימלי של 1% מהטקסט, כלומר פעם אחת בכל מאה מילים המתווספות לתוכן. כותבים מיומנים יכירו את צפיפות מילות המפתח הרצויה, ויכתבו את המאמר כאשר ביטוי המפתח משתלבים בו בטבעיות.

 

הוסף תגובה חדשה