התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה

הוויזה המזורזת בדרך: ישראל חוגגת 70 וארה"ב מצטרפת במחווה מיוחדת לנכנסים אליה
מאת: ליאור ירדן | פורסם: 07.03.2018 13:37
לקראת יום העצמאות השבעים של מדינת ישראל, נרקמת בימים אלו מחווה אמריקנית מיוחדת שתאפשר לישראלים להיכנס לגבולותיה במסלול מהיר.

תוכנית "גלובל אנטרי"- גם לישראלים

מאה חברי הסנאט האמריקני, ללא יוצא מן הכלל חתמו על מכתב פנייה לממשל הקורא לו לצרף את ישראל לתוכנית גלובל אנטרי, שמאפשרת כניסה מהירה ללא עיכובים ותשאולים, לארצות הברית, זאת תמורת רכישת תעודה ייעודית לכך בעלות של מאה דולרים בלבד.

באמצעות תעודה זו ייחסכו לאזרח הישראלי התורים הארוכים והמייגעים בכניסה, כמו גם עיכובים ותשאולים אחרים.

היוזמה למחווה זו נהגתה על ידי שני סנאטורים, מהוואי ומאוקלהומה, מאזי הירונו וג'יימס אינהוף, האחת מהמפלגה הדמוקרטית והשני מהרפובליקנית. מאחורי היוזמה עומד הרצון לציין את שבעים שנות עצמאות מדינת ישראל, כמו גם את שבעים שנות יחסי הידידות בין שתי המדינות.

ג'יימס אינהוף - רוצה חיים קלים יותר לישראלים

מילים חמות ותומכות

נוסח המכתב שנשלח לשרה לבטחון פנים הוא חם ותומך, ונכתב בו, בין היתר, על השאיפה של חברי הסנאט לייצר חווית נסיעה חיובית של אזרחים ישראלים לארצות הברית ידידת ישראל. בכך, הוסבר במכתב, יתחזקו עוד יותר הקשרים בין שתי המדינות וכן יתחזק שיתוף הפעולה ביניהן.

תוכנית גלובל אנטרי מיושמת בארצות הברית מול כ- 15 מדינות, ביניהן קנדה, מקסיקו, סינגפור, בריטניה, קנדה, אוסטרליה ואחרות. גם ישראל חתמה על בקשה להצטרף לתוכנית, כבר בשנת 2012, אולם כיום נהנים ממנה ישראלים ספורים בלבד, רובם אנשי עסקים שתדירות הנסיעות שלהם לארה"ב היא גבוהה.

בהמשך גם פטור מויזה?

כאמור, כל מי ששותף בתוכנית זו מחזיק בתעודה שמאפשרת לו להכנס לארצות הברית במסלול מהיר, לעבור זיהוי ביומטרי והכנס מייד למדינה. מחזיק התעודה לא יעוכב בכניסה, לא יתושאל על ידי משטרת ההגירה ויזכה להליך כניסה קצר ביותר.

ארצות הברית מתנה את קבלת תעודת הגלובל אנטרי בהיעדר רישום פלילי ממשטרת ישראל ומתן תעודת יושר של רשות המיסים. על הפונה לשלם תשלום חד פעמי של מאה דולר כדי להצטרף לתוכנית. חשוב לצין כי כל התהליך לקבלת ויזת כניסה לארצות הברית נותר כפי שהיה.

אישור מכתב הסנאט עשוי לקדם גם את המגעים שמנהל משרד החוץ הישראלי מול הממשל האמריקני במטרה להצטרף לתוכנית נוספת- פטור מויזה, הליך שצפוי, נכון לעכשיו, להמשך עוד מספר שנים ואשר ממנו נהנים כבר אזרחים ממדינות שונות בעולם.

 

הוסף תגובה חדשה