התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה

שיווק דיגיטלי של חברות ישראליות בארה"ב
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 31.05.2018 00:49
חברות ישראליות נתקלות באתגרים יחודיים בשיווק בארה"ב, פרסום שעבד בארץ לא ממיר - גלו את הסודות בכתבה הבאה

כל העוקב אחר מדורי החדשות בכלל והכלכלה בפרט, יודע שבשנים האחרונות יש עלייה ניכרת במספר החברות הישראליות אשר פועלות בארצות הברית. מדובר על חברות בתחום שונים, בין אם זה בתחום הרפואה, אבטחת מידע, תוכנה, תקשורת, ניווט ועוד.

אותן חברות אשר צמחו בארץ, החליטו בשלב מסוים לנסות ולהשתלב בשוק האמריקאי כאשר מרביתן המשיכו באופן טבעי לעבוד גם בארץ, בעוד שיש חברות אשר בעליהן החליטו לעבור לארצות הברית ולנסות את מזלן משם, תוך שהם מוותרים על השוק הישראלי.

יש סיבות שונות מדוע חברות ישראליות מבקשות לעבוד בשוק האמריקאי, כאשר הסיבות העיקריות והמובנות מאליהן הן, מדובר בשוק הרבה יותר גדול, עם הרבה יותר פוטנציאל, שוק הרבה יותר רווחי, וקיימת הנחה סבירה שקל יותר לפרוץ אל העולם כולו כאשר פועלים בארצות הברית ולא מישראל, אף על פי שבמהלך השנים אנחנו ראינו לא מעט חברות ישראליות שהצליחו לפרוץ אל העולם גם מחיפה, תל אביב, הרצליה ומקומות אחרים.

אחד הכלים לפרוץ אל השוק האמריקאי הוא באמצעות חברות שמתמחות בשיווק של חברות ישראליות בארה"ב. למשל, אפשר למצוא לא מעט חברות אשר משתמשות באפשרות של שיווק דיגיטלי, חברות שמתמחות בשיווק חברות סטארטאפ ישראליות מסוגים שונים כאמור, גם בארצות הברית.

שיווק דיגיטלי לחברות ע"י אימוג'ו או על ידי חברות אחרות בארצות הברית, נעשה בתנאים שונים מאשר שיווק אשר מתבצע בשוק הישראלי. הרי על מנת שהשיווק יצליח, צריך להכיר את השוק האמריקאי, צריך להבין כיצד הוא פועל ולמי צריך לפנות, וכן צריך לדעת כיצד משווקים חברות סטארטאפ בפרט. הרי התחום הזה שונה משיווק של מוצר או שירות כללי.

כיצד משווקים חברות לשוק האמריקאי?

לפני שנתחיל בהסבר, צריך לזכור, שיווק דיגיטלי בארצות הברית נעשה בתנאים הרבה יותר קשים, מאחר שהשוק האמריקאי הוא יותר גדול, לא רק מבחינת ביקוש אלא גם מבחינת היצע. אם בארץ חברה יכולה להתחרות עם עוד 3-4 חברות באותו ענף, בארצות הברית ייתכן שרק באזור מסוים במדינה יהיו מספר דומה של חברות אשר מייצרות מוצר או שירות דומה. אנחנו יכולים להבין מכך עד כמה השוק גדול, וכמה התחרות קשה.

 

לכן בשביל לבצע שיווק יעיל ונכון בארצות הברית, צריך קודם כל לעשות מיפוי נכון של השטח. זה אומר, לדעת למי אנחנו רוצים לפנות, כיצד, אילו אמצעים עומדים לרשותנו, מה נכון ומה לא נכון לעשות, מי קהל היעד שלנו, איך אנחנו יכולים להגיע אליו. כמובן שלכל זה צריך לקבוע גבולות תקציב סבירים, צריכים להיות מוכנים לפעול באופן גמיש וכן לקבוע יעדים סבירים על מנת שנוכל להחליט אחרי זמן מה, אם עמדנו בתוצאות ופרצנו לשוק האמריקאי או לא.

 

הוסף תגובה חדשה