התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה

רילוקיישן: הישראליות שהופכות זאת למקפצה בקריירה האישית
מאת: אור שטרן נואל | פורסם: 13.06.2018 23:56
חשבתן שרילוקיישן חייב להיות חור מעיק בקורות החיים עליו תספרי בהתנצלות למעסיק הבא כשתחזרו לארץ? מסתבר שאפשר לעשות זאת אחרת...

לפני חמש שנים ירון הגיע לשיקאגו בארה"ב לשדרוג משמעותי בקריירה, חברת ההייטק שבה עבד ברמת החייל כמנהל פיתוח בישראל התרחבה והחלה לפתח את מוצרי התוכנה מעבר לים. ירון הצליח לשכנע את הילה, אשתו, לשנות אווירה ולצאת לחוות את החלום האמריקאי. הילה, מצדה, שכיכבה במשך שנים בחברת משאבי האנוש ישראלית שמחה למספר חודשים של חופש. לקום מאוחר, לבלות הרבה יותר זמן עם שני התאומים מאור ועינב בני החמש ולנדוד בין שופינג רצחני לפארקים הנפלאים של שיקאגו.

החודשים הראשונים באמריקה היו חגיגה של ממש. בעוד ירון מסתגל לסניף האמריקאי ולפאסט-פוד האינסופי, הילה נהנתה מהחיים ללא דד ליין מלחיץ, בלי לעבור משיחת טלפון אחת לשנייה, בלי שעון מעורר ועם שפע של שעות במהלך היום עם מאור ועינב. סוף סוף זכתה לגלות את שמחת החיים של שני התאומים התוססים – זכות שהייתה שמורה עד כה רק לגננות בגן החובה השכונתי ולמטפלות בצהרון. ואז התחילה הצניחה...

החלום הופך להיות למציאות מעיקה

הזמן עם הילדים הפך למחוייבות בפני עצמה. את הפארקים כבר הכירה בעל פה וכאשר הגיע החורף, הקור והבדידות נתנו את אותותיהם. הילה מצאה את עצמה מתחילה קצת להתגעגע לעבודה. לזמן מול המראה בו התאפרה והתהדרה. לז'קטים המחוייטים הסולדיים שהוחלפו בבגדי קאז'ואל צבעוניים... לקצב חיים אחר שיחליף את השעות הארוכות של בילוי בפיז'מה בבית.

בעוד ירון נראה כמו איש עסקים אמריקאי מדי בוקר והיה עסוק בשיחות באנגלית בשעות אחר הצהריים היא גילתה שהפכה מבלי שלגמרי רצתה, לעקרת בית. החברות בארץ התקשרו פחות, הפרש השעות גרם לנתק כמעט מוחלט מהן החל משעות אחר הצהריים כשבארץ כולן משכיבות את הילדים והולכות לישון.

איך תוכל להחזיר את החיים שהיו לה?

היא חשה שהיא חייבת למצוא משהו אחר שימלא את היום. שיעניק את אותה מוטיבציה לקום בבוקר ולהתארגן מחדש, להשיל את הפיג'מה ולחזור לחיים פרודוקטיביים. איך מתחילים לבנות חיים חברתיים מחדש ומה עושים עכשיו עם שנתיים שלוש במדינה זרה?

לבנות את עצמך מחדש

הילה הייתה אחת הנשים הראשונות שגילתה את תוכנית "להגיע הביתה" שסייעה לנשים רבות להפוך את תקופת הרילוקיישן למקפצה לקריירה חדשה. חלק עשו זאת מהבית ואחרות מצאו את הדרך לפצוח בחיים חברתיים ונטוורקינג עסקי שפתח דלתות רבות למקצועות שלא ידעו שקיימים. כשיודעים איך "לאכול" את הרילוקיישן ומשנים מעט את התפישה, המעגלים החדשים מתרחבים במהירות עצומה.

מירב,שגם היא הגיעה לרילוקיישן עם בן זוג ושלושה קטנטנים,ללא שפה או רשת חברתית,מצאה דרכים רבות לפתח את עצמה במקום חדש. מירב,יוצרת התוכנית "להגיע הביתה",עוזרת היום לעשרות נשים ברילוקיישן למנף את חייהן למקום אחר – להשתמש בכלים שרכשו בעבר ולבנות סט של כלים חדשים – בכדי לצאת מעברו השני של הרילוקיישן כנשות קריירה מצליחות בתחומים מגוונים.

מירב בן חפר: מפתחת התוכנית למינוף נשים ברילוקיישן

……...

צפו עכשיו במספר סרטוני הדרכה ללא תשלום על התוכנית היחודית – שסייעה עד כה ל-74 נשים לשנות את חייהן מקצה לקצה.

הוסף תגובה חדשה