התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה

מי לא רוצה לקבל את כספי הפנסיה שלו מישראל?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 07.07.2018 18:18
רבים אינם יודעים אך יש להם כספי פנסיה , אותם ניתן לקבל החל מגיל 60 ואילך, (תלוי בכל פוליסה ופוליסה). כיצד תשחררו אותם? הכל במאמר הבא

- פרסומת - 

רבים אינם יודעים אך יש להם כספי פנסיה , אותם ניתן לקבל החל מגיל 60 ואילך (תלוי בכל פוליסה ופוליסה).

קרנות הפנסיה בישראל מחזיקות פנסיות רבות של אנשים שעבדו בארץ, עזבו לחו"ל, עברו את גיל 60 וכיום הם זכאים לקבל את הפנסיה שלהם.

אם אדם נזכר בגיל מאוחר לבקש את הפנסיה שלו , יש לדעת כי קיימים גופים פיננסיים שאינם משלמים פנסיה רטרואקטיבית מעבר ל- 7 שנים, לכן ככל שעברת את גיל 60 כדאי מאוד להזדרז לבדוק את זכאותך לכספי הפנסיה על שמך.

דוגמה: אם אדם בגיל 75 פונה לבקש את הפנסיה שלו ולכאורה זכאי ל- 15 שנה של תשלום הפנסיה רטרואקטיבית, כי היה זכאי מגיל 60 לפדות ולא פדה, אז ישנם מקרים בהם קרן הפנסיה שלו תפדה לאדם רק 7 שנים אחורה את הכספים מקרן הפנסיה ולא את כל 15 השנים שעברו.

בנוסף, במקרים רבים החברה שמחזיקה את קרן הפנסיה תגבה ריבית דה ריבית, מהסיבה שהחברה "נאלצת" להחזיק את הכספים של קרן הפנסיה כי המבוטח לא מושך אותם.

זה אומר, שרצוי להזדרז ככל האפשר לבדיקת כספי פנסיה ומועד הזכאות.

איך קרה שאנשים שכחו או לא ידעו על פנסיה שמגיעה להם?

יש סיבות רבות לניתוק הקשר בין קרן הפנסיה לאדם, לדוגמה: אדם שהחליף מספר מקומות עבודה ובכל מקום פתחו לו קרן פנסיה חדשה, בחלוף השנים הוא לא זוכר את קרנות הפנסיה במקומות העבודה השונים.

דוגמה נוספת: אנשים היגרו למדינה אחרת ואיבדו מסמכים או קשר עם סוכן הביטוח ולא זוכרים או לא יודעים איפה יש להם קרן פנסיה.

רוב הישראלים שעבדו בישראל, בעת קבלת תלוש המשכורת החודשית לא הסתכלו לאיזו קרן פנסיה מפרישים את הכספים שלהם אלא התעסקו בעיקר בשכר שקיבלו ממקום העבודה.

כך נוצר מצב שהופרשו כספים לקרנות פנסיה שונות על שמם של העובדים מכל מיני מקומות עבודה והם קיימים עד היום.

דוגמה: לקוח מבוסטון בן 68, שעזב את הארץ בשנת 1989, פנה אלינו למשרד ועבד ב-4 מקומות עבודה שונים, מצאנו לו 2 קרנות פנסיה שונות, הוא קיבל לבסוף כ- 49,000 ש"ח ושמח מאוד.

היום ניתן למצוא את כל קרנות הפנסיה מכל מקומות העבודה השונים שהיו בישראל.

חשוב לבדוק למי יש זכאות לכך ולממש זאת  הכי מהר שאפשר.

 

למידע נוסף בנושא הכספים האבודים בישראל,

השאירו פרטים בטופס זה וניצור אתכם קשר.

הוסף תגובה חדשה