התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

ישראלים באמריקה

מה חשוב לבדוק ולבצע לפני המעבר לארצות הברית?
מאת: מערכת ILUSA | פורסם: 21.02.2019 14:16
עומדים לעבור לארה"ב? אספנו עבורכם את הדברים החשובים ביותר שכדאי להכין עוד לפני המעבר. אם אתם עוברים עם ילדים האתר גדול יותר.

 

בארצות הברית כולה מתגוררים ישראלים רבים. על פי ההערכות, רק בניו יורק פועלות כיום מעל ל-200 חברות סטארט אפ של יזמים מישראל. אך סטאטאפיסים ויזמי היי טק מהווים רק טיפה בים הישראלים המתגוררים כיום בארה"ב. אם אתם עומדים לעבור לארצות הברית, ברילוקיישן מסודר או בכל דרך אחרת, יש כמה דברים שכדאי לכם לבדוק ולבצע.

הסדירו ויזה מתאימה

 

לפני שמתחילים לחפש מתי יוצאות טיסות לארצות הברית במועד המתאים לכם, מתחילים לסדיר את המסמכים. בראש ובראשונה, יש לדאוג לויזה מתאימה. וויזות לארצות הברית מחולקות לנושאים. יש וויזה שמתאימה לסטודנטים והיא יכולה לאפשר גם עבודה בתנאים מסוימים. יש וויזות לעובדים ויש וויזות לאנשי עסקים. אם עובדים במקום עבודה שצריך אתכם לרילוקיישן, בדרך כלל קל יותר להשיג גם ויזה. יש לציין כי דרך הגרלת הגרין קארד ניתן לקבל אזרחות. נציין כי המכסה כיום איננה גדולה ביחס למספר הפונים.

ביטוח בריאות, כמו בישראל רק הפוך לגמרי

קחו בחשבון כי טיסות לארצות הברית לוקחות אתכם לצד השני של העולם. איכות החיים אחרת, רמת החיים אחרת, ההכנסות הן בדולרים ולא בשקלים. אבל כל זה אולי מובן מאליו. מה שפחות מובן מאליו אלה הם שירותי הרפואה והבריאות. בארצות הברית, מערכת הבריאות הציבורית איננה מתקרבת לקרסוליים של זו הישראלית. הרפואה הפרטית – זה כבר סיפור אחר לגמרי. ישראלים שעוברים לארצות הברית חייבים לדעת כי כדאי לדאוג לדברים הללו מראש. חשוב לרכוש ביטוח בריאות בכיסוי שיתאים לכם ולמשפחה שלכם (אם יוצאים כמשפחה, כמובן). במידה ויוצאים מטעם העבודה או בשליחות, וודאו עם הגורם ששולח אתכם האם דואגים גם לביטוח רפואי. יתכן וזה יספיק אך יכול להיות שכדאי יהיה לרכוש השלמות. על כל פנים, בלי ביטוח, כל טיפול רפואי ראוי לשמו יהיה יקר, יקר מאוד. זה נכון אפילו לגבי בדיקה כללית אצל רופא או קבלת מרשם לתרופה סטנדרטית.

מגורים בארצות הברית

בדיקה של אפשרויות מגורים בארצות הברית נגזרת ראשית לכל ממשך השהות. בשהות קצרת מועד יחסית, כדאי לשכור ולא לקנות. אם המעבר הוא לצמיתות, בהחלט ניתן לשקול רכישה. כדאי לדעת שבארצות הברית יש מגוון הרבה יותר גדול של אפשרויות מגורים (סוגי דירות ובתים). יש בנמצא מתחמי דיור ליחידים או למשפחות המזכירים את אלו שבישראל. עם זאת, מקובלים מאוד גם מעין מלוני דירות ויש גם דירות המכונות קו אופ. המשמעות היא שרכישת הדירה נעשית למעשה דרך תאגיד שהוא הבעלים. לעיתים יש צורך בהסכמת הדיירים האחרים וכן ישנו תקנון ובו חובות וזכויות הדיירים. לצורך חיפוש בית או דירה, ניתן להיעזר ברשתות חברתיות. ניתן לפנות לקהילה יהודית מקומית, לפנות למתווכים או לחפש מודעות מקוונות. לפני רכישת בית, תוכלו לבדוק נתונים לגבי ערך הנכס הריאלי. יש אתרים שבהם מפרסמים עלויות של נכסים וזהו מדד טוב ויעיל.

חפשו בית ספר לילדים

עוד דבר שצריך לדאוג לו לפני שעולים על טיסות לארצות הברית אלה הם מוסדות החינוך לילדים. בחלק מהערים, מערכת החינוך הציבורית טובה ואפילו מצוינת. לכן, לא חייבים באופן אוטומטי לחפש גני ילדים או בתי ספר מהיקרים והיוקרתיים (חינוך פרטי). יש בנמצא אתרי אינטרנט אשר בהם ניתן למצוא דירוג של בתי ספר וניתן להיעזר בכך. יחד עם זאת, הטוב ביותר יהיה להתייעץ עם ישראלים שמתגוררים בארצות הברית. חפשו המלצות ודעות אך שימו לב למה שחשוב לכם. יש כאלה שמחפשים בתי ספר יהודיים ויש כאלה שדבר זה פחות חשוב עבורם.

 

הוסף תגובה חדשה