התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

מהפכת הגירה בארה"ב, אבל רק לבעלי תארים מתקדמים (וידאו)
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 30.01.2013 21:04
הנשיא ברק אובמה הציע מדיניות הגירה חדשה, שתפתח את שערי אמריקה ליזמים ולאקדמאים ותצמצם את הנזק העצום שנגרם מעבודתם של 11 מיליון עובדים לא חוקיים בארה"ב

אובמה מסביר את עיקרי רפורמת ההגירה שהוא מציע, בנאום בלאס וגאסאובמה מסביר את עיקרי רפורמת ההגירה שהוא מציע, בנאום בלאס וגאס

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, הודיע אתמול על חוק הגירה חדש שהוא מבקש להעביר בסנאט. החוק (למעשה, רפורמה) נקרא Immigration Innovation Act, הוא נועד לעודד הגירת יזמים המבקשים לייסד  סטארט-אפים בארה"ב ואקדמאים שיעבדו עבורם. לאחר שיעבור את בתי המחוקקים בוושינגטון, זו תהיה רפורמת המס הגדולה ביותר שנעשתה בארה"ב מאז שנות ה-80.

תכנית אובמה זכתה לתמיכה גדולה בגבעת הקפיטול, והתקבלה בהתלהבות ע"י מושל קליפורניה ותעשיית ההייטק בסיליקון ואלי. בכירים ב"גוגל", "מיקרוסופט" ונאסד"ק הביעו תמיכה מקיר-אל-קיר.

החוק החדש התקבל בשמחה גדולה גם בקהילת הגאייז בארה"ב, שכן אחד מסעיפיו קובע כי בני זוג חד-מיניים שאינם אזרחים יהיו זכאים לאשרת שהייה וייחשבו כזוג נשוי לכל דבר.

החוק החדש יאפשר הנפקת ויזה חדשה - "אשרת שהייה קבועה" ליזמים שיקימו עסק חדש בארה"ב; ויגדיל את מספר ויזות העבודה שיזמים כאלה - בייחוד בענפי ההיי-טק והטכנולוגיה - יוכלו לבקש עבור עובדים זרים.

 

11 מיליון עובדים לא חוקיים

כיום, ממשלת ארצות הברית מגבילה את כמות אשרות העבודה H-1B הזמינות לעובדים זרים בעלי כישורים מיוחדים בתחומי המדע והטכנולוגיה ל-65,000 בשנה .
במסגרת ההצעה החדשה, מספר זה יגדל ל-115,000 באופן מיידי, ויוכל לגדול עד ל-300,000 ויזות בשנה בהתאם לצרכי הכלכלה האמריקנית.

לא לקפוץ משמחה - רוב הויזות מוגבלות לבעלי תואר מתקדם בלבד (מאסטר ומעלה). מחצית מהוויזות החדשות יוגבלו אך ורק למומחים בתחומי מדעי המחשב. 11% יוקצו לתחום ההנדסה, 9% למומחים בתחום החינוך, ו-7% מהוויזות החדשות יינתנו בענפי הבריאות והביו-מד. רק כרבע מהוויזות החדשות (פחות מ-30,0000 בשנה) יינתנו ליזמים ולמומחים בתחומים אחרים.

בלב ליבה נועדה תכנית ההגירה החדשה של אובמה "לצמצם נזק". לפי ההערכות, עובדים כיום בארה"ב 11 מיליון עובדים לא חוקיים.

 

זה טוב גם לשוק הנדל"ן

כלכלנים תומכים ברפורמת ההגירה בכל פה ומאמינים שהיא תעניק תנופה לכלכלה המדשדשת, תעודד יזמות, תגביר את הביקושים לדיור, תגדילו את ההכנסות ממסים ותסייע בהפחתת הגירעון התקציבי.

מומחי דמוגרפיה תומכים גם הם: אם יותר מהגרים יוכלו להיכנס לארה"ב באופן חוקי ורבים מהמהגרים חסרי הוויזות יורשו להישאר, הדבר יסייע לארה"ב לבלום את תופעת הירידה בשיעור הילודה ולמצב את עצמה בעמדה דמוגרפית טובה יותר בהשוואה לאירופה, יפן וסין.

צפו בנשיא אובמה מציג את תכניתו בלאס וגאס:

 

לעמוד הראשי

הסטארט-אפ הישראלי-אמריקני Houzz גייס (עוד) 35 מיליון $

חוק חדש מאפשר לישראלים כרטיס כניסה לאזרחות אמריקנית ב-50,000 $

רוצים אזרחות אמריקנית? קנו בית בלפחות חצי מיליון דולר ותהפכו לאזרחים

וידאו וצילום מסך: whitehouse / יו טיוב