התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

האם סטנלי פישר יהיה יו"ר הבנק המרכזי האמריקני הבא? (וידאו)
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 30.01.2013 22:36
העולם הכלכלי רועש מפרישתו המפתיעה של נגיד בנק ישראל, לאחר ששלט ביד רמה בכלכלה הישראלית ב-8 השנים האחרונות... ורוצה אותו כיו"ר "הפדרל ריזרב" האמריקני

מדברים באצבעות: נתניהו ופישר נפרדים, השבוע בירושליםמדברים באצבעות: נתניהו ופישר נפרדים, השבוע בירושלים (לבקשת ראש הממשלה, פישר ימשיך בתפקידו עד תחילת הקיץ)

 

"נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, שהודיע השבוע במפתיע על פרישתו, צריך לרשת את יו"ר הבנק הפדרלי האמריקני בן ברננקי... ברננקו סחוט ותשוש ולא ימשיך בכהונתו... פישר יוכל לנוח ולהתכונן עד ינואר 2014" - זוהי 'תכנית העבודה', שמייעדים בעלי טורים ואתרים כלכליים בעולם לפישר (70), שנבחר כנגיד המצטיין ביותר בעולם בשנת 2010 ע"י המגזין הפיננסי הנחשב Euromoney, לאחר הודעתו המפתיעה של על פרישתו מתפקיד נגיד בנק ישראל.

למשל, בכתבה שכותרתה: "סטנלי פישר צריך להתמודד על הנהגת הפדרל ריזרב", כותבים עורכי Euromoney, על הנגיד הישראלי-אמריקני: "פישר הוא אחד מהבנקאים המרכזיים המצטיינים בעולם. האינסטינקטים והידע שלו יוכלו להוביל את ארה"ב לכיוון טוב יותר".

פישר מוערך מאוד בוושינגטון וע"י שר האוצר היהודי החדש, ג'ק (יעקב) ליאו. כידוע, פישר כיהן בעבר כמס' 2 ב"קרן המטבע הבינלאומית", בנוסף לתפקידים בכירים בבנק העולמי ובסקטור הפיננסי הפרטי ("סיטיגרופ").

ברננקי, שמנהיג את ה"פד" לאורך המשבר הכלכלי, יסיים את כהונתו השנייה בינואר 2014 וההערכות הן שלא ימשיך לכהונה שלישית.

גם חתן פרס נובל לכלכלה, רוברט סולו, מ-MIT, מפרגן לפישר למישרה הכלכלית הבכירה ביותר בעולם. הוא צוטט כאומר: "פישר הוא דמות מעוררת השראה... כשהוא בסביבה שום דבר טיפשי לא הולך לקרות בכלכלה...  קיים קונצנזוס בשוק הגלובלי שפישר תמיד היה צעד אחד לפני העקומה הכלכלית העולמית... יש לו הבנה מעמיקה בהשפעותיהן של החלטות הבנק המרכזי של ארה"ב".

נתון נוסף שעשוי לסייע לתומכים בפישר לראשות הבנק המרכזי בארה"ב, הם הקשרים הטובים המתקיימים בינו לבין ברננקי וההסכמות הכלכליות שקיימות ביניהם.

פישר חיזק בשנים האחרונות את מעמדו כ"מגיד עתידות פיננסי", הזוכה להערצה. הערכותיו ותחזיותיו נופלות על אוזניים קשובות ברחבי העולם ומשפיעות הרבה מעבר לגבולות הכלכלה הישראלית.

צפו בביבי ופישר נפרדים:

לעמוד הראשי

רשויות המס בישראל ובארה"ב מעלות מדרגה במאבק מול ישראלים-אמריקנים כנגד העלמות מס

השקעות נדל"ן בניו יורק: ברוקלין מתקרבת למנהטן

נמשך גל רכישות נדל"ן בארה"ב ע"י שותפויות ישראליות

 

וידאו וצילום מסך: IsraeliPM / יו טיוב