התקשרו איתנו | הצטרפו לרשימת התפוצה  |   | 

עסקים ונדל"ן

בנק לאומי ארה"ב הרוויח 24.5 מיליון $ בשנת 2012
מאת: שלומי אמיר | פורסם: 04.02.2013 00:54
הבנק, המפעיל סניפים בניו יורק, אילינוי, קליפורניה ופלורידה, הגדיל את רווחיותו ביבשת ב-4.4 מיליון $ בהשוואה ל-2011 והקטין הוצאות ב-1.5 מיליון $

מנכ"ל בנק לאומי ארה"ב, יצחק אייל: שבע רצוןמנכ"ל בנק לאומי ארה"ב, יצחק אייל: שבע רצון

 

גידול של כ-22% ברווח הנקי  - כך עולה מהמאזן השנתי שפירסם בנק לאומי ארה"ב. הבנק גלגל ב-2012 כ-5.4 מיליארד $, והשתפר בהשוואה לשנה הקודמת גם בתשואה על ההון העצמי.

בסך הכל הרוויח הבנק ב-2012 - 24.5 מיליון $ - 4.4 מיליון $ יותר מאשר ב-2011. במקביל, ההוצאות התפעוליות ירדו בכמיליון וחצי $ ל-136.5 מיליון $. סך האשראי שנתן הבנק ללקוחותיו הסתכם בסוף 2012 בכ-3.7 מיליארד $.

מנכ"ל לאומי ארה"ב, יצחק אייל, פירסם הודעת שביעות רצון מהתוצאות השנתיות, המצטיינות במיוחד נוכח סביבת הריבית הנמוכה בארה"ב, ולאור המדיניות השמרנית והזהירה של בנק לאומי ארה"ב בהשוואה למקובל בבנקים אחרים.

 

משדרגים את הפעילות

בימים אלה נמצא לאומי ארה"ב בעיצומו של תהליך יישום תכנית אסטרטגית מקיפה, שמטרתה לשפר את המיקוד העסקי של הבנק, להגביר את הערך המוסף ללקוחותיו, לייעל את תהליכי העבודה בבנק, ולשדרג את פעילות הבנקאות הפרטית.

במסגרת תכנית זו יבצע בנק לאומי ארה"ב שידרוג תשתיות פיזיות (משרדים) וטכנולוגיות, מה שמבטא, לדברי אייל, את מחוייבותו של הבנק לחיזוק ולהעמקת פעילותו בארה"ב לטווח ארוך.

בנק לאומי ארה"ב (BLUSA), פועל ביבשת מזה למעלה מ-55 שנים, הוא חברת הבת הגדולה ביותר של 'קבוצת לאומי, ועוסק בעיקר בבנקאות מסחרית ומימון לחברות מקומיות בסדר גודל בינוני ומעלה, אך גם בבנקאות פרטית לתושבי ארה"ב ולישראלים-אמריקנים, באמצעות סניפיו בניו יורק, אילינוי, קליפורניה ופלורידה.

חזרה לעמוד הראשי

האם סטנלי פישר יהיה יו"ר הבנק המרכזי האמריקני הבא? (וידאו)

גיוס שיא של הבונדס: 230 מיליון $ בערב אחד בפלורידה

השקעות נדל"ן בניו יורק: ברוקלין מתקרבת למנהטן

צילום מסך: PROJECTEVENT / יו טיוב